Skocz do zawartości

Odkurzacz


Koval

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ceneo.pl/32081853#cid=15445&crid=81891&pid=9941 - działa chyba już z 15 lat (oczywiście dużo starsza wersja), nic się nie zepsuło, przeżył nawet remont gdzie "fachowcy" odkurzali nim gruz i pył z tynku. Zestaw worków kupujesz raz na 5 lat, chyba, że na rosyjską modłę masz dywany nawet na ścianie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że napiszę w tym miejscu o Roombie, bo trudno tu zastosować przymiotnik "niedrogi", ale rzecz bardzo podobną będzie miał (czy też ma od dziś) w ofercie jeden z dyskontów w cenie 444 zł, firmy Vileda - można rozważyć.

Moja Roomba trochę już nie daje rady ze względu na sierść psa, ale zapewniam że z tym tematem w takim wydaniu jak to ma miejsce u mnie również odkurzacz nie dałby rady. Poza tym dokładność, skuteczność, wygoda; trochę to długo trwa i trochę hałasuje, ale generalnie temat odkurzania ma się z głowy.

To powiedziawszy, są sytuacje, w których Roomba nie poradzi i trzeba mieć odkurzacz. Potrafię wymienić co najmniej cztery i żadna z nich nie jest tym, o czym Panowie teraz myślicie:twisted:

CcIOU54VIAIx6k4.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lubo69 napisał:

Przepraszam że napiszę w tym miejscu o Roombie, bo trudno tu zastosować przymiotnik "niedrogi", ale rzecz bardzo podobną będzie miał (czy też ma od dziś) w ofercie jeden z dyskontów w cenie 444 zł, firmy Vileda - można rozważyć.

Moja Roomba trochę już nie daje rady ze względu na sierść psa, ale zapewniam że z tym tematem w takim wydaniu jak to ma miejsce u mnie również odkurzacz nie dałby rady. Poza tym dokładność, skuteczność, wygoda; trochę to długo trwa i trochę hałasuje, ale generalnie temat odkurzania ma się z głowy.

To powiedziawszy, są sytuacje, w których Roomba nie poradzi i trzeba mieć odkurzacz. Potrafię wymienić co najmniej cztery i żadna z nich nie jest tym, o czym Panowie teraz myślicie:twisted:

 

Jeśli chodzi o odkurzacze automatyczne to dobrą opinią cieszą się chińskie marki np. Ilife lub znane głównie z produkcji telefonów Xiaomi (Mi Robot). Zachęcam do obejrzenia recenzji na yt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Carneo SC610 od chyba ponad 3 lat. Akumulator wymaga wymiany na nowy co kilkanaście miesięcy. Odkurzacz dobrze daje sobie radę w domu z kotem.

Stosujemy w domu zasadę - raz w tygodniu pełne odkurzanie "normalnym" odkurzaczem, a ten Carneo w razie konieczności tam, gdzie potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 17:53, pi_senny napisał:

Świetny stosunek jakości do ceny.

http://www.ceneo.pl/32083036#tab=click

Mam i polecam, tani, o dobrej szczelności i służy mi już rok bez problemów :)

Edit: Dodam jeszcze, że jeśli bezworkowe, to tylko te z górnej półki. Innymi nie warto sobie zaprzątać głowy.

Edytowane przez Dziaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zakupiłem odkurzacz karchera bezworkowy (wodny), jak poniżej:

https://www.kaercher.com/pl/home-garden/odkurzacze/odkurzacze-z-filtrem-wodnym/ds-6-000-11952000.html

Póki co jestem z niego bardzo zadowolony, uważam go za dużo tańszą alternatywę od wspomnianego wyżej rainbow'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodne i bezworkowe już kiedyś przerobiłem - wbrew pozorom - ani to wygodniejsze (szlam w wiadrze po każdym odkurzaniu), ani tańsze (szybka utrata mocy i częsta wymiana/mycie filtrów). Wynalazki typu Roomba niestety nie zastąpią odkurzacza obsługowego, więc i tak trzeba by jakiś dokupić... 

Właśnie przyszedł do mnie Zelmer Jupiter, którego polecił @Caporegime ; wygrał z Zelmerem Odyssey minimalnie lepszymi parametrami i większym workiem (rzadsza konieczność wymiany) - pierwsze wrażenie pozytywne. 

Dziękuję wszystkim za 'consulting'. ;-)

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koval napisał:

 

Właśnie przyszedł do mnie Zelmer Jupiter, którego polecił @Caporegime ; wygrał z Zelmerem Odyssey minimalnie lepszymi parametrami i większym workiem (rzadsza konieczność wymiany) - pierwsze wrażenie pozytywne. 

 

 

Widzę, temat porad już nieaktualny więc się wypowiem ;-) Po jedenastu latach katowania Electroluxa zmieniłem go w zeszłym roku na Zelmera Jupitera. Zelmer jest głośniejszy ale odkurza równie dobrze a nawet lepiej. Zaletą Zelmera jest przede wszystkim cena, 2x niższa do Electroluxa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.