Jump to content

Pierwsze bespoke - garnitur ślubny, Zbigniew Radlicki


DamianS
 Share

Recommended Posts

Byłem dzisiaj na pierwszej przymiarce swojego garnituru ślubnego u p. Zbigniewa Radlickiego w Poznaniu. To mój pierwszy garnitur szyty na miarę.

Wiem, że przychodzenie na przymiarkę w niedopasowanej koszuli i innych butach jest mało profesjonalne, ale czas przedślubny nie rozpieszcza i zwyczajnie nie zdążyłem jeszcze ich kupić, więc proszę w miarę możliwości mi to odpuścić.

Bardzo mocno kuszą mnie zamknięte klapy (ostatni dzwonek żeby to zmienić, jeśli w ogóle jeszcze da radę), natomiast zastanawiam się z dwóch względów - garnitur byłby przez to znacznie mniej uniwersalny i wg mojej narzeczonej zamknięte klapy mogłyby zbytnio podkreślać moje lekko szpiczaste uszy. Póki co stanęło dzisiaj na otwartych, ale nie wiem czy nie będę tego trochę żałował. Co o tym sądzicie, jak i o całym garniturze w ogóle?

IMG_20190704_170018625.jpg

IMG_20190704_170035318.jpg

IMG_20190704_170046239.jpg

IMG_20190704_173644492.jpg

IMG_20190704_173654658.jpg

IMG_20190704_173701696.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czemu w kółko zwracacie uwagę za długość marynarki? Przecież jak stoi tyłem to przykrywa co ma przykrywać. Jaki jest argument za tym, że powinna być dłuższa?

Męskie kanony wyewoluowały i inaczej się ubieramy niż 50 czy 20 lat temu. Ubieramy się schludnie i elegancko między innymi po to, żeby się innym podobać, w szczególności kobietom. Wystarczy spytać płeć piękną o opinię. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że długie marynarki większości osobom się nie podobają i uważają je za dziadkowe. Podobnie jest z bardzo szerokimi spodniami. Oczywiście są wyjątki, ale mówię statystycznie.

Często powołuje się argument, że sylwetka powinna dzielić na pół, ale trzeba wziąć również pod uwagę to, że patrzymy na kogoś nie z wysokości metra tylko prawie dwóch metrów i odbiór proporcji jest zdecydowanie inny.

Zdaję sobie sprawę, że wkładam kij  w mrowisko, ale za każdym razem jak czytam o długości marynarki to zawsze dopada mnie ta refleksja.

P.S. Nigdy nie było uwagi, że ktoś ma za długą marynarkę, przypadek🤨

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Nie mam pojęcia jakie były i są kanony, niespecjalnie przejmuję się czy istnieje jakaś zasada na ile części co się powinno dzielić. Dla mnie to po prostu kwestia estetyki. Nieco dłuższa marynarka byłaby (w mojej opinii) po prostu ładniejsza. Sam mam dłuższe marynarki niż na zdjęciu, nie wydają mi się dziadkowe. Od żadnej pani nie słyszałem również, że wyglądam w marynarkach dziadkowo... być może po prostu nie chcą mi robić przykrości.

  • Like 4
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Panowie tu fachowo o długości marynarek, a na zdjęciach widzimy kamizelkę... Rękawy (ich długość jak i samo występowanie) mają wszakże wpływ na subiektywne (bo tylko o takim możemy mówić) postrzeganie długości?

Link to comment
Share on other sites

Czy klapy zamknięte czy otwarte to już kwestia gustu / przeznaczenia garnituru.
Zamknięte na bardziej formalne / wieczorowe okazje. Do biura bym nie założył.
Otwarte uniwersalne. Wg mnie do każdej okazji.
Musisz sam sobie odpowiedzieć co czego ma Ci służyć.
Moja opinia jest taka, że jak miałbym wydać sporo $ i mieć tylko jeden czy dwa garnitury to chciałbym z niego móc często korzystać.
Przy piątym bym się zastanawiał nad garniturem do specjalnych okazji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za opinie. Klapy ostatecznie pozostały otwarte, co do długości marynarki również stwierdziliśmy, że jest w porządku i raczej nie byłoby najlepszym pomysłem ją wydłużać. Kolejna przymiarka - co sądzicie?

Co do łamania się nogawek spodni - mam szpotawe kolana i gdyby je zwęzić tak żeby się nie łamały, to znacznie bardziej podkreślałyby kształt nóg, ponoć inaczej się tego nie obejdzie. Z dwojga złego stwierdziliśmy, że lepiej zostawić tak.

IMG_20190713_132625232.jpg

IMG_20190713_132538339.jpg

IMG_20190713_131248710.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.