Skocz do zawartości

Jan Kielman - loafersy IV


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Krzysiek_W napisał:

A idź Ty niedobry, ciągle to samo ...

Albo znalazłem "swój but", albo straciłem wyobraźnię - kiedy myślę o butach marzeń, to jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy.

10 godzin temu, Caporegime napisał:

Nie no, coś nowego wreszcie 

:) 

8 godzin temu, JDC napisał:

Czekam na zdjęcia tych butów w słońcu :) też klejone?

Tak. Wbrew obiegowej opinii, okazuje się, że klejone są najlepsze. 

Godzinę temu, Beny23 napisał:

Loafersy piękne a Kielman powinien dożywotnio nazwać ten model "Whitesnake".

 

Dziękuję. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bodzixon napisał:

Rozwiń proszę.

Strzelam, że chodzi o to że buty klejone będą trochę lżejsze, a podeszwa mniej sztywna niż w przypadku butów szytych (w szczególności GYW) - co w przypadku loafersów jest zaletą (w przypadku półbutów niekoniecznie). A dobrze sklejona podeszwa może być niesłychanie trwała i wcale nie musi się rozklejać (wystarczy spojrzeć chociażby na klejone buty trekkingowe). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

Strzelam, że chodzi o to że buty klejone będą trochę lżejsze, a podeszwa mniej sztywna niż w przypadku butów szytych (w szczególności GYW) - co w przypadku loafersów jest zaletą (w przypadku półbutów niekoniecznie). A dobrze sklejona podeszwa może być niesłychanie trwała i wcale nie musi się rozklejać (wystarczy spojrzeć chociażby na klejone buty trekkingowe). 

Też tak obstawiam. Niemniej, to moje domysły. Niewielu ma możliwość tak wiarygodnego i kompleksowego porównania butów klejonych vs. szytych jak @Whitesnake (ma dwie pary tego samego modelu buta od jednego producenta, które są wykonane dwoma różnymi technikach). Dlatego proszę kolegę, żeby rozwinął tę kwestię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bodzixon napisał:

Rozwiń proszę.

@Zajac Poziomka prawie wyczerpał temat.

Buty klejone są lżejsze i sztywne w trochę inny sposób, tzn. nie czuć ramy i but zachowuje sie jak druga skóra. Daje to większy komfort i pozwala na lżejszą konstrukcję, która wyjątkowo sprawdza się przy delikatnej skórze, przykładowo z kangura.

Taka konstrukcja, moim zdaniem, sprawdzi się zarówno w butach wiązanych, jak i wsuwanych. Linia podziału przebiega raczej przez pory roku.

Zalety klejenia sprzyjają butom letnim.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eye_lip napisał:

Skóra kangura jest bardzo mocna, nie zaliczałbym jej do delikatnych - chyba że masz na myśli kryterium inne niż wytrzymałość.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Myślałem oczywiście o delikatności w sensie lekkości. Skóra kangura to lekkość pergaminu i wytrzymałość kordowanu ;) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.