Skocz do zawartości

[Poznań] Miler Menswear


michal.

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do kolegów mających porównanie garniturów/ marynarek od SuSu i od Tomka Milera (chodzi o garnitury "z wieszaka" np. Phoenix). Czy jest odczuwalna różnica w jakości wykonania, materiałach itp? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jakość tkanin w SuSu zależy od lini. Ale w najwyżej z nich -red line cena zaczyna się od ~1800 zł i kilka modeli przekracza 2200 zł, natomiast u Tomka za garnitur na który trzeba czekać 3 miesiące płaci się 2500 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@secondhand_man temat który podlinkowałeś znajduje się w dziale "Ogłoszenia rzemieślników i firm" i niejeden raz zdarzało się, że z tego działu (niekoniecznie tego konkretnego tematu) były usuwane przez moderację krytyczne posty dotyczące firm/produktów. Uzasadnienie - dział ma przedstawiać ofertę firm i jest "marketingowy". Według mnie odrębny temat tutaj jest OK.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, secondhand_man napisał:

Może faktycznie  , ale nie koniecznie nowy temat ,  kolega pyta nie tylko o MM ale również o SuSu . Może wystarczy tutaj ? 

 

Boję się, że w "Krótkie pytanie - krótka odpowiedź" ten wątek umknie innym zainteresowanym. A pytam bardziej pod kątem produktów MM, a SuSu jest tylko odnośnikiem który, jak zakładam, jest znany większej liczbie forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał żeby był odrębny temat o firmie Tomka Milera, właśnie w celu drążenia takich kwestii jak porównanie  jakości garniturów. Akurat SuSu jest dość dobrym odnośnikiem gdyż jest popularny na forum i wiele osób używa ich produktów. Nie będę ukrywał, że sam jestem bardzo ciekaw takiego porównania, gdyż zamierzam nabyć szary letni garnitur  i zastanawiam się czy warto czekać 3 miesiące na preorder, jak wiadomo w SuSu mogę taki kupić od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, astaroth napisał:

Właśnie zastanawiam się nad granatowym lazio a phonixem, i chętnie poznam opinię kolegów

Naprawdę tak trudno kliknąć w link który podałem? Wkleję zatem fragment tutaj:

Dnia ‎2017‎-‎03‎-‎01 o 18:18, lubo69 napisał:

To jest trochę pytanie w stylu: co jest lepsze, Żubrówka czy whisky; trochę tych whisky jest...

SS ma w ofercie garnitury gorsze od Phoenixa Milera (podstawowe Napoli) i lepsze (Hartford), co zresztą odzwierciedla cena. Jeśli porównywać Phoenix i Lazio (mam oba), różnice tkwią w szczegółach i na pewno obie propozycje zdecydowanie wyróżniają się na tle sieciówek z galerii handlowych. Jak mawiają w obcojęzycznych internetach, you can't go wrong either way.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprecyzuję: nie kupiłbym Phoenixa za 2,5K, ponieważ nie posiada żadnej z cech wyróżniających krawiectwo RTW z wyższej półki: full canvas, spalla camicia, może tylko barchetta. Standeven to też chyba nie jest Holland and Sherry czy nawet VBC. Porównanie z Lazio nie ma sensu, bo Lazio jest tańsze i dostępne od ręki. Cenne byłoby porównanie z Jortem, Hartfordem czy LaSpallą.

Moim zdaniem Phoenix to dobry, ładny, porządny garnitur i za 1,5K warto było. Za 2,5K i przy długim oczekiwaniu (takie są teraz warunki?) - no cóż, jeśli komuś wyjątkowo się podoba... Aha, kolor granatu ładny.

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal. napisał:

Pytanie do kolegów mających porównanie garniturów/ marynarek od SuSu i od Tomka Milera (chodzi o garnitury "z wieszaka" np. Phoenix).Czy jest odczuwalna różnica w jakości wykonania, materiałach itp? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jakość tkanin w SuSu zależy od lini. Ale w najwyżej z nich -red line cena zaczyna się od ~1800 zł i kilka modeli przekracza 2200 zł, natomiast u Tomka za garnitur na który trzeba czekać 3 miesiące płaci się 2500 zł. 

Doprecyzowując to czekając 3 miesiące (czyli w preorderze) płaci się 1499zł za garnitur i 899zł za marynarkę (pomijając tą limitowaną wersję marynarki, która jest droższa niż garnitur).

W przypadku marynarek cenowo wygląda to atrakcyjnie, ale pod warunkiem, że komuś się chce czekać i któryś (z jedynie dwóch) wzorów i kolorów akurat mu podpasuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FONos napisał:

Naprawdę tak trudno kliknąć w link który podałem? Wkleję zatem fragment tutaj:

 

Znam tą opinie, rozumiem, że według kolegi @FONos kolega @lubo69 jest jedynym posiadaczem ss i phonixa na forum, ewentualnie że jest umocowany żeby wyrazić stanowisko pozostałych kolegów i nikt więcej już nie może napisać swojej opinii, bo tak interpretuje komentarz kolegi, ponieważ o ile dobrze rozumiem, uzbrojony w informację od kolegi lubo69 nie powinienem pytać o opinię pozostałych kolegów. Nie wnikam, czy ten temat jest powtórzeniem, jeżeli jest niech moderatorzy go usuną, dopóki jednak tego nie zrobią nie widzę powodu dla którego mam nie poprosić tutaj pozostałych forumowiczów o ich opinię.

 

Plus Lazio nad którymi się zastanawiam kosztują 1399 lub 1629 a Phoenix 1499 - przy tym jestem wstanie poczekać do końca maja, więc chętnie poznam opinię pozostałych kolegów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, astaroth napisał:

Znam tą opinie, rozumiem, że według kolegi #FONos kolega #lubo69 jest jedynym posiadaczem ss i phonixa na forum, ewentualnie że jest umocowany żeby wyrazić stanowisko pozostałych kolegów i nikt więcej już nie może napisać swojej opinii, bo tak interpretuje komentarz kolegi, ponieważ o ile dobrze rozumiem, uzbrojony w informację od kolegi lubo69 nie powinienem pytać o opinię pozostałych kolegów. Nie wnikam, czy ten temat jest powtórzeniem, jeżeli jest niech moderatorzy go usuną, dopóki jednak tego nie zrobią nie widzę powodu dla którego mam nie poprosić tutaj pozostałych forumowiczów o ich opinię.

Gdyby to pytanie padło w wątku SuSu ze stwierdzeniem w stylu "czy ktoś poza @lubo69 może jeszcze coś doradzić" byłoby oczywiste że znasz tamto zdanie i szukasz dalej. Tutaj wygląda to niestety tak, że pytasz nie czytając już istniejących informacji w tym zakresie na forum.

Phoenix wg mojej wiedzy jest dostępny w większości rozmiarówki od ręki. Można więc także, co szczerze polecam, nawet zamówić garnitur z SuSu i Milera i mając 30 dni na zwrot wyrobić sobie własne zdanie choć wymaga to zamrożenia na chwilę gotówki.

Dodałby do tego porównania także garnitur od Szarmanta choć poza preorderem który się zakończył niestety cena o wiele wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do garnituru Phoenix zniechęciły:

1) mocno przesadzony marketing - przedstawianie garnituru jako pomostu pomiędzy "sieciówkowym RTW" a bespoke i zwracanie uwagi np. na half-canvas (które ma również SS, ale i np. niewątpliwie sieciówkowy rodzimy Lantier), stębnowanie (również występuje nawet w Lantierze) czy rogowe guziki -  standard w wielu markach RTW, niekoniecznie bardzo drogich i prestiżowych.

2) zdjęcia na różnych blogach, na których linia ramion marynarki przedstawiała się od "przeciętnie" do "fatalnie". Wiem, że to RTW i że nie będzie leżeć dobrze na każdym, ale te zdjęcia naprawdę nie zachęcają do zakupu (a chyba taki był pierwotny zamiar tych wpisów):

http://www.outdersen.com/2016/11/granatowy-garnitur-miler-menswear.html

http://secondhanddandy.pl/2016/09/agent-w-sluzbie-e-cz-iii.html

http://jakubroskosz.com/granatowy-garnitur-phoenix/

Edycja: I jeszcze 3) cena - za 2600 można mieć garnitur MTM w E. Berg, czy Cafardini. Również half canvas, również z dobrych tkanin i z rogowymi guzikami i stębnowaniem - a dający większą szansę na dobre dopasowanie niż RTW.

 

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, FONos napisał:

Gdyby to pytanie padło w wątku SuSu ze stwierdzeniem w stylu "czy ktoś poza @lubo69 może jeszcze coś doradzić" byłoby oczywiste że znasz tamto zdanie i szukasz dalej. Tutaj wygląda to niestety tak, że pytasz nie czytając już istniejących informacji w tym zakresie na forum.

Phoenix wg mojej wiedzy jest dostępny w większości rozmiarówki od ręki. Można więc także, co szczerze polecam, nawet zamówić garnitur z SuSu i Milera i mając 30 dni na zwrot wyrobić sobie własne zdanie choć wymaga to zamrożenia na chwilę gotówki.

Rozumiem argument odnośnie wątków, choć nie myślałem że będzie to podlegać takiej analizie, w każdym razie pytanie czy phoenix od ręki też bedzie w cenie 1499 ? Mam już zamówione dwa ss na którymi się zastanawiam i może gotów byłbym zamrozić jeszcze 1499, ale na pewno nie 2499. Zresztą tutaj zgadzam się całkowicie z kolegą @lubo69, i dla mnie to za dużo za phoenixa, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, astaroth napisał:

Rozumiem argument odnośnie wątków, choć nie myślałem że będzie to podlegać takiej analizie, w każdym razie pytanie czy phoenix od ręki też bedzie w cenie 1499 ? Mam już zamówione dwa ss na którymi się zastanawiam i może gotów byłbym zamrozić jeszcze 1499, ale na pewno nie 2499. Zresztą tutaj zgadzam się całkowicie z kolegą #lubo69, i dla mnie to za dużo za phoenixa, 

Tego nie wiem, z wypowiedzi Tomka Milera wynikało, że mają dostępną stacjonarnie pełną rozmiarówkę grantowego Phoenixa. Wg mnie skoro trwa preorder to cena stacjonarnie też jest taka. Najlepiej zadzwoń. Pewnie jeśli kupić nie można to na pewno są dostępne przymiarkowe stacjonarnie ale to już niestety wyprawa do Poznania.

Ja mogę napisać tylko o Phoenixie. Nie ma żadnego garnituru z SuSu. Mi się on bardzo podoba choć nie leży idealnie a po poprawkach w pracowni MIlera czeka na kolejne bo chwilowo nie nadaje się do noszenia (pisałem o tym w wątku z ogłoszeniami rzemieślników i firm). Niemniej w obecnym preorderze kupiłem kolejną marynarkę (siła przekonywania Tomka jest ogromna) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6.03.2017 o 18:39, lubo69 napisał:

Moim zdaniem Phoenix to dobry, ładny, porządny garnitur i za 1,5K warto było. Za 2,5K i przy długim oczekiwaniu (takie są teraz warunki?) - no cóż, jeśli komuś wyjątkowo się podoba

 

I to jest idealne podsumowanie Phoenixa. 

Ktoś napisał, że można do porównania dodać garnitur Szarmanta ale to moim zdaniem już inna (wyższa) półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
3 minuty temu, mosze napisał:

Tak to wygląda na modelu; na Tobie może leżeć inaczej. Wg mnie model jest zbyt wąski w ramionach i stąd te załamania - ramię nie wypełnia "kuli ramienia" w wystarczającym stopniu.

wszystko pięknie nikt idealny nie jest ale wypadało by robić profesjonalne zdjęcia by zachęcić. To odstrasza. Ja osobiście takiego zdjęcia bym nie wypuścił a stylista do zwolnienia lub ewentualnie grafik   

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
9 godzin temu, michal. napisał:

Czy któryś z Kolegów ma może krawaty od Milera? Czy możecie się wypowiedzieć na temat ich jakości, np. w porównaniu do Poszetki?

Mam 3 krawaty od milera - dwa jedwabne i jeden wełniany. Poszetki dwa - grenadyna i szantung. Może nie ma bezposredniego porównania materiałów ale jakość wykonania w poszetce jest pół klasy wyżej, a może nawet więcej. Biorąc pod uwagę ostatnie podwyżki cen krawatów Milera widze różnice w stosunku cena/jakość ma korzyść Poszetki. Jednak dalej Miler ma fajne krawaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.