Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: Meermin


Pan Janusz

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony. Dokonałem wpłaty za buty w miniony poniedziałek, dzisiaj Fedex już mi dostarczył. Niestety, w Polsce będę dopiero w piątek, więc chętnie podzielę się zdjęciami nowego modelu brogues'ów z zamszu. Ciekaw jestem jak będzie wyglądała kwestia jakości wykonania wielokrotnie poruszana na tym forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zamówienie z gudnia, kt dopiero zostało zrealizowane. Myślę, że łatwiej odpowiedzieć:...... kolejne.

 

Można powiedzieć, że po dzisiejszej dostawie seconds z AS, więcej zakupów butów na ten rok nie planuje.  Nie ukrywam, że latem mam zamiar przejrzeć kupoine buty i sprzedać to czego nie noszę.

 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie doszedł, a raczej dopiero dzisiaj go odebrałem, nowy model 101520. Żadnych wad/usterek nie znalazłem, fajne, pewnie dam je jutro do zelowania (czytaj: zostają u mnie), bo ślisko w nich jak na lodzie. Wybaczcie jakość zdjęć, robione na b. szybko, poglądowo. Może komuś pomoże w dokonaniu wyboru:

 

db15e55d7462d7f9med.jpg

 

 

bb831d242d8bd699med.jpg

 

4f0ac90f6815189amed.jpg

 

5376a272ce17fbfdmed.jpg

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum, które już od dłuższego czasu czytam.

Przymierzam się do zakupu Meerminów, ale jestem już totalnie zdezorientowany odnośnie wyboru właściwego rozmiaru. Przeczytałem cały wątek, a także pokrewny temat na styleforum i już zdecydowałem się na konkretny rozmiar, aż otrzymałem odpowiedź od Meermina, która całkowicie podważyła to co sobie zdążyłem sam wypracować.

Przechodząc do rzeczy. Mam wąskie stopy z niskim podbiciem. Długość 275mm, szerokość 105mm i obwód 244mm. Generalnie noszę rozmiar 42 (8), ale w zależności od kopyta raz mam więcej luzu, raz mniej. Np. G&B Levet (są dosyć obszerne) kupiłem w ciemno z Zalando (właśnie rozmiar 42) i mam sporo luzu. Musze je dobrze zasznurować aby było w miarę komfortowo. Są zbyt tęgie. Przymerzałem w Klasycznebuty w Gdańsku także Berwicki, ale i one sa dla mnie zbyt obszerne. Nawet monki Loake Canon 42 mają zbyt dużo luzu w obwodzie.

Z informacji na forum wywnioskowałem, że powinienem kupić Meerminy (kopyto Hiro, na razie sznurowane oxfordy) w rozmiarze 8. Jednak poniższa wiadomość od producenta totalnie mnie zaskoczyła:

"In our measures size 42 EU it correspond to size 8UK,we send to you the measures of our Hiro last in size 8UK:
L 298 mm shoe outsole 8UK
W 105 mm shoe outsole 8UK
L 280 mm last insole 8UK
W 101 mm last insole 8UK
Foot 26.3 cm 8UK
The difference between half sizes is 4mm,the measures you have sent us it correspond to size 9UK."

Boję się, że w 9 będę pływał. Zastanawiałem się nawet dosyć poważnie nad zamówieniem 7,5 właśnie z uwagi na objętość mojej stopy.

Czy ktoś z Was może pomóc? Miał podobny dylemat?

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wąskie stopy z niskim podbiciem. Długość 275mm, szerokość 105mm i obwód 244mm. Generalnie noszę rozmiar 42 (8), ale w zależności od kopyta raz mam więcej luzu, raz mniej. 

 

Chyba powinieneś jeszcze raz zdjąć miarę. 105 mm przy 275 mm długości to nie jest wymiar wąskiej stopy. Mam dokładnie tyle przy rozmiarze 44 i uważam kopyto Hiro za mocno dopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony z kolei dodam, że jednak posluchałbym chyba producenta butów. Mój zakup z kilku postów wyżej skończył się jednak zwrotem, kiedy przymierzyłem buty na spokojnie kilka razy kolejnego dnia. Pomimo tego, że Meermin doradził mi rozmiar 10, uważam, że powinienem był kupić jednak 10.5 (chociaż zazwyczaj rozmiar 10 jest na mnie idealny). Mój wniosek odnośnie modeli na kopycie Hiro, które jest kopytem smukłym i wąskim - rozważ jednak zakup większego rozmiaru, zgodnie z sugestią producenta (co najmniej). Zazwyczaj takie smukłe kopyta wymagają dobrania nieco większego rozmiaru (np. o 0.5 wyżej), choćby ze względu na wąskie zakończenie buta. Np. modele Shoepassion (mam 2, a przymierzałem z 5) na standardowym kopycie są na mnie w rozmiarze 10, natomiast model 576, który właśnie do mnie jedzie i który kiedyś przymierzałem, wybrałem w rozmiarze 10.5, właśnie ze względu na inne, smukłe kopyto. Aha, ja mam szczupłą stopę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z Tobą zgadzam, szczególnie w przypadku wąskiej stopy (efekt: latająca pięta w bucie). Moja sugestia bardziej dotyczyła tego, że warto posłuchać rady Meermina odnośnie większego rozmiaru bo uważam, że kopytu Hiro jest wąskie. I nie chodzi tu o kupowanie za dużych butów (abstrahując od sugestii producenta odnosnie zastosowania większego rozmiaru na podstawie wymiarów stopy), lepiej rzeczywiście zrezygnować z zakupu, bardziej chodziło mi o to, że smukłe kopyta mogą wymusić zastosowanie buta o np. 0.5 rozmiaru większego (co zresztą producenci zalecają). Długość mojej stopy, to ok. 297mm, a nosze buty w rozmiarze 44-44,5. Reasumując (pozwolę sobie na komunał) - każda pięta stopa jest niestety inna i pomimo tego, że te pomiary długości powinny być w miarę obiektywne i porównywalne, to jednak często zdarza się, że okazują się nieadekwatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak piszą, że ich 8 odpowiada angielskiej ósemce, a na mnie 8 jest trochę zbyt duża - w większości przypadków lepiej bym się czuł w 7,5 (np. G&B). U mnie jednak kluczowym wymiarem nie jest długość stopy, a jej tęgość i niskie podbicie i to sprawia, że mam duży problem z dobrym dopasowaniem butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Przymierzam się do kolejnego zakupu, tym razem butów do codziennego biegania po ulicy. Rozważam zakup tego modelu

 

Hf0Mpsw.png

 

Przewertowałem ten wątek i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Czy ktoś może coś powiedzieć z własnego doświadczenia na temat trwałości tej podeszwy? Konkretnie chodzi mi o szew, który wydaje się być bardzo płytko, a wręcz całkiem na wierzchu. Czy może ktoś miał przypadek przetarcia się tych szwów?

Z góry dziękuję za informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.