Jump to content

Coś do fabryki


kanapa
 Share

Recommended Posts

Pomysł fajny, ale ten mocno zabudowany przód mi średnio gra na obecnym etapie. Polecam poprzeglądać zdjęcia norfolków i padoków, które podobnie zabudowane jakoś lepiej sylwetkę kształtują, teraz mam wrażenie że przód jest zbyt jednolity, zlewający się w jedną wielką planę, i taki np. norfolkowy pasek by to przełamał, albo nawet bardziej wyraziste kieszenie, z patkami czy innymi kontrafałdami - ale nie wiem, jak bardzo na ,,odstające" elementy możesz sobie zachowując BHP pozwolić. Ze zniwelowaniem efektu plamy może też pomóc tkanina z wzorem, czy bardzo wyraźną fakturą, z wciąż roboczych, to może coś w salt&pepper albo bedford cord?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli do fabryki, to czy rękawy nie są zbyt krótkie?

Przepisy mówią o zakazie używania podkoszulek czy polówek.

Aż tak dokładnych wytycznych nie ma na tema długości rękawów.

To prototyp jest i dzięki za uwagi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kanapa napisał:

Przepisy mówią o zakazie używania podkoszulek czy polówek.

Aż tak dokładnych wytycznych nie ma na tema długości rękawów. emoji57.png

Chodzi mi o ochronę koszuli przed zabrudzeniem - czyli równo z koszulą. Odwrotnie, niż w odzieży eleganckiej. I podobnie, jak w płaszczu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, kanapa napisał:

 

Od kilku lat chodził za mną mundurek do pracy „fabrycznej”. Niestety nie przebywam tylko w czystym biurze, większość mojego czasu pracy to wręcz otoczenie wymagające spełnienia określonych warunków BHP.

Dawid Kukliński po długich dyskusjach zdecydował się podjąć próby stworzenia czegoś mocnego, trwałego, funkcjonalnego i łatwego w utrzymaniu. Powstał testowy twór z granatowego drelichu - docelowo będzie inny materiał.

Już wiemy że trzeba dodać kieszenie na cięższe gadżety związane z moją profesją. Dodamy je od wewnątrz na dolne kieszenie zewnętrzne tak aby nie ociągały dołu.

Zdjęcia zrobione na świeżo - trzeba ponosić, wyprać i wyprasować.

Ja uważam, że to super sprawa, taki workwear. Taki styl - robotnika sprzed stu lat- staje się coraz bardziej popularny, m.in. Drake's w każdej swojej kolekcji ma ubrania nawiązujące do workwearu.

IMO należy tylko pamiętać, żeby te ciuchy były trwałe, wygodne i łatwe w konserwacji. Wygodne już chyba są - świadczy o tym kontrafałda na plecach (super sprawa, szkoda że tak rzadko stosowana we współczesnych ciuchach), taliowanie przy pomocy półpaska. Trwałość - czego dokładnie chcecie użyć? Według mnie idealny były duck cotton, gruby surowy denim albo (to już mega bomba) gruby len. No i łatwość konserwacji - taki strój powinien dać się wyprać inaczej niż w pralni chemicznej...

Swoja drogą, w ramach inspiracji i know-how polecam https://www.amazon.com/Vintage-Menswear-Collection-Showroom/dp/1856698831 - jest też druga część.

71yw5OTyGBL.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Przyznam że punktem startowym był fartuch inżyniera - kolor i materiał. Później koncepcja ewakuowała w kurtkę safari - kieszenie i kontrafałda.

Podstawowym zadaniem jest spełnienie BHP czyli długie rękawy. Później odporność na zabrudzenia typu smary, pył itd plus łatwość prania w domu. Kolejne to swoboda ruchu czyli poszerzenia w ramionach plus kieszenie na gadżety. Muszę się pochylać, przeciskać, notować itd. Siren suit jest w mojej branży powszechnie spotykany jako odzież robocza czyli kombinezon - może kiedyś dojrzeję .

Faktycznie jakaś forma odkładanych mankietów do ochrony koszuli ma sens.

Jak wyglada kwesta spierania tłustych plam z grubego lnu?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minuty temu, kanapa napisał:

Jak wyglada kwesta spierania tłustych plam z grubego lnu?

Nie wiem, jakie są oczekiwania, ale ja myślałem barziej o podobnej zasadzie co różne dżinsowe świry, że plama błota ma zostać na pół roku i dodawać charakteru :p A bez hiperbolizowania, to że po praniu ma nie brzudzićinnych rzeczy, ale ślady mogą, albo i powinny zostać, i dodawać charakteru - ale to już kwestia twego, czego sam chcesz jeśli chodzi o ten balans między różnymi podejściami do takich ubrań z przecięcia elegancji i workwearu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.