Skocz do zawartości

Krawiec w Toruniu


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrego krawca w Toruniu. Może ktoś zna taką osobę?

Niedawno rozmawiałem z p. Skoneckim z Wysokiej. Ceny ma bardzo przystępne (myślę, że osoby korzystające z usług krawców w Warszawie złapałyby się za głowę), ale niestety szyje tylko garnitury klejone.

Przekonywał mnie, że teraz żaden krawiec w Polsce nie robi garniturów, które choćby w części nie były klejone. Był się gotów ze mną założyć.

Jeśli znacie innych fachowców z Torunia, proszę o info. Biorąc pod uwagę ceny, naprawdę warto wybrać się na fajną wycieczkę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W Łodzi za to jeden krawiec określił, że na "klejonce" to jest, co najwyżej, "wdzianko" a nie garnitur :mrgreen:

Swoją drogą, co do ciekawych rozmów, to ostatnio jeden szewc zapewniał mnie, że w butach skórzane podeszwy nie istnieją! Ponoć, to wszystko, to jest imitacja i malowane w odpowiedni sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego krawca w Toruniu. Może ktoś zna taką osobę?

Sam szukam, więc się podpiszę pod pytaniem.

A co sądzisz o tym z Bydgoskiej?

PS. Komżę ostatnio szyłem w takim małym lokaliku w centrum obok empiku, dobrze wyszła, ale nie odważę się polecić do szycia bardziej zaawansowanych wyrobów typu garnitur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Pan z bydgoskiego (Mickiewicza 7) nazywa się Bolesław Urbański. Krawiec to pierwszoligowy, wychował syna, który podobno szyje poza krajem, ale sam już nie szyje od zera, dokonuje co najwyżej przeróbek. Jest nieprawdopodobnie drażliwy, więc wchodzić do niego radzę na pewniaka, nie w roli proszącego petenta. Jest natomiast inny krawiec, nazywa się Edmund Gensikowski, szyje na Storczykowej, na Wrzosach. Szyje na włosiance, ale też klei, choć trudno mi cokolwiek o nim powiedzieć, bo tylko skracał marynarkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gribojedow.

Już rozmawiałem z Urbański i twierdził, że jest gotów uszyć, ale na klejonce. Postaram się go przy osobistym spotkaniu przekonać do szycia bez klejenia. Argument finansowy, w takich rozmowach zazwyczaj nieźle działa:)

Gensikowskiego też sprawdzę, więc jak będę mógł coś więcej powiedzieć, to na pewno napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Udało mi się przekonać p. Urbańskiego do uszycia marynarki i to bez klejenia. Był zdziwiony, że mi tak na tym zależy, ale chyba zaczął powoli doceniać, że wreszcie trafił się klient, który docenia dobrą robotę.

Mówił m.in. jak to klienci są niezadowoleni, że klapy nie są u niego zaprasowane na płasko.

Na razie po 2 przymiarkach jestem optymistą, czekam na efekt ostateczny. Po przymiarce widzę, że wkłady na pewno nie będą tej jakości, co u najlepszych krawców w Warszawie, ale mieć marynarkę bespoke za cennę niwiele wyższą od gotowej w sklepie.

Uważam, że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odebrałem marynarkę od p. Urbańskiego i jestem zadowolony z efektu. Nie jest idealnie, ale wydaje mi się, że po kilku poprawkach będzie naprawdę bardzo dobrze.

Marynarka jest szyta na płótnie, bez klejenia i daje to świetny efekt. To moja pierwsza marynarka full canvas i wynik przerósł moje oczekiwania. Teraz widzę, że przy kolejnych zamówieniach muszę kupować grubsze wełny, bo ten włoski materiał, który kupiłem w "Ścinkach" jest piękny, ale nie wiem czy będzie trwały.

Porównując ją z robotą Wiśniewskiego z Krochmalnej w Warszawie stwierdzam, że efekt jest lepszy, a cena prawie 2 razy niższa. Już planuje kolejne zamówienia, chociaż p. Urbański mocno mnie zmartwił mówiąc, że nie wie czy będzie jeszcze szył po nowym roku, ponieważ poważnie się zastanawia nad zamknięciem zakładu. Ponoć od przyszłego roku mają wprowadzić zmiany podatkowe, które mają zmusić emerytów do wyboru pomiędzy emeryturą, a dochodem z własnej działalności.

Czy ktoś z Was o tym słyszał? To może spowodować poważne problemy dla wielu rzemieślników, a wielu z nich ze względu na niską opłacalności zrezygnuje z dalszego wykonywania zawodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi za to jeden krawiec określił, że na "klejonce" to jest, co najwyżej, "wdzianko" a nie garnitur :mrgreen:

Swoją drogą, co do ciekawych rozmów, to ostatnio jeden szewc zapewniał mnie, że w butach skórzane podeszwy nie istnieją! Ponoć, to wszystko, to jest imitacja i malowane w odpowiedni sposób...

Można prosić namiary na tego łódzkiego krawca? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnego adresu nie pamietam, ale idac Piotrkowska od pl. Wolnosci bedzie to ul. Wieckowskiego. Zaklad znajduje sie w bramie, tuz przed "przerobkami krawieckimi" (to sa dwa rozne lokale). Drugi krawiec, ktory jest ponoc polecany, to Tadeusz Bas na ul. Nawrot, w okolicach ksiegarni Litera. Sam nie korzystalem z uslug zadnego z nich.

Preux podziel sie swoja opinia na temat uslug, jezeli zdecydujesz sie skorzystac. Moze miales doczynienia z innymi lodzkimi rzemieslnikami? Slyszales cos o dobrym szewcu w tym miescie?

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Byłem parę dni temu u Gensikowskiego na Wrzosach. Szyje na włosiance, ale jak mu ją dostarczymy. Akurat jak byłem to szył na końcówce własnej dla jakiegoś dziennikarza z w-wy. Materiały ma mizerne i trochę dziadkowych tweedów :) Lepiej zorganizować we własnym zakresie. Zostawiłem u niego stary garnitur do poprawy, zobaczymy co z tego będzie. Ogólne wrażenie dość dobre. Cena igły bardzo atrakcyjna :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jest natomiast inny krawiec, nazywa się Edmund Gensikowski, szyje na Storczykowej, na Wrzosach.

Mała poprawa, ul. Goździkowa 14, nie Storczykowa. Przeszukałem całą Storczykową, zanim nie wpadłem na pomysł poszukać go w książce telefonicznej.

Jestem po wstępnej rozmowie, przede mną zakup materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.