Skocz do zawartości

Forum But w Butonierce korzysta z plików cookie. Przeczytaj tę stronę - Polityka prywatności - dla uzyskania więcej informacji. By usunąć tę wiadomość, należy kliknąć na ten przycisk:    Akceptuję użycie plików cookie

Zdjęcie

Spodnie idealne...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#41 zaki

zaki

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 1798 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:44

Noszę od kilku dni spodnie z materiału fil a fil (już w zasadzie vintage) Carlo Barbera 12 oz dla H. Lesser and Sons i....w ogóle się nie gniotą. Wczoraj po całym dniu je zdjąłem, dokonałem oględzin i zdumiał mnie brak harmonijek. To są dla mnie spodnie idealne :) Uszył je Tadeusz Baś z Łodzi.
  • 0

#42 marcelo

marcelo

Aktywista

• Użytkownik
  • 460 postów
  • LocationKatowice

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:53

Pochwal się zdjęciami :D
  • 0

#43 zaki

zaki

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 1798 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:59

Nie omieszkam. Sesja już była wczoraj. Będą na Szarmancie za jakiś czas, ale mam straszny teraz nawał tematów na wpisy :)
  • 0

#44 proceleusmatyk

proceleusmatyk

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 2750 postów
  • LocationWarszawa, Szczecin

Napisano 27 grudzień 2011 - 22:35

Również wyrażam ogromną chęć zobaczenia tych zdjęć :)
  • 0

#45 maciato

maciato

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 1228 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 08:19

Noszę od kilku dni spodnie z materiału fil a fil (już w zasadzie vintage) Carlo Barbera 12 oz dla H. Lesser and Sons i....w ogóle się nie gniotą. Wczoraj po całym dniu je zdjąłem, dokonałem oględzin i zdumiał mnie brak harmonijek. To są dla mnie spodnie idealne :) Uszył je Tadeusz Baś z Łodzi.

Bez zdjęć się nie liczy ;)
  • 0
Aldo Gucci "Rozczarowanie niską jakością pamięta się długo po przeminięciu radości spowodowanej niską ceną"

#46 Velahrn

Velahrn

Moderator Globalny

• Moderator
  • 1443 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:37

Mam spodnie z bliźniaczego materiału i potwierdzam, wełna jest rewelacyjna. Bardzo dobrze trzyma fason i w ogóle się nie gniecie. To chyba w ogóle spora przewaga cięższym materiałów nad lżejszymi.
  • 0

#47 Caporegime

Caporegime

ლ(ಠ益ಠლ)

• Moderator
  • 4110 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 30 marzec 2012 - 21:45

Sprzączka z tyłu dla spodni z podwyższonym stanem, która powinna być bardziej funkcjonalna niż gurta. Ciekawe czy ma specjalną nazwę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

"Boć to nasze tylko na tym świecie, co zjemy dobrze i smaczno"

#48 proceleusmatyk

proceleusmatyk

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 2750 postów
  • LocationWarszawa, Szczecin

Napisano 31 marzec 2012 - 01:56

Proponuję hozenklamer albo hinterszpanga! :mrgreen:

Na marginesie przypominam prawidłową odmianę gurtu:

viewtopic.php?f=10&t=1561&p=42500&hilit=gurt#p42500

Źródłosłów jest oczywiście niemiecki: der Gürtel to pasek.
  • 0

#49 Ernestson

Ernestson

Stowarzyszenie

• Moderator
  • 1727 postów

Napisano 31 marzec 2012 - 18:37

Proponuję hozenklamer albo hinterszpanga! :mrgreen:

Na marginesie przypominam prawidłową odmianę gurtu:

http://forum.bespoke... ... urt#p42500

Źródłosłów jest oczywiście niemiecki: der Gürtel to pasek.

Jestem za hinterszpanga. Brzmi świetnie :lol: .
  • 0

#50 Misza

Misza

Moderator Globalny

• Moderator
  • 3662 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:22

"Większość mężczyzna po wejściu w świat klasycznej elegancji chce być oryginalnym na siłę. Stara się być mądrzejszym od poprzedników. Przypomnijmy sobie mój dwurzędowy beżowy garnitur sportowy z nakładanymi kieszeniami. Zamówienie było ciekawe i wystudiowane, ale w pewnym sensie nierozsądne. W szafie miałem tylko miarową, zieloną (!) marynarkę tweedową, która wymagała kilku poprawek oraz kilka marynarek z wieszaka. W rezultacie cierpiałem, bo zdarzało się, że autentycznie nie miałem, w czym chodzić. Beż i zieleń to nie są uniwersalne kolory dla mężczyzny. Dziś na pierwsze bespoke zleciłbym po prostu zestaw klubowy (granatowa marynarka i szare spodnie). Od kilku miesięcy to moja ulubiona kombinacja. Ręka sama sięga po szare spodnie, a inne zaczynają mieć odleżyny w szafie. Już mam zakładać brązowe, albo beżowe, a mój wzrok pada ciągle na szare."

http://www.szarmant.pl/szare-spodnie

Dołączona grafika
  • 0

#51 pirat

pirat

Masters

• Stowarzyszenie
  • 3419 postów

Napisano 13 marzec 2013 - 11:28

Dziś na pierwsze bespoke zleciłbym po prostu zestaw klubowy (granatowa marynarka i szare spodnie). Od kilku miesięcy to moja ulubiona kombinacja.

:D

Ja juz pewnie gdzies pisalem ze marynarka klubowa to moj ulubiony stroj.

• 0

#52 123

123

Sympatyk

• Sympatycy
  • 405 postów
  • LocationŚląsk

Napisano 19 marzec 2013 - 15:48

Noszę się z zamiarem uszycia sobie wełnianych spodni jednak chciałbym spodnie mniej formalne, bardziej casual i tu moje pytanie, czy wełna nadaje się na takie szycie czy wybrać inny materiał ?
  • 0

#53 pirat

pirat

Masters

• Stowarzyszenie
  • 3419 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 16:11

Noszę się z zamiarem uszycia sobie wełnianych spodni jednak chciałbym spodnie mniej formalne, bardziej casual i tu moje pytanie, czy wełna nadaje się na takie szycie czy wybrać inny materiał ?

Pytania są dwa: i) tak, ii) to zależy od Ciebie
  • 0

#54 Caporegime

Caporegime

ლ(ಠ益ಠლ)

• Moderator
  • 4110 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 marzec 2013 - 18:41

Są w próbnikach miękkie, ale dość grube wełny, fakturą przypominające bawełnę. Idealnie nadają się na takie spodnie bo zachowują plusy wełny - lepsze układanie i niepodatność na łapanie zapachów.
  • 0

"Boć to nasze tylko na tym świecie, co zjemy dobrze i smaczno"

#55 pirat

pirat

Masters

• Stowarzyszenie
  • 3419 postów

Napisano 19 marzec 2013 - 18:47

Są w próbnikach miękkie, ale dość grube wełny, fakturą przypominające bawełnę. Idealnie nadają się na takie spodnie bo zachowują plusy wełny - lepsze układanie i niepodatność na łapanie zapachów.

Nie bójmy się tego powiedzieć ;) : większy jest wybór wełen na spodnie jeśli chodzi o sploty, faktury czy gramatury niż tkanin bawełnianych. Choć jeśli chodzi o kolory, szczególnie te odjechane to bawełny chyba górą.
  • 0

#56 zaki

zaki

Stowarzyszenie

• Stowarzyszenie
  • 1798 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 19 marzec 2013 - 20:55

Osobiście nie przepadam za bawełną. Spodnie gniotą się straszliwie, a nie są to fajne zagniecenia jak na lnie.

Bawełna tak, jak lubisz machać często żelazkiem przed wyjście z domu ;)

Najmniej gniecie się wełna, szczególnie ta z dodatkiem moheru, który nadaje tkaninie sprężystość.
  • 0

#57 123

123

Sympatyk

• Sympatycy
  • 405 postów
  • LocationŚląsk

Napisano 20 marzec 2013 - 07:27

Z moherem mam do wyboru dwie tkaniny, 30% Mohair and 70% Super 150’s Wool - 215 grammes albo 60% Mohair and 40% Wool - 330 gramme.
  • 0

#58 Koval

Koval

Aktywista

• Użytkownik
  • 1537 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 11:14

Ale takie spodnie z moherem będą chyba bardzo ciepłe?

Mam jeden garnitur z mieszanki wełna/moher (70%/30%) i mimo tego,
że materiał nie jest gruby (nie wiem jaka jest gramatura),
to bardzo ciepły.
  • 0

#59 pirat

pirat

Masters

• Stowarzyszenie
  • 3419 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 11:29

Z moherem mam do wyboru dwie tkaniny, 30% Mohair and 70% Super 150’s Wool - 215 grammes albo 60% Mohair and 40% Wool - 330 gramme.

To są bardzo różne tkaniny. Ta pierwsza po kilku założeniach byłaby przetarta przeze mnie (tak podejrzewam). Druga, biorąc pod uwagę grubość lepiej nadaje się na spodnie. Uwaga, moher może 'gryźć', niektórym się to nie podoba.

Ale takie spodnie z moherem będą chyba bardzo ciepłe?
Mam jeden garnitur z mieszanki wełna/moher (70%/30%) i mimo tego, że materiał nie jest gruby (nie wiem jaka jest gramatura), to bardzo ciepły.

Niekoniecznie. Jeśli jest to gruba barathea to zapewne będzie tak jak mówisz. Do tego pozostałe 'składniki' tj. podszewka, konstrukcja też mogą się dołożyć do "grzania". Za to np. moher 54% i len 46% (próbnik mersolair z Harrisons of Edinburgh) to bardzo fajna tkanina na letnią niezobowiązującą marynarkę, bez podszewki. Podobnie rzecz się ma z cienkimi tkaninami z moherem (w różnych kombinacjach) od Johna Fostera.
  • 0

#60 mosze

mosze

Moderator Globalny

• Moderator
  • 2821 postów

Napisano 20 marzec 2013 - 11:35

Wełnie zdarza się "gryźć" i głównie dlatego rzadko w niej chodzę. Warto to sprawdzić przed wydaniem kasy. Wolę "machać żelazkiem" niż się wk..ć.
  • 0
Niedziela w świątyni fast feszyn: http://mosze.blogspot.com

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Opiekę nad serwisem sprawuje Stowarzyszenie But w Butonierce