Skocz do zawartości

Pierwsze bespoke - garnitur ślubny, Zbigniew Radlicki


DamianS

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj na pierwszej przymiarce swojego garnituru ślubnego u p. Zbigniewa Radlickiego w Poznaniu. To mój pierwszy garnitur szyty na miarę.

Wiem, że przychodzenie na przymiarkę w niedopasowanej koszuli i innych butach jest mało profesjonalne, ale czas przedślubny nie rozpieszcza i zwyczajnie nie zdążyłem jeszcze ich kupić, więc proszę w miarę możliwości mi to odpuścić.

Bardzo mocno kuszą mnie zamknięte klapy (ostatni dzwonek żeby to zmienić, jeśli w ogóle jeszcze da radę), natomiast zastanawiam się z dwóch względów - garnitur byłby przez to znacznie mniej uniwersalny i wg mojej narzeczonej zamknięte klapy mogłyby zbytnio podkreślać moje lekko szpiczaste uszy. Póki co stanęło dzisiaj na otwartych, ale nie wiem czy nie będę tego trochę żałował. Co o tym sądzicie, jak i o całym garniturze w ogóle?

IMG_20190704_170018625.jpg

IMG_20190704_170035318.jpg

IMG_20190704_170046239.jpg

IMG_20190704_173644492.jpg

IMG_20190704_173654658.jpg

IMG_20190704_173701696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu w kółko zwracacie uwagę za długość marynarki? Przecież jak stoi tyłem to przykrywa co ma przykrywać. Jaki jest argument za tym, że powinna być dłuższa?

Męskie kanony wyewoluowały i inaczej się ubieramy niż 50 czy 20 lat temu. Ubieramy się schludnie i elegancko między innymi po to, żeby się innym podobać, w szczególności kobietom. Wystarczy spytać płeć piękną o opinię. Ja ze swojego doświadczenia wiem, że długie marynarki większości osobom się nie podobają i uważają je za dziadkowe. Podobnie jest z bardzo szerokimi spodniami. Oczywiście są wyjątki, ale mówię statystycznie.

Często powołuje się argument, że sylwetka powinna dzielić na pół, ale trzeba wziąć również pod uwagę to, że patrzymy na kogoś nie z wysokości metra tylko prawie dwóch metrów i odbiór proporcji jest zdecydowanie inny.

Zdaję sobie sprawę, że wkładam kij  w mrowisko, ale za każdym razem jak czytam o długości marynarki to zawsze dopada mnie ta refleksja.

P.S. Nigdy nie było uwagi, że ktoś ma za długą marynarkę, przypadek🤨

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jakie były i są kanony, niespecjalnie przejmuję się czy istnieje jakaś zasada na ile części co się powinno dzielić. Dla mnie to po prostu kwestia estetyki. Nieco dłuższa marynarka byłaby (w mojej opinii) po prostu ładniejsza. Sam mam dłuższe marynarki niż na zdjęciu, nie wydają mi się dziadkowe. Od żadnej pani nie słyszałem również, że wyglądam w marynarkach dziadkowo... być może po prostu nie chcą mi robić przykrości.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu fachowo o długości marynarek, a na zdjęciach widzimy kamizelkę... Rękawy (ich długość jak i samo występowanie) mają wszakże wpływ na subiektywne (bo tylko o takim możemy mówić) postrzeganie długości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klapy zamknięte czy otwarte to już kwestia gustu / przeznaczenia garnituru.
Zamknięte na bardziej formalne / wieczorowe okazje. Do biura bym nie założył.
Otwarte uniwersalne. Wg mnie do każdej okazji.
Musisz sam sobie odpowiedzieć co czego ma Ci służyć.
Moja opinia jest taka, że jak miałbym wydać sporo $ i mieć tylko jeden czy dwa garnitury to chciałbym z niego móc często korzystać.
Przy piątym bym się zastanawiał nad garniturem do specjalnych okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję wszystkim za opinie. Klapy ostatecznie pozostały otwarte, co do długości marynarki również stwierdziliśmy, że jest w porządku i raczej nie byłoby najlepszym pomysłem ją wydłużać. Kolejna przymiarka - co sądzicie?

Co do łamania się nogawek spodni - mam szpotawe kolana i gdyby je zwęzić tak żeby się nie łamały, to znacznie bardziej podkreślałyby kształt nóg, ponoć inaczej się tego nie obejdzie. Z dwojga złego stwierdziliśmy, że lepiej zostawić tak.

IMG_20190713_132625232.jpg

IMG_20190713_132538339.jpg

IMG_20190713_131248710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.