Skocz do zawartości

Bieganie


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie, panowie. Bardzo pouczające rady, z których skorzystam w przyszłym tygodniu. 

 

Co do kontuzji, to doznawałem rwącego bólu w ramieniu (coś przeskoczyło w czasie rozciągania), poszedłem z tym nawet do ortopedy, ale nic nie poradził (wizyta parę miesięcy za późno, już nie czuję tego, więc chyba jest w porządku). Co ciekawe, skręciłem sobie na początku ubiegłego roku kostkę, i przez parę miesięcy nie schodziła z niej opuchlizna, dopóki nie wróciłem do biegania. Sport to zdrowie (czasami). 

 

Jeszcze raz dziękuję za rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez dobrą rozgrzewkę? Gdzieś czytałem o 15 minutach rozgrzewki przed treningiem i 15 minutach rozciągania i powrotu do normalnego trybu pracy organizmu.

 

Nieodłącznym tematem pojawiającym się na forach o bieganiu jest kwestia diety - wiecie, gdzie można na ten temat poczytać, tak by ułożyć sobie to mądrze? Te informacje na forach często są ze sobą sprzeczne, a na dodatek porozciągane na kilkaset postów. Może jakaś książka, "Dieta biegacza - wszystko o wszystkim dla nie-dietetyków"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja uważam, że, jeśli nie jesteś wyczynowcem i chcesz się po prostu dobrze czuć to jedz 5x dziennie, ograniczaj fast foody, żarcie z proszku i smażone rzeczy, dużo wody pij i śpij. A reszta to jest już trochę przekombinowana, choć na pewno dieta daje lepsze efekty, ale przecież nie chcesz biegać maratonów.  :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że, jeśli nie jesteś wyczynowcem i chcesz się po prostu dobrze czuć to jedz 5x dziennie, ograniczaj fast foody, żarcie z proszku i smażone rzeczy, dużo wody pij i śpij. A reszta to jest już trochę przekombinowana, choć na pewno dieta daje lepsze efekty, ale przecież nie chcesz biegać maratonów.  :)  

 

Kto powiedział, że nie chcę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosowałem żadnej diety i jadłem to na co miałem ochotę. Sięgałem po jedzenie gdy byłem głodny i w efekcie jadłem często i dużo (dalej tak robię), ale przy 178cm wzrostu nie mogę przekroczyć 64kg wagi.  Nie jadłem tylko do 2h przed bieganiem, bo mi się wtedy ciężko biegało. Maraton nie ma wcale takiego dużego dystansu i jest  stosunkowo łatwo przebiec taki dystans. Najwięcej siedzi w głowie. ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, ja przy tym wzroście mam 88 kg (i to niestety nie są mięśnie - 105 cm w pasie), a biegam codziennie przynajmniej 30 min od ok. pół roku. 

 

W takim razie może jednak pora zastanowić się nad dietą (chyba że waga pasuje)? Dużo też zależy od intensywności i zróżnicowania treningu (przynajmniej z tego, co słyszałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White Heaven, polecam obejrzeć ten dokument: http://vimeo.com/59210902

 

Każdy z nas reaguje inaczej na taki sam typ wysiłku. Jedni będą osiągać efekty długimi i spokojnymi ćwiczeniami, inni są bardzo podatni na trening interwałowy. Nie jestem naukowcem biegającym z czujnikami, ale ze sportem mam do czynienia od dzieciństwa. Różnicę widzę po sobie i kolegach/ koleżankach.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ravic - zdaję sobie sprawę, że w planowanym budżecie się to nie zmieści, ale mając już jakies doświadczenia upieralbym się przy czymś także z GPS. Nawet kosztem biegania przez jakiś czas z komorką z endomondo.

Nie do końca rozumiem co masz na myśli? Tzn. kupować pulsometr razem z GPS? Wlasnie o taki pytam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że za kilka stówek "kupię trochę kondycji":

[zdjecie]

Zakładam, że skacząc na skakance w takiej masce, kondycja pójdzie mi jak przy bieganiu.

 

Dźwięk jaki wydaje ta maska przy oddychaniu to istny Lord Vader.

O ile mi wiadomo, takie maski są dosyć niebezpieczne. Naturalnie nie jestem lekarzem, ale nie polecałbym nikomu takiego treningu bez odpowiedniego przygotowania. Zawodnik MMA - Silva - trenował z taką maską - http://www.youtube.com/watch?v=HKmte76XV7c

 

Ale na filmikach widać, że ma sztab ludzi od kontroli parametrów krwi, tętna, ciśnienia itp.

 

Jeżeli jednak zdecydujesz się na taki trening, i nieważne czy to bieganie, skakanka czy cokolwiek innego zastanów się dobrze, i miej pewność, że wiesz co robić w razie komplikacji, zasłabnięcia podczas treningu. No i pamiętaj, że zdrowie masz jedno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Obsesja na punkcie czego? Tylko biegasz czy do tego dokładasz rozgrzewkę przed biegiem plus rozciąganie po biegu, jakieś ćwiczenia ogólnorozwojowe? Wyjście z domu i przebiegnięcie na sucho jakiegokolwiek dystansu na pewno nie jest dla organizmu przyjemne ;) 

 

Jaka to kontuzja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.