Skocz do zawartości

Chukka Boots - gdzie kupić dobrej jakości zamszowe?


torunianin

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można liczyć na wyprzedaż butów desert shoes Clarks w okresie letnim, czy jako ponadczasowy klasyk do wyprzedaży się nie klasyfikują?

Minął już ponad miesiąc od zadania pytania, ale akurat dzisiaj wróciłem z parą Desert Bootsów Clarksa, więc pomyślałem że odpowiem. Były one przecenione z bodajże ~500zł na 369zł. Buty kupowałem w Gdańsku, ale jako że to jednak sieciówka to i przeceny powinny być w każdym sklepie. Nie ma tam problemów z ich dostępnością, od ręki przymierzałem 3 rozmiary.

pozdrawiam

adam

//edit literówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przymierzałem Clarksy za 369 zł. Niestety, nie będzie mi dane. Mają za duże gabaryty i nie wyglądają najlepiej na mojej nodze.

Zastanawiam się teraz nad tymi http://heavyduty.pl/#kolekcja/110

Myślicie, że warto je kupić?

HD to była "kultowa" firma, może trzymają jakieś normy jakości?

Firmowe Asos które podesłał Mr. Vintage kosztują obecnie 57 funtów więc na jedno wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości HD ja mam negatywne odczucia... Kupiłem jesienno-zimowe trzewiki i po 2 miesiącach podeszwa się rozkleiła z boku. Na dodatek kłótnia z kierownikiem sklepu o zwrot gotówki. Od tamtej pory nawet nie wchodzę do sklepu... Chociaż niektóre modele na witrynie wyglądają dość ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że akurat te HD też przymierzałem, ale wydawały mi się nieco gorzej wykonane niż Clarksy (ale in plus podeszwa), więc w obawie, że mogę nie dochodzić w nich tego sezonu zostawiłem je czymprędzej. Zwróć jednak uwage na fakt polityki cenowej, 110 zł przebicia względem czarnego i szarego modelu. Raczej nie spodziewałbym się, że różnią się między sobą jakościowo, więc dostaniesz buty z półki tych 220zł. Osobiście wybralbym te z linku mr.vintage, ale bierz poprawkę na to, że mogę się co do nich mylić i wytrzymałyby dłużej niż Clarksy. Swoją drogą naprawdę HD jest "kultową" marką czy cudzysłów był celowy? Mi zawsze przynosiły na myśl obuwie budowlanców, chociaż istotnie mają też zgrabne modele ;).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemalże pewien, że to pytanie gdzieś na forum się już przebiło (i nawet uzyskało odpowiedź), spróbuj poszukać.

Swoją drogą byłem w piątek w Warszawie składać papiery na UW i zahaczyłem akurat o Clarksa w Złotych Tarasach, znowu tną ceny. 299 za Deserty to już chyba półdarmo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was może albo widział z bliska buty chukka z ASOS, o takie:

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Jute-Wrap-Chukka-Boots-With-Leather-Sole/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2085376&cid=1935&Rf-400=53&Rf947=2570&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Navy

Bo cena jest bardzo przystępna, ale trochę się martwię o ich jakość. Nie chciałbym żeby po kilku miesiącach mi się rozpadły. I co sądzicie o kolorze, czy granatowe, takie jak podałem wcześniej będą bardziej uniwersalne czy może te same buty w kolorze brązowym się lepiej sprawdzą:

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Jute-Wrap-Chukka-Boots-With-Leather-Sole/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2085377&cid=1935&Rf-400=53&Rf947=2570&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Tan

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie pary butów z Asosa - zamszowe granatowe brogue i czarne monki ze skóry licowej. Generalnie jakość w obu przypadkach nie powala - to cienka skórka, załamania w miejscu gdzie but pracuje pojawiły się przy pierwszym założeniu i przejściu kilku kroków. W monkach po jednym (godzinnym) spacerze tylna część fleka w jednym bucie starła się praktycznie do zera, a w drugim flek popękał (jeszcze czegoś takiego nie widziałem). Z zalet - to bardzo lekkie buty, a rozmiarówka jest taka sama jak w polskich popularnych sieciówkach (7 to 41) i buty przynajmniej mi idealnie leżą na stopach.

Generalnie jednak odradzałbym, jeżeli na gwałt nie potrzebujesz butów. Ja żałuje, że mnie podkusiło - mogłem dozbierać do czegoś porządnego, a tak (łącznie z naprawami u szewca) wywaliłem na te 2 pary prawie 400 zł...

A tak odnosząc się jeszcze konkretnie do twoich butów zwróć uwagę na skład tych granatowych:

Upper: 100% Textile

Lining: 100% Textile

Tam chyba tylko podeszwa jest skórzana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli interesują Was Clarks Desert Boot, to obecnie są w cenie 249 zł.

Wczoraj byłem w jednym ze sklepów Clarksa i była pełna rozmiarówka w kolorach brązowym i beżowym.

W nowej kolekcji maja cenę 499 zł.

W którym konkretnie bo w Warszawie gdziekolwiek spojrzałem były same beżowe albo granatowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesują Was Clarks Desert Boot, to obecnie są w cenie 249 zł.

Wczoraj byłem w jednym ze sklepów Clarksa i była pełna rozmiarówka w kolorach brązowym i beżowym.

W nowej kolekcji maja cenę 499 zł.

W którym konkretnie bo w Warszawie gdziekolwiek spojrzałem były same beżowe albo granatowe?

Byłem przejazdem w Poznaniu i odwiedziłem Stary Browar.

Możesz zadzwonić do tego sklepu i zapytać o możliwość wysyłki.

Myśle że nie będzie problemu, tylko koszt butów wzrośnie o przesyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Panowie,

wpadły mi w oko takie buty:

http://www.arthurknightshoes.co.uk/shoe ... uede-boots

Na forum i w necie nie mogę znaleźć rzetelnych informacji o producencie. Może coś słyszeliście? Zastanawiam się jaka jest relacja ceny do jakości w przypadku tych butów.

Wrzucałeś w wyszukiwarkę "John White"?

search.php?keywords=john+white&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dzięki za link, niestety wszystkie fajne są na gumie. Chyba że C&J :)

Spodobały mi się te: http://eu.suitsupply.com/en/shoes/brown-boot/FW122251I.html?start=12&cgid=Shoes

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć coś o butach SS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecan przecena u Charles Tyrwhitt - w 3 kolorach - przecena z 300 GBP na 109 GBP

 

http://www.ctshirts.co.uk/men's-shoes/Cherry-suede-chukka-boots?q=gbpdefault||mb090red|||||||||||||&page=3

 

Rowniez jest wyprzedaz na stronie Cheaney - 3 kolory - http://www.cheaney.co.uk/mens-shoes/4/sale

 

post-3391-0-93387200-1388518201_thumb.jp

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.