Skocz do zawartości

Dobór kremu do butów w kolorze Cherry


Runior

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zasięgnąć Waszych opinii odnośnie kwestii z tematu.

Buty to AS Moore zakupione tutaj na forum.

Spontanicznie nabyłem z myślą o nich krem Saphir MDO w kolorze burgundowym (08). Na żywo krem okazał się jednak ciemniejszy niż się spodziewałem, do tego wchodzi lekko we fiolet. Wiem, że inaczej wygląda krem w słoiczku, a inaczej na samym bucie, niemniej sądzę, że trochę zmieni on fabryczny odcień skóry.

Słoiczek z kremem nie został jeszcze otwarty, więc rozważam jego zwrot i zakupienie innego. Tymczasem buty czekają w szafie i wyją chcąc wyjść na świat:).

Na stronie Multirenowacji widziałem krem w kolorze Cherry (89), jednak pochodzi on z linii BDC i waham się, czy do butów z tej półki jest on odpowiedni. Czy to przesadny snobizm?

Na allegro widziałem też kolor Czerwony  Hermes (12) z linii MDO.

 

Jakich kremów używacie do butów w tym kolorze? Jeśli nie jest to Cherry. to czy jesteście zadowoleni z finalnego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie popełnisz błędu w żadnym z tych przypadków. Wszystko zależy od efektu jaki zechcesz uzyskać, który zresztą jest całkowicie odwracalny przy pomocy renomatu np.

Krem w kolorze mahoniu i ten w kolorze "czerwonego Hermesa" aż tak bardzo się nie różnią, gdy spoglądasz do słoika (wręcz odczucie może być mylące, gdyż ten czerwony wydaje się ciemniejszy). Różnica wychodzi "w praniu". Tym pierwszym "wyciągniesz" brązowe nuty, drugim, czerwone/wiśniowe.. 

101.thumb.jpg.eadfc206f4df16e9ddb94976e0de5e89.jpg100.jpg.b299589fb0449855fe1e8af45966c9e9.jpg

 

Poniżej porównanie różnych kolorów, które kiedyś na potrzeby forum wykonałem:

102.thumb.jpg.3a9d8ff4f7c870aff3f374be20e8ade8.jpg

 

I jeszcze jedno- kremy z linii MDOR zawierają odczuwalnie więcej pigmentu i raczej są polecane bardziej doświadczonym użytkownikom.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tanatos70 napisał:

I jeszcze jedno- kremy z linii MDOR zawierają odczuwalnie więcej pigmentu i raczej są polecane bardziej doświadczonym użytkownikom.

 

 

Tutaj mnie zaskoczyłeś. Czy chodziło Ci o możliwość powstania jakichś zacieków czy też plam przy nierównomiernym nałożeniu kremu, czy też powinienem na coś jeszcze zwracać uwagę? Doświadczonym użytkownikiem zdecydowanie nie jestem i wybór linii MDO podyktowany był jedynie zaczytaną wiedzą o jej przeznaczeniu do butów z wyższej półki. Po prostu jako neofita w obuwniczej wspólnocie podarowałem sobie trudy mierzenia, wymian i rozbijania Berwicków (bez obrazy, mam jedną parę i sobie chwalę) i podobnych aby wskoczyć od razu na docelowy pułap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Runior. Ja również zaczynałem od razu od wysokiej linii. Skoro na buty Yanko wydałem TAKĄ kasę :), to nie będę oszczędzał na kosmetykach.

IMO należy z uwagą i wyczuciem aplikować krem. Raczej małymi porcjami- lepiej więcej cienkich warstw. Może się zdarzyć nierównomierne zabarwienie butów, ale dotyczy to raczej sytuacji, gdy kolor kremu jest jakieś dwa, trzy tony ciemniejszy niż wybarwienie skóry. Z drugiej strony można uzyskać za pomocą ciemniejszego kremu fajne i odwracalne efekty. Nie trzeba się bać, trzeba być świadomym :).

Podlinkowany post i kilka wyżej z grubsza ilustrują, o co mi chodzi:

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/259-alfred-sargent/?do=findComment&comment=191549

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi się efekt, który uzyskałeś. Na razie chyba pozostanę "monochromatyczny", a za eksperymenty wezmę się kiedy dorobię się większej ilości kosmetyków.

Tymczasem jak mówią: Vox populi vox dei i zamawiam Mahogany.  Ten kolor będzie się wyróżniał nawet przy podciągnięciu go w stronę brązu.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.