Skocz do zawartości

Zastanawiam się nad kupnem


jabberwocky

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat białych spodni specjalnie się nie boję, ale nie wiem, czy początek kompletowania garderoby to dobry moment na taki wybór. Wydaje mi się jednak, że białe spodnie są o wiele mniej uniwersalne jeśli chodzi o łączenie z innymi elementami (np. nie wiem czy będę miał do nich odpowiednio jasne buty) i okres w jakich można je nosić jest również dosyć ograniczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sirius

Akurat ciemne buty do białych spodni są jak najbardziej ok. Obczaj choćby stylizacje w SuSu (tam sporo przewija się połączeń z białymi spodniami), daje to ładny kontrast. Wszelkie ciemne marynarki będą pasować (kontrast).

Fakt faktem, problem leży w okresie użytkowania. Jak dla mnie te spodnie wymagają choćby tego, żeby było sucho na zewnątrz. Acz to już kwestia, w której części kraju mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze komibinujesz. I do tego musisz mieć odpowiednią, typowo mniej formalna, letnia marynarkę i koszule na lato, by całość wyglądała spójnie. Lniane spodnie wyglądają na pasujące do wszystkiego tylko na zdjęciu, tuż po uprasowaniu. Nie dojedziesz do biura, już będą wygniecione, dlatego też nadają się głównie na upalne dni bez ważnych spotkań. 

Ale poza tym tak jak napisałi koledzy, kolorystycznie pasują do wszystkiego, a i zapewniają uczucie luzu w upał 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, secondhand_man napisał:

I jak dobrze trafisz to za mniej niż połowę tej kwoty . 

są promocje chyba do -50% (ale rzadko), cena schodzi poniżej równowartości 100 EUR.

Jak jesteś szczupły, lepiej zrobisz kupując chyba wersję taliowaną (Heritage), która jest kapkę droższa. Gdybyś zdecydował się na wersję tradycyjną, zejdź przynajmniej o rozmiar, może dwa.

Edit: minus tych kurtek jest taki, że są plastikowe i można się w nich nieźle spocić np. w transporcie. Bawełniane/wełniane są niestety kilkukrotnie droższe. Bawełnianą w przyzwoitej cenie ma Charles Tyrwhitt (chociaż wersja z tego sezonu jest IMO brzydsza niż poprzednie - może w dziale clearance wisi jeszcze stara w małym rozmiarze). Tutaj też cena spadnie w czasie wyprzedaży o jakieś 20-30% (tych kurtek nie wyprzedają tak entuzjastycznie jak np. koszule).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, swordfishtrombone napisał:

Jak jesteś szczupły, lepiej zrobisz kupując chyba wersję taliowaną (Heritage), która jest kapkę droższa. Gdybyś zdecydował się na wersję tradycyjną, zejdź przynajmniej o rozmiar, może dwa.

Jestem szczupły i wolę zejść o rozmiar w dół w linii Classic, niż brać "swój" rozmiar w linii Heritage. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Jestem szczupły i wolę zejść o rozmiar w dół w linii Classic, niż brać "swój" rozmiar w linii Heritage. 

Ja też, ale to kwestia gustu. Teraz jest moda na slim fit, więc rozumiem, że ktoś, kto pierwszy raz zakłada klasyczną kurtkę Liddesdale może się poczuć oszukany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Jestem szczupły i wolę zejść o rozmiar w dół w linii Classic, niż brać "swój" rozmiar w linii Heritage. 

Według mnie wszystko zależy od tego co masz zamiar nosić pod spodem , jeśli więcej warstw to lepszym wyborem może okazać się classic . W heritage ze względu na taliowanie i węższe rękawy zmieścisz maksymalnie koszulę i sweter , mam L-kę heritage i M-kę classic ( mialem też L-kę i miała zbliżone wymiary do tej w rozmiarze M - nie wiem z czego wynikała różnica  ) . Fajną opcją może być Eskadale - dłuższa i materiał matowy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Heritage, ale od osób które ją mierzyły słyszałem  że podstawowym problemem jest to na co zwrócił uwagę Aron - długość (czy może krótkość). Marynarka nie chowa się pod kurtkę.

Poza tym IMO nadmierne taliowanie nie pasuje do tego typu kurtki, ta "workowatość" (nawet w rozmiarze S kurtka jest całkiem obszerna, na pewno nie slim) jest akurat jej zaletą nie wadą.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne w kroju kurtki do Liddesdale ma w ofercie austriacki Schneiders (rozmiarówka też dość luźna i długość akurat taka, że marynarkę zakrywa). Różnica jest taka, że mają podwójne zapięcie i na zamek i na zatrzaski, oraz zwykły kołnierz (nie sztruksowy). Wyjściowo są droższe od Barboura, ale np. w TKMaxxie trafiały się poniżej 300 zł, pojawiają się też na Yooxie. Mam jedną i bardzo sobie chwalę, prałem już w pralce bez problemu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Massimo Dutti ma całkiem rozsądne produkty, szczególnie gdy są w cenach wyprzedażowych. W przypadku tej aukcji zdjęcia nie zgadzają się z opisem, więc nie wiadomo jaki kolor mają spodnie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, co do rozbieżności w opisie aukcji i zdjęć właśnie napisałem do sprzedającego - mam nadzieję, że wyjaśni te rozbieżności, na zapytanie o szczegółowe wymiary (szerokość nogawek w udzie, kolenie, kostce) odpowiedział w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma być po prostu kurtka na koszule i sweter to polecam Ci Heritage bo jest fajnie dopasowana i nie masz wrażenia, że zakładasz na siebie worek :) Ale jeżeli chcesz zakładać na marynarkę to może być ciężko bo będzie za krótka. Polecam Country Attire, cena lepsza niż na Zalando a przy cenie kurtki wysyłka za free. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja "normalna" Liddesdale to wór, po prostu wór - ja w M-ce pływam. No chyba, że to ma być kurtka na garnitur, wtedy ok. Natomiast linia heritage jest dobrze dopasowana, może nawet za bardzo. Jeśli będziesz nosił taką kurtkę z koszulą, ew cienkim swetrem, to zdecydowanie polecam tę drugą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.