Skocz do zawartości

[Polska] internetowe sklepy z butami


lubo69

Rekomendowane odpowiedzi

Lista polskich sklepów internetowych oferujących klasyczne buty według stanu na 1. 10. 2018 r.

1. Klasyczne Buty: sklep.klasycznebuty.pl

(marki: Barker, Berwick, Carlos Santos, Crownhill, Falkner, Gordon&Bros, La Zigne, Loake, Nord, Sebago)

2. Loake Polska: sklep.loakepolska.pl

(marka: Loake)

3. Macaroni Tomato: macaronitomato.com

(marki: Berwick, Magnanni, Loake)

4. Miler: shopmiler.com

(marki: Berwick, Carmina, Loake)

5. Nord: nord-shoes.com

(marka: Nord linia Elite i Meka)

6. Partenope: partenope-shoes.com

(marka: Partenope)

7. Patine: patine.pl

(marki: własna, Yanko, TLB Mallorca)

8. Poszetka: poszetka.com

(marka: Crownhill)

9. Zack Roman: zackroman.com

(marka: własna)

Wyżej wymienione sklepy i oferowany przez nie asortyment są generalnie polecane przez społeczność forumową. Cenowo większość butów plasuje się w przedziale 700 - 1200 zł.

 

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"[Polska] internetowe sklepy z butami",  @lubo69 doprecyzuj o jakie buty chodzi. Skoro wrzucasz do jednego worka Partenope-shoes.com i Patine.pl to brakuje jeszcze CCC a przynajmniej wspomnianego KH.Proponowałbym trzymać się jednak początkowego punktu wyjścia "Wyżej wymienione sklepy i oferowany przez nie asortyment są generalnie polecane przez społeczność forumową" i wrzucać strony które faktycznie nie zniechęcają po pierwszym zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof G, podrzuć proszę linka do tych negatywnych opinii o Partenope. Na forum jest 5-stronicowy watek Partenope, w którym jest może 2-3 właścicieli, a 5 stron opisów jakie to one najgorsze na świecie. Oprócz sponsorowanych recenzji mr.vintage i czasu gentlemanów trudno znaleźć jakieś opinie prawdziwych użytkowników. Poza tym, co jest złego akurat w tych butach, ze cieszą się tak kiepską opinią na tym forum ? To zawsze była dla mnie zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się sznurówka w Yanko urwała...;-)
Zaraz pojawi się ktoś, kto napisze że Berwicki są twarde i w ogóle tylko Vassy się liczą. Nie miałem do czynienia z butami Partenope, strona mnie nie odstręcza na pierwszy rzut oka, wpisałem za sugestią jednego z Kolegów powyżej, a jak napisał inny Kolega, opinie na temat tej marki nie są jednoznaczne. Jeżeli „społeczność forumowa” uważa, że buty Partenope lub sklep Partenope (czy jakikolwiek inny) nie zasługuje na „generalne polecenie” to usunę.
W tym „worku” będzie i Carmina i Berwick, ale moim zdaniem to wątku nie dyskwalifikuje. To powiedziawszy, postawienie wyraźnej linii między tym co forum dopuszcza w mocno ograniczonym budżecie, a co jest „poniżej godności” będzie bardzo trudne.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Partenope to były jakieś spore zmiany - najpierw sprzedawali buty Otisopse, a potem przerzucili się na własną markę - o ile dobrze pamiętam, bo temat mnie szczególnie nie interesował. Jeśli jednak dobrze pamiętam, to pojawia się pytanie, jakich butów owe opinie dotyczyły i czy są aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobry wieczór,

Ja zakupiłem w tym roku dwie pary w Partenope, tj oxfordy i mokasyny - one są już produkcji Partenope. Wykonanie butów jest ok, trochę mam wątpliwości do jakości skóry w oxfordach bo nie mogę ich wypastować na błysk (produktami sapphire). Wrzuce w wolnej chwili zdjęcia - ocenicie. Wczoraj zakupiłem dwie pary zimowych butów na gumowej podeszwie: sztyblety ze skóry grain i koniakowe botki. Jakość na pierwszy rzut oka bardzo dobra, skóry miękkie, podeszwa solidna, szwy ok. Ale mam jeden duży problem, który już się pojawił przy mokasynach i powtórzył się teraz: otóż skóra w środku buta jest jakaś "tępa", struktura takiej skórki brzoskwini, dotyczy wkładki jak i skóry dookoła. Powoduje to tyle, że bardzo ciężko założyć buty jak się ma na stopach skarpetki (bez łyżki ani rusz), gdyż jest bardzo duże tarcie pomiędzy skórą a skarpetką. Wręcz mam wrażenie, że zaraz palcami stopy rozerwie skarpetkę jak będę dalej wciskał stopę :( na gołą stopę jest lepiej, ale nie zamierzam chodzić w zimowych butach boso... Czy ktoś z użytkowników miał podobny problem z tym w swoich butach? Coś można na to poradzić? Jakieś kremy? Napisałem do Partenope, czekam na odpowiedź.

Ps. Moje ostatnie zakupy (z 10% zniżką) to:

https://partenope-shoes.com/pl/za-kostke/163-sztyblety-skora-cieleca-grain-czarne.html

https://partenope-shoes.com/pl/za-kostke/162-quarter-boots-skora-cieleca-cognac.html

Buty są dosyć szczupłe, jak to we włoskim stylu. Są bardzo zgrabne, ładnie prezentują się na stopie, nie ma żadnego porównania do jakiejkolwiek polskiej firmy obuwniczej (która polska firma oprócz nord szyje podeszwy, choćby nawet metodą Blake?). Cena? Hmm, ciężko było mi znaleźć buty w podobnej cenie i stylistyce u konkurencji. Loake ma bardzo podobne buty wizualnie ale to są buty za >1200 zł, gdzie w Partenope są za prawie połowę tego. Dziś patrzyłem na berwick i crownhill (wg forumowiczów godny zamiennik Partenope, a nawet lepsze) - znalazłem jedynie takie: 

https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/balmoral-boots-braz-koniakowy-the-edinburgh

Cenowo ciut drozej ale jeżeli się nie rozwiąże problem "tępej" skóry to będę musiał odesłać i szukać dalej. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,
Ja zakupiłem w tym roku dwie pary w Partenope, tj oxfordy i mokasyny - one są już produkcji Partenope. Wykonanie butów jest ok, trochę mam wątpliwości do jakości skóry w oxfordach bo nie mogę ich wypastować na błysk (produktami sapphire). Wrzuce w wolnej chwili zdjęcia - ocenicie. Wczoraj zakupiłem dwie pary zimowych butów na gumowej podeszwie: sztyblety ze skóry grain i koniakowe botki. Jakość na pierwszy rzut oka bardzo dobra, skóry miękkie, podeszwa solidna, szwy ok. Ale mam jeden duży problem, który już się pojawił przy mokasynach i powtórzył się teraz: otóż skóra w środku buta jest jakaś "tępa", struktura takiej skórki brzoskwini, dotyczy wkładki jak i skóry dookoła. Powoduje to tyle, że bardzo ciężko założyć buty jak się ma na stopach skarpetki (bez łyżki ani rusz), gdyż jest bardzo duże tarcie pomiędzy skórą a skarpetką. Wręcz mam wrażenie, że zaraz palcami stopy rozerwie skarpetkę jak będę dalej wciskał stopę  na gołą stopę jest lepiej, ale nie zamierzam chodzić w zimowych butach boso... Czy ktoś z użytkowników miał podobny problem z tym w swoich butach? Coś można na to poradzić? Jakieś kremy? Napisałem do Partenope, czekam na odpowiedź.
Ps. Moje ostatnie zakupy (z 10% zniżką) to:
https://partenope-shoes.com/pl/za-kostke/163-sztyblety-skora-cieleca-grain-czarne.html
https://partenope-shoes.com/pl/za-kostke/162-quarter-boots-skora-cieleca-cognac.html
Buty są dosyć szczupłe, jak to we włoskim stylu. Są bardzo zgrabne, ładnie prezentują się na stopie, nie ma żadnego porównania do jakiejkolwiek polskiej firmy obuwniczej (która polska firma oprócz nord szyje podeszwy, choćby nawet metodą Blake?). Cena? Hmm, ciężko było mi znaleźć buty w podobnej cenie i stylistyce u konkurencji. Loake ma bardzo podobne buty wizualnie ale to są buty za >1200 zł, gdzie w Partenope są za prawie połowę tego. Dziś patrzyłem na berwick i crownhill (wg forumowiczów godny zamiennik Partenope, a nawet lepsze) - znalazłem jedynie takie: 
https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/balmoral-boots-braz-koniakowy-the-edinburgh
Cenowo ciut drozej ale jeżeli się nie rozwiąże problem "tępej" skóry to będę musiał odesłać i szukać dalej. 
 
 
 

Wrzuć zdjęcie oksfordów i opisz co używasz żeby uzyskać połysk. Może to nadmiar kosmetyków, chociaż ja obstawiam wątpliwej jakości skórę. Co do szorstkiego wnętrza to nigdy się z takim czymś nie spotkałem.

Generalnie, polecam poczytam wątek dedykowany Partenope. Buty tej marki wielokrotnie przewijały się na forum jako niegodne polecenia i nie warte swojej ceny. Partenope nie szyje swoich butów jak Nord, nie są producentem. Marki które wymieniłeś tj. Berwick, Loake, Crownhill będą na pewno nieporównywalnie lepszym.
W wątku dedykowanym spójrz na zdjecia trzewików, które ostatnio wrzucił jeden z kolegów, zwróć uwagę na łamanie się skóry i krzywy medalion. Radzę je odesłać, póki jeszcze możesz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle, że jest szorstkie bo skóra jest bardzo przyjemna w dotyku... Chyba najlepszym odzwierciedleniem struktury tej skóry jest porównanie jej do nubuku. Nie jest to na pewno tak gładkie jak skóra licowa, po której skarpetka się wślizguje. Cały czas czekam na odpowiedź od Partenope.

Ps zdjęcia butów Partenope wrzucę dziś wieczorem, zarówno nowych jak i tych oxfordów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.