Skocz do zawartości

Krupa & Rzeszutko - brązowy garnitur w kratę PoW


blekit

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli ścisłości - chodzi o to, że (znowu powtarzam - o ile zdjęcie nie przekłamuje, ale inne zdjęcia w Google pokazują podobną perspektywę) facet ma bardzo długie nogi i krótki korpus, i do tego preferuje krótkie marynarki, co daje - moim zdaniem oczywiście - dziwne (niedobre) proporcje sylwetki. Wygląda to, jakby pożyczył marynarkę od znacznie mniejszego brata. Sama marynarka, jak i spodnie, jest natomiast bardzo ładna i świetnie leży.

Inny przykład - czy to są dobre propocje góra-dół?

tumblr_nnmfumfSAW1trceozo1_1280.jpg

PS. "podwątek" o proporcjach przeniosę w wolnej chwili, aby nie zaśmiecać tego wątku.

Edytowane przez mosze
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny garnitur. Ja od siebie chciałbym zapytać czy spasowanie raportu tkaniny na kołnierzu wierzchnim jest w porządku? Po prawej stronie widać o "połowę" mniej kratki niż po lewej? To przesunięcie raportu niestety widać już na plecach. Moim zdaniem same plecy wyglądałyby nieco ładniej po zebraniu nadmiaru nabiegów. 

Tkanina piękna :)

20171230_135224.jpg.7057d46e4aa26f83a61f9139d61b3386.jpg

20171230_135612.jpg.f6f4c943e722e7ba68d4f98f10584364.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mała retrospekcja. :)

Letni sezon ma się ku końcowi, więc pokuszę się na podsumowanie moich wrażeń z opisywanego w tym wątku garnituru.

TL;DR -> jestem bardzo zadowolony :)

A teraz się trochę rozpiszę. Prawdę mówiąc, od pierwszej przymiarki aż do odbioru garnituru byłem mocno przestraszony :) Przy wyborze tkaniny nie do końca zdawałem sobie jak wyrazisty będzie ten wzór w skali całego garnituru. Wracając do Wrocławia, zastanawiałem się, czy zawartość pokrowca ujrzy światło dzienne więcej niż dwa-trzy razy w ciągu nadchodzącego sezonu. Na szczęście realia okazały się zupełnie odmienne i był to chyba najczęściej noszony przeze mnie garnitur tej wiosny i tego lata.

Jestem bardzo zadowolony z kroju marynarki i spodni - przede wszystkim z tego, że są mniej "slim" niż gros moich innych garniturów (szczególnie doceniam to w przypadku spodni). Zarazem wydaje mi się, że wszystko bardzo dobrze leży i fajnie modeluje sylwetkę. Jedyne co bym zmienił, to długość marynarki - chyba wolałbym, aby miała 1-2 cm więcej. Tkanina jest bardzo przyjemna i przewiewna. Zauważyłem pierwsze oznaki mechacenia się spodni w kroku, ale na razie nie pociąga to za sobą "utraty tkanki" i nie wymusza wszywania klina - niemniej pewnie za jakiś czas okaże się to niezbędne. Przy mojej budowie liczę się z tym i m.in. dlatego zawsze zamawiam drugą parę spodni. Jest to dla mnie dodatkowa motywacja, aby w przyszłym sezonie mniej sceptycznie podchodzić do pomysłów wykorzystywania marynarki w zestawach koordynowanych :)

Na koniec parę zdjęć :)

20180817_073017.thumb.jpg.c3dcf848983c9a496b40a1cad7675121.jpg

20180817_072853.thumb.jpg.10418d96b23f92cc40f602823d594a07.jpg

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnitur mi się podoba i podzielam Twoje spostrzeżenia (m. in. co do tego, że marynarka mogłaby być ciut dłuższa).

Coś mi się natomiast nie podoba w rękawach i zastanawiam się, jaki jest tego powód. O ile korpus ma ładne proporcje i jest zgrabny to rękawy dodają marynarce ciężkości - pierwsze wrażenie jest więc takie, że całość wygląda trochę kwadratowo. Poczucia ciężkości dokłada tu jeszcze inna rzecz. Moim zdaniem koszula ma trochę za szerokie mankiety, przez co rękawy opadają Ci na dłoń (niewiele, ale jednak). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który kolor jest właściwy? Wpadający w brązy czy szarości?
Kolor zdecydowanie bliżej brązów, szarości tam za bardzo nie ma.
@Wodzu co do koszuli masz pewnie rację. Tyrhwitt ma ogólnie szerokie mankiety, a niektóre koszule mają minimalnie dłuższe rękawy i wtedy są na mnie ciut za długie. Ale na tyle mało, że nie zebrałem się jeszcze żeby je przerobić. Co do samej marynarki to ciężko mi coś powiedzieć. Na pewno w ramionach nie mogą być węższe, bo nie byłyby komfortowe. Może dałoby się je trochę zawęzić poniżej łokcia i odrobinę skrócić, ale sam nie jestem przekonany do efektów takiego zabiegu. W każdym razie dzięki za feedback, jeśli coś jeszcze przyjdzie Ci do głowy, to chętnie to usłyszę! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłych realizacjach w KR rozważyłbym zmniejszenie kuli rękawa (nie chodzi o wyższą pachę), zmniejszenie obwodu rękawa w bicepsie i większe dopasowanie pleców powyżej talii nawet kosztem mniejszego wytaliowania (jeżeli będzie to miało wpływ na ogólny odbiór) ze względu na szerokie biodra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dapi napisał:
W przyszłych realizacjach w KR rozważyłbym zmniejszenie kuli rękawa (nie chodzi o wyższą pachę), zmniejszenie obwodu rękawa w bicepsie i większe dopasowanie pleców powyżej talii nawet kosztem mniejszego wytaliowania (jeżeli będzie to miało wpływ na ogólny odbiór) ze względu na szerokie biodra

 

Akurat w bicepsie nie ma co zmniejszać, rękawy są tam w tej marynarce już bardzo dopasowane. Natomiast zabawa z kulą rękawa to może być jakiś trop. Jeżeli chodzi o plecy, to moim zdaniem są dopasowane w sam raz, większe odbiłoby się na komforcie noszenia. Co do talii, to na początku myślałem że jest za mało dopasowana, ale po sezonie noszenia wydaje mi się, że też jest ok. Może jak zrzucę część nadmiarowych kg default_wink.png Natomiast zastanawiam się czy na ukrycie bioder najbardziej nie pomogłoby wydłużenie marynarki o ten 1-2 cm? Przegapiłem to na przymiarkach i tutaj to tylko gdybanie, ale w przyszłości mam zamiar na ten element bardziej uważać.

 

Pod kątem przyszłych realizacji zastanawiam się także nad wypełnieniem ramion. Lubię naturalne marynarki Suitsupply, ale prawda jest taka, że moja sylwetka potrzebuje tutaj trochę pomocy default_wink.png W tej realizacji wypełnienie zostało zredukowane, ale w przyszłych myślę że punktem startowym będzie poziom z mojej marynarki dwurzędowe od @Krupa & Rzeszutko

 

Wrzucę jeszcze niepozowane, zrobione w ruchu zdjęcie pleców. Jakiś nadmiar materiału pewnie jest, ale moim zdaniem na tyle mały, że raczej odpuszczę sobie poprawki w tym obszarze. Wygoda przeważa default_smile.png

 

20180829_162138.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wiem o czym napisałeś biorąc pod uwagę zachowanie równowagi pomiędzy górą a dołem, przy Twojej sylwetce.
Co do długości to przy kolejnej realizacji poproś dłużej z opcją późniejszego skrócenia marynarki - nie powinno być to problemem dla krawca na przymiarce
Zrób zdjęcia i werdykt wydaj po ich analizie na spokojnie w domu.
Wobec tego co napisałeś próbowałbym zdecydowanie z modyfiakacją kuli rękawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba źle coś napisałem jeżeli odczytaleś, że coś jeszcze bym proponował.

Ogólnie mam wrażenie że tył jest dużo bardziej zrównoważony niż przód,

Więc jak już pytasz default_smile.png to rozważyłbym poszerzenie klap żeby dodać ciężaru górze - to też można odkręcić po przymiarce, spróbowalbym wydłużyć marynarkę szczególnie z przodu.

Unikałbym jednak spodni w wyraźną dużą kratę, a poszedł w stronę zestawów koordynowanych z marynarką w kratę, spodnie z tkaniny bez wzoru. Drugie zdjęcie to tyłem jest super.

Sądzę że w konstrukcji spodni też możnaby dokonać jakiś modyfikacji ale trudno mi określić jakich.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe..

Zmniejszenie jej obwodu "od góry" bez jej podnoszenia, co powinno inaczej ukształtować ramiona i weeliminować w mojej ocenie nadmiar tkaniny w "pasze".

Nie wiem czy zwócileś uwagę pod tym kątem na stylizacje Azjatów, tych oczywiście nie nadmuchanych, których doskonalych jest od groma na Instagramie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię wskazać jakiś szczególnych. Ogólnie jestem fanem tej kultury, w szczególności pod kątem ubioru, także czysto casualowego. Lubię oglądać ich seriale, które często są perfekcyjnie dopracowane stylizacyjne.

Podobna marynarka o otwartym dole i bardziej zaokrąglonej kuli i z dopasowanymi plecami - wcale także nie jest mocno wytaliowana

 

f8bbcb935a7f33f034f09730477b50c4.jpg&key=4f8c59aaea24648b85f57b111bebbae1a08d910dea7548325e3fa99589007422

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dapi napisał:

Nie potrafię wskazać jakiś szczególnych. Ogólnie jestem fanem tej kultury, w szczególności pod kątem ubioru, także czysto casualowego. Lubię oglądać ich seriale, które często są perfekcyjnie dopracowane stylizacyjne.

Ten facet jest właścicielem sklepu i krawcem od przeróbek? Kto jest producentem sprzedawanych przez niego ubrań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda. Ogólnie na jego stronach (np. instagram) jest sporo bardzo ładnie dopasowanych marynarek.

Moim obecnie preferowanym sposobem wszycia rękawa jest taki, w którym linia barku przechodzi gładko w krzywiznę ramienia - nie ma żadnych załamań (jak przy wszyciu klasycznym) ani "garbów" (jak w con rolino). Najczęściej taki efekt można uzyskać przy wszyciu koszulowym. Posiadam jednak marynarki, w których rękawy wszyte są klasycznie a nawet jest jakaś konstrukcja i mimo wszystko mi się podoba - decyduje efekt całościowy.

Za takim efektem nie przepadam - ramiona wyglądają na "doczepione" do reszty:

Piszę to oczywiście w kontekście zamówienia kolegi @blekit.

Niektóre rzeczy u lamarche jednak mi się nie podobają. Przede wszystkim - przesadne marszczenia rękawów (widoczne nawet po założeniu marynarki i w pozycji neutralnej, z rękami w gół) oraz zbyt "okrągłe" ramiona w niektórych przypadkach.

Większość z tych marynarek jest zapewne bez jakiejkolwiek konstrukcji - co jest ok, ale trzeba mieć ładne ramiona - odpowiednio szerokie, z prostą linią, w dodatku z odpowiednim kątem nachylenia. Jeśli coś tutaj nie gra, to niestety taka marynarka podkreśla mankamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.