Skocz do zawartości

Garnitur w rozsądnej cenie


petrek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.
Zwracam się do wszystkich użytkowników z prośbą o pomoc. Za około dwa miesiące odbędzie się ślub i wesele mojej rodzonej siostry. Chciałbym na tej uroczystości wyglądać dobrze i zdaje się, że potrzebuję nowego garnituru na tę okazję. Mój poprzedni garnitur pochodzi jeszcze ze studniówki i jest już trochę zmęczony życiem, a i ja (na szczęście!) przybrałem kilka kilogramów. 
Przechodząc do meritum: budżet jakim dysponuję to około 2000 zł (raczej nie chciałbym wykraczać ponad tę kwotę) i nie zwiększę go, bo jako student nie za bardzo mam jak go zwiększyć. Moim problemem jest fakt, że przy 183 cm wzrostu ważę 60-62 kg. Jak nietrudno się domyślić niezły ze mnie patyczak. W sklepach typu Zack Roman czy w sklepie Pana Tomasza Milera raczej nie mam czego szukać - problem z rozmiarem (mam ok. 87 cm w klatce piersiowej, 70 cm w talii, 75 cm w pasie). Bespoke czy MTM raczej odpadają z racji na cenę. Z rzeczy które mi się podobają:
- szary garnitur jednorzędowy w kratę POW (np. https://milermenswear.com/produkt/szary-garnitur-phoenix-w-krate-pow);
- szary/granatowy garnitur dwurzędowy (np. https://zackroman.com/garnitur-dwurzedowy-gianni-ii );
- szary (grafitowy) garnitur jednorzędowy (np. https://zackroman.com/grafitowy-garnitur-Gatsby czy https://eu.suitsupply.com/pl/lazio-classic/garnitur-lazio%2C-szary/P5294.html?cgid=lazio-classic&pdp=true).
Czy ktoś z Was kojarzy sklep duży, mały w Warszawie i okolicach, który byłby w stanie zaproponować coś na mnie? A może moje propozycje są słabe i uważacie, że dla szczupłej osoby odpowiedniejszy byłby garnitur w (na przykład) kratę windowpane? Zdaję sobie oczywiście sprawę, że bez poprawek krawieckich tak czy inaczej się nie obędzie - naiwny nie jestem. Za namiary na krawca, który potrafi "ogarnąć" dobrze garnitur w rozsądnej cenie i sensownym terminie też byłbym wdzięczny. Ogólnie będę bardzo wdzięczny za każdy merytoryczny wpis.
Dodam, że patrzyłem także na ofertę Suit Supply, ale jakoś ciężko mi się przekonać do zakupu przez internet (Suit Supply twierdzi, że mój rozmiar to 44). Jeśli uważacie, że nie ma się czego bać i ewentualnie dostanę szybko zwrot pieniędzy to proszę o informację (czasu coraz mniej...).
Interesowałem się też marką Bytom i Vistula (ich ofertą "szycia na miarę"), ale zauważyłem, że jest tu sporo negatywnych opinii, szczególnie o marce Bytom i odpuściłem temat.

Raz jeszcze proszę o wskazówki, rady. A może ktoś z Was jest podobnej postury i znalazł dobre rozwiązanie w określonej cenie?

Pozdrawiam,
Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, petrek napisał:

Dodam, że patrzyłem także na ofertę Suit Supply, ale jakoś ciężko mi się przekonać do zakupu przez internet (Suit Supply twierdzi, że mój rozmiar to 44). Jeśli uważacie, że nie ma się czego bać i ewentualnie dostanę szybko zwrot pieniędzy to proszę o informację (czasu coraz mniej...).

Nie ma czego się bać, dotychczasowe doświadczenie mówi, że szybko dostaniesz zwrot. 24 kwietnia odsyłałem produkt outletowy, 1 maja dotarło do nich, 8 albo 9 maja kasa była z powrotem u mnie. Weź pod uwagę wszystkie opóźnienia koronawirusowe - moje wcześniejsze zamówienia i zwroty szły jeszcze szybciej.
SuSu nie jest odpowiedzią na każdy problem, ale moim zdaniem warto spróbować. Nie mrozisz kasy na długo, nie tracisz na przewalutowaniu, nie płacisz dodatkowo za dostawę/zwrot.

Ad.

7 minut temu, petrek napisał:

dla szczupłej osoby odpowiedniejszy byłby garnitur w (na przykład) kratę windowpane?

7 minut temu, petrek napisał:

ślub i wesele mojej rodzonej siostry

Moim zdaniem nie kombinuj z kratami. Gładka wełna - bez bardzo wyraźnej struktury materiału, bez wzoru, bez dodatków lnu czy jedwabiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur na ślub z weselem musi być ciemny i gładki (bez wzorów).

Z dopasowaniem nie pomogę. Problem jest tylko taki, że aby krawiec mógł coś dopasowywać, to jednak garnitur musi ogólnie pasować, przynajmniej w ramionach i w sensie proporcji. 44 w SS może być za małe, zobacz najmniejszy rozmiar Long.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@petrek - na Twój typ sylwetki myślę, że bardzo by pasował Suitsupply model Washington. Jest to Extra Slim Fit z lekkim wypełnieniem ramion ale także marynarki są o 3 cm dłuższe niż inne kroje w tym samym rozmiarze. W ten sposób moim zdaniem nie potrzebujesz rozmiaru long. Przy Twojej "masie" ;) wziąłbym 44 i 46 i po prostu oddał jeden. Tutaj przykładowy model. 

https://suitsupply.com/de-de/men/suits/washington-anzug-navy/P6023.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za rady. Jak rozumiem kierować się też w bezpieczną stronę: jednorzędówka. Patrzyłem na Suit Supply na garnitury na zamówienie. Cena zdaje się być w zasięgu. Trochę ryzyka, bo dochodzi dłuższy czas oczekiwania. Przy tego typu zamówieniach też problemu ze zwrotami nie ma (chwalą się na stronie, że nie, ale któż wie)?

Edit: Dziękuję za powyższą odpowiedź - już patrzę.

Edit2: A czy dodatkowa kieszonka (zdaje się tzw. "biletówka") nie będzie źle korelowała z okazją? Widzę, że Washingtony występują także z klapami otwartymi i tam tej kieszonki nie ma, więc to chyba byłby lepszy wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga - ostatnio czekałem po kilka tygodni na zwrot pieniędzy za outletowe zamówienia. Nie wiem, czy to wina SuSu, czy PayPal. Przed outletem zwracali pieniądze ze 3-4 razy szybciej.

Też mi się wydaje, że powinieneś spróbować modelu Washington - o ile nie masz długich rąk. Nie wydłużysz rękawów o więcej niż 2 cm i tu może być problem z rozmiarem regular.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Aras napisał:

Drobna uwaga - ostatnio czekałem po kilka tygodni na zwrot pieniędzy za outletowe zamówienia. Nie wiem, czy to wina SuSu, czy PayPal. Przed outletem zwracali pieniądze ze 3-4 razy szybciej.

Też mi się wydaje, że powinieneś spróbować modelu Washington - o ile nie masz długich rąk. Nie wydłużysz rękawów o więcej niż 2 cm i tu może być problem z rozmiarem regular.

Ja po ostatnim zwrocie (ten sam outlet) miałem kasę na koncie po 3 dniach.

Nie sprawdzałem tego, ale czy skoro Washington ma całkowitą długość +3 cm w stosunku do standardu to czy rękawy nie są też proporcjonalnie dłuższe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Ja po ostatnim zwrocie (ten sam outlet) miałem kasę na koncie po 3 dniach.

Nie sprawdzałem tego, ale czy skoro Washington ma całkowitą długość +3 cm w stosunku do standardu to czy rękawy nie są też proporcjonalnie dłuższe?

 

Właśnie patrzyłem - Washington ma rękawy o 0,2 cm dłuższe w stosunku do Havany. Czy mam długie ręce? Powiem tak: krótkich nie mam. Zmierzę starą marynarkę, zobaczymy co wyjdzie.
Edit: mistrzem w mierzeniu ubrań nie jestem, ale wg mnie rękawy mają 65-66 cm w starej marynarce. Mogłyby być minimalnie krótsze. Ale nie więcej niż 1 cm.

Edytowane przez petrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z wersją regular możesz mieć problem... 
Możesz spróbować Washingtona rozmiar 46. Jeśli tylko rękawy będą za krótkie (i nie da się ich odpowiednio wydłużyć) a będzie dobrze leżeć w ramionach i klatce, to możesz spróbować zamówić custom-made 90-tkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. A poza Suit Supply widzicie jakąś alternatywę? Wielkim mistrzem elegancji nie jestem (dowód: kusiło mocno na ślub siostry założyć kratę POW, czy jasnoszary garnitur), ale jednak klap w marynarce o szerokości 5 cm nie zniosę... Tak samo nie chciałbym kupować poliestru - widzę, że w moim budżecie można kupić wełniany garnitur o sensownej gramaturze, skrętności materiału. Niestety takie wymagania mocno ograniczają zakres sklepów do rozważenia na naszym rodzimym rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Vistula ma garnitury w rozmiarze 182/92 - czasami da się tam coś znaleźć, co nie wygląda jak zbroja (np. niektóre Lantiery)... tyle, że Ty możesz potrzebować jeszcze mniejszego rozmiaru... A jakie rozmiary teraz nosisz (np. marynarki czy garnituru)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny garnitur ma 182/96/82 i jest to slim. Był jednak zwężany. Poza tym uważam, że nie leży idealnie (jak był kupowany na studniówkę kilka lat temu to nie byłem zbytnio w temacie klasycznej elegancji) i kilka kwiatków jest: na pewno za długie spodnie (wąska nogawka połączona z załamaniem, dość sporym, słabo to wygląda), marynarka wydaje mi się być w miarę dobra, ale była zwężana. No, mogłyby być rękawy minimalnie krótsze, ale tutaj pewien nie jestem (tak jak wspomniałem, jak już krótsze to nie więcej niż 1 cm). 

Obecny garnitur jest granatowy i dlatego też lekko w stronę szarych, grafitowych skręcałem. Po prostu granat się znudził, ale jak trzeba będzie, to wezmę granat. 

Patrzyłem na ofertę Vistuli. Szczerze powiedziawszy nie znalazłem nic interesującego z super slimów (zakładam, że wśród nich muszę szukać). W akcie desperacji mógłbym kupić taki (gdyby nie kolor):

https://vistula.pl/garnitur-serge-t-lantier-7

... i gdyby nie ten dodatek, którym się chwalą. Mam wrażenie, że ten garnitur się świeci jak jakiś bazarowy (chyba że ktoś ma, widział taki garnitur i zaprzeczy temu). Klapy tej szerokości bym przeżył (chociaż zdają się dość wąskie, ale nie są bardzo wąskie). Zaczynam się coraz bardziej godzić z myślą, że jak pojawi się coś o w miarę akceptowalnych klapach, kroju i odpowiednim kolorze to muszę brać bez większego zastanowienia 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli leży na Tobie garnitur 182/96 a w klatce masz poniżej 90 cm, to coś tutaj nie gra... Chyba, że jego zwężenie polegało na zwężeniu "po całości" (łącznie z wypruciem rękawów i zwężeniem ramion).

Ja bym spróbował Washingtona rozmiar 46...

Co do Vistuli, to wełna 160-ka to zapewne bardzo delikatna tkanina i jej błyszczenie się to rzecz naturalna.
Nie zmienia to jednak faktu, że ten garnitur moim zdaniem wygląda dużo gorzej niż jego granatowe odpowiedniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Aras napisał:

Jeśli leży na Tobie garnitur 182/96 a w klatce masz poniżej 90 cm, to coś tutaj nie gra... Chyba, że jego zwężenie polegało na zwężeniu "po całości" (łącznie z wypruciem rękawów i zwężeniem ramion).

Ja bym spróbował Washingtona rozmiar 46...

Co do Vistuli, to wełna 160-ka to zapewne bardzo delikatna tkanina i jej błyszczenie się to rzecz naturalna.
Nie zmienia to jednak faktu, że ten garnitur moim zdaniem wygląda dużo gorzej niż jego granatowe odpowiedniki.

 

Nie pamiętam już na ile był zwężany. Ale no sądząc po samym rozmiarze można się domyślić, że była grubsza robota.

Chyba spróbuję tego Washingtona, może uda się na styk dobrać rękawy po wydłużeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem garnitur. W Vistuli. Wyłamałem się z waszych zaleceń, bo no urzekają m garnitury w szarym kolorze (nie graficie). Także przykro mi. Ale wesele nie moje, to chyba głowy mi nie utniecie... :) Muszę poczekać, aż do mnie przyjdzie paczka - mierzyłem garnitur nieco inny, granatowy i w ten sposób dobrałem rozmiar. Jeśli rozczaruję się szarym - zwracam go i biorę granat, bo uważam że nieźle na mnie leżał. Ogólnie zauważyłem, że chyba na stronie Vistuli to wciskają modeli w za małe, za krótkie marynarki. W sklepie dużo lepiej wyglądała większość. Jak odbiorę to pokażę. Raczej bez znacznych przeróbek - może minimalne wydłużenie rękawa i skrócenie spodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu miałem koszulę z mankietami na spinki która jest dłuższa od tej na drugiej zdjęciu (mankiety na guziki). Stąd też chyba różnica w wyglądzie. A po czym wnioskujesz, że jest za duża? Mam wrażenie, że jakby była mniejsza zaczynałbym się czuć niekomfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.