Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pawcio napisał:

Ci ,,niektórzy” to chyba sprzedawcy z Kazara 😃

Pudło. Tak mi powiedziała pani w sklepie Pitti Style przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Nawiasem mówiąc na wieść o tym, że szukam butów na ślub zostałem po pierwsze poinformowany, że u nich są buty „drogie”. Fakt, mają buty Santoni, ale czy każdy kto tam wchodzi zostaje o tym poinformowany na wejściu? Bardzo dziwna praktyka i mało taktowna w moim przekonaniu.

17 minut temu, Servetch napisał:

Może rozważ coś z oferty Patine?

Obserwuję ich ofertę od jakiegoś czasu, jednak martwię się o dopasowanie, bo kopyta dość smukłe, a tak jak wspomniałem mam problem z tą przeklęta kością śródstopia, na którą zwykle mi naciskają sznurówki.

10 minut temu, Pawcio napisał:

Yanko, Loake, SP, Carlos Santos wybór w cenie ok 1200 zł jest naprawdę spory.

Racja, pytanie brzmi czy jest sens kupować droższe, jeśli będą głównie, o ile nie jedynie do garnituru, który noszę tylko na wesela, pogrzeby itp. Głównie nad tym się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego sklepu, cóż nie zachęca to do odwiedzin. 

Moim zdaniem warto miec jedne lepsze buty, które posłużą Ci ładnych parę lat. Ślub bierzesz raz w życiu (chociaż różnie to bywa ;) ). Berwicki są fajne na początek, ale to raczej są woły robocze i nie ta klasa co wymienione przykładowo przez mnie. Co do rozmiaru, to jak masz czas próbuj, zamawiaj i ewentualnie odsyłaj. Salon Loake masz w Warszawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koval napisał:

@Mariano Italiano,

Westony to dobre buty, a biorąc pod uwagę ich cenę wyjściową to oferta też jest atrakcyjna.

-------

Z tymi rozmiarówkaminto w ogóle niezła parada. W Berwickach 3010 mam 6,5, Gordony 2318 Levet 41 i są dość luźne w pięcie, jak mierzyłem westony to 7,5 ledwo nogę wsadziłem, a 8 pasowało.

Buty z linka faktycznie znacznie tańsze, tylko używane. Nie jestem przekonany co do używek szczerze mówiąc, ale dziękuję za odpowiedź!

Edytowane przez mosze
Używki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawcio napisał:

Ci ,,niektórzy” to chyba sprzedawcy z Kazara 😃 Yanko, Loake, SP, Carlos Santos wybór w cenie ok 1200 zł jest naprawdę spory.

JM Weston to dwie klasy wyżej niż Yanko, Loake, SP czy Carlos Santos. Trzy albo cztery wyżej niż Berwick. Zarówno pod względem wykonania jak i użytych skór.

@Mariano Italiano Jeżeli Westony pasują i jesteś w stanie wydać na nie 1200 złotych, to nie ma co się zastanawiać, to bardzo dobra oferta.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

JM Weston to dwie klasy wyżej niż Yanko, Loake, SP czy Carlos Santos. Zarówno pod względem wykonania jak i użytych skór.

Nie przeczę, bo nie miałem okazji na żywo ich widzieć. Marki, które wymieniłem można bez problemu kupić w Polsce i wymienić. Przy zakupie np.  na ebay będzie to już trudniejsze. 

Dopiero zobaczyłem link ze zdjęciem tych butów. Szczerze, niezbyt mi się one podobają, ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pawcio napisał:

Nie przeczę, bo nie miałem okazji na żywo ich widzieć. Marki, które wymieniłem można bez problemu kupić w Polsce i wymienić. Przy zakupie np. na ebay będzie to już trudniejsze.

JM Weston jest dostępny stacjonarnie w Polsce, w Warszawie na Placu Trzech Krzyży. O ile dobrze zrozumiałem post kolegi, to właśnie tam mierzył buty w promocyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Mariano Italiano Jeżeli Westony pasują i jesteś w stanie wydać na nie 1200 złotych, to nie ma co się zastanawiać, to bardzo dobra oferta.

Westony wydały mi się wygodne w rozmiarze 8D. W pięcie nie ma dużo przestrzeni. Palca nie zmieszczę, ale pięta lekko się rusza (prawy but). 7,5 z trudem zmieściłem nogę, wiec uznałem, że nie ma co się bawić w ten rozmiar.

W sumie byłem dość zdziwiony, że musiałem wejść aż do ósemki, bo w G&B mam 41G, Herringi 7F i musiałem oddać do rozciągnięcia na długość, a berwick 3010 pasowały 6,5.

A skoro już jestem przy rozmiarach, to co to za oznaczenie tęgości D? Martwię się trochę co będzie jak się za bardzo rozejdą na przykład. Kolega ma doświadczenie z westonami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widzę, że mamy z Kolegą wyżej podobnego nicka :)

Panowie, potrzebowałbym porady obuwniczej - zastanawiam się nad zakupem zamszowym monków w kolorze brąz. Może być ciemniejszy, może być jaśniejszy.

Zastanawiam się nad następującymi pozycjami, przy czym planowałem jednak nie wydać na te buty więcej niż 600 zł, ponieważ akurat mam taki okres, że muszę chwilowo ciąć wydatki, a jednak takie buty są mi choćby jako robocze do pracy od długiego czasu potrzebne. Z tego względu zastanawiam się też czy kupić teraz któreś z tej niższej cenowo półki (Lancerto lub Partenope), czy poczekać jeszcze trochę i dorzucić do Crownhilla (już ok 800 zł po obecnym kursie euro), czy może pozostać przy Berwicku? Tylko nie ukrywam, że istotną kwestią jest dla mnie też komfort transakcji, tj. brak skomplikowanej i kosztochłonnej procedury zwrotu - no i w Crownhillu mnie to trochę odstrasza.

Może zapomniałem lub pominąłem jakąś fajną markę, którą powinienem rozważyć?

Oto moje propozycje:

https://www.lancerto.com/pl/buty-c-brazowe-zamszowe-crawdor.html

https://partenope-shoes.com/pl/monk-shoes/186-monk-shoes-zamsz-espresso.html

https://sklep.klasycznebuty.pl/2266,berwick-3637-brown-snuff.html

https://macaronitomato.com/produkt/buty-berwick-3637-k4-brazowe/

https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-monki-zamsz-w-kolorze-brazowym-the-palermo

https://www.crownhillshoes.com/pl/mezczyzna/buty-goodyear-welted-monki-zamsz-w-kolorze-brazowym-the-palermo

Co do rozmiarówki, to do tej pory z butów nazwijmy to "wyższej" (od sieciówek) klasy mam tylko Berwicki, w których mam modele z kopytem G (oznaczenie to 156), np. model 3010 i jest dla mnie ok.

Ewentualnie może rozważyć pójście nie w zamsz, a w gładką, licową skórę? W sumie nie mam monków w kolorze brąz, które będą ze skóry licowej nieco bardziej uniwersalne do garniturów.

Prośba o poradę :) Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, dzięki za podrzucenie pomysłu z Meerminem, natomiast w sumie cenowo z przesyłką wychodzi to jeszcze drożej, niż Crownhill. Czekam jeszcze czy będą w tej nowej dostawie do Poszetki Crownhille monki, ale jakby nie było, to będę trochę w kropce. A te Lancerto & Mr. Vintage - co o nich myślicie? Duży plus, że mogę po prostu je przymierzyć w sklepie i zobaczyć na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Co powiecie o takich ECCO MĘSKIE BIZNESOWE ECCO VITRUS MONDIAL Mam zamówione w Zalando Lounge za 429 zł (z 1099 zł). Cena wydaje się być uczciwa. Ale przeszedłem się do salonu ECCO i nie przekonał mnie głównie kolor. Na żywo są znacznie jaśniejsze tj. mają jasne pasy co jest trochę widoczne na poniższym zdjęciu ale na żywo jest znacznie bardziej kontrastowo. Raczej kliknę przycisk anuluj wysyłkę, chyba, że ktoś chce mnie przekonać, że źle robię :)
  

image.png.b28d51805940200343ef986e79a5004d.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tryhp3 napisał:

Co powiecie o takich ECCO MĘSKIE BIZNESOWE ECCO VITRUS MONDIAL Mam zamówione w Zalando Lounge za 429 zł (z 1099 zł). Cena wydaje się być uczciwa. Ale przeszedłem się do salonu ECCO i nie przekonał mnie głównie kolor. Na żywo są znacznie jaśniejsze tj. mają jasne pasy co jest trochę widoczne na poniższym zdjęciu ale na żywo jest znacznie bardziej kontrastowo. Raczej kliknę przycisk anuluj wysyłkę, chyba, że ktoś chce mnie przekonać, że źle robię :)
  

 

Te buty to koszmarki, dobrze robisz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myśle powoli nad torbą weekendową, zastanawiam się obecnie nad:

https://sklep.solier.pl/product-pol-20176-SKORZANA-MESKA-TORBA-WEEKENDOWA-SOLIER-SL19-BRANDON-BRAZOWA.html

https://milermenswear.com/produkt/torba-weekendowa-koniakowa

Ta od Milera wydaje się być ładniejsza (nie wiem czemu Solier wygląda trochę siermiężnie), no i materiał w środku - taki detal, a wygląda super. Czy ktoś korzystał z którejś z tych? Ew jakieś alternatywy do powiedzmy 1k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.