Skocz do zawartości

Wyjazd na zakupy do Niemiec (Kolonia, Dusseldorf)?


Konrad S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Miałem ostatnio parę dni wolnego i spędziłem 3 dni z rzędu w galeriach handlowych w Warszawie. Ddoszedłem do wniosku, że jestem w zasadzie ograniczony do jednego sklepu, czyli Vistuli. Wszystko inne albo nie ma wystarczająco przyzwoitej jakości (Lassar, Lavard, Giacomo Conti i inne marki ala Nadarzyn) albo po prostu na mnie nie leży (Bytom - raczej na panów z brzuszkiem; Próchnik - wręcz przeciwnie, szyte pod greckie bóstwa). W Royal Collection mają ze dwie marki sensownych garniturów slim (Roy Robson i Carl Gross) w cenach wcale nie małych, ale to by było na tyle. 

 

Stąd urodził mi się w głowie pomysł weekendowego wyjazdu na zakupy gdzieś zagranicę i tak upatrzyłem bilety Ryanair w śmiesznej cenie 39 zł w jedną stroną do Kolonii w Niemczech. Kolonia znajduje się jakieś 60km od Dusseldorfu - czyli godzinę pociągiem. Natomiast w Dusseldorfie jest sklep Suit Supply. 

 

Do samego Suit Supply to mi się tak chyba specjalne nie chce 1000 km robić... ale widzę, po szybkiej lekturze w sklepach online, że niektóre Niemieckie marki dostępne choćby w Peek'u są znacznie tańsze u naszych zachodnich sąsiadów i.e. Carl Gross. 

 

 

Stąd moje pytanie. Macie jakieś doświadczenie z wyjazdami na zakupy do Niemiec? 

 

Pozdrawiam,

Konrad S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konrad S rozumiem, że pytasz o doświadczenie z zakupami na terenie Niemiec, ale niekoniecznie w okolicach Kolonii?

Ja wyjeżdżam przynajmniej raz w roku służbowo do Affalterbach niedaleko Stuttgartu. Odwiedzam wtedy miasteczko outletowe Metzingen. Polecam.

http://www.outletcity.com/pl/metzingen/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten region dość dobrze, mieszkałem w NRW, mieszka się fajnie, na shopping też nie narzekałem (lepszy niż w Paryżu). Mam wrażenie, że jeśli chodzi o sieciówki, to z grubsza to samo, co w Polsce, może faktycznie taniej (od lat nie kupuję w PL). Natomiast prawdziwą perełką NRW (regionu pełnego "starych", kupieckich miast z wielowiekową tradycją rzemieślniczą) są "lokalne" marki - takie, co to mają jeden, dwa, trzy sklepy w regionie. Nazwy jakoś teraz wyleciały mi z głowy, ale nietrudno na takie sklepy trafić. Często prezentują konserwatywny, ponadczasowy design, a obsługa jest bardzo kompetentna. Przymknąć oko należy na lokalne fajerwerki (np. te zabawne niemieckie wdzianka, jakkolwiek się nazywają) i - niestety - wysokie ceny. Warto choć wejść i obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do samego SuSu w Düsseldorfie się opłaca wyjechać. Jest prawie wszystko w prawie każdym rozmiarze. Czułem się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Jest wprost niebezpiecznie. Tylko dałem się namówić na ich rzekomo profesjonalne poprawki, a to był duży błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do samego SuSu w Düsseldorfie się opłaca wyjechać. Jest prawie wszystko w prawie każdym rozmiarze. Czułem się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Jest wprost niebezpiecznie. Tylko dałem się namówić na ich rzekomo profesjonalne poprawki, a to był duży błąd. 

 

Tego jestem najbardziej ciekawy, bo moja wizyta w ich salonie w Mediolanie zakończyła się możliwością obejrzenia 3 egzemplarzy w moim rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet do samego SuSu w Düsseldorfie się opłaca wyjechać. Jest prawie wszystko w prawie każdym rozmiarze. Czułem się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Jest wprost niebezpiecznie. Tylko dałem się namówić na ich rzekomo profesjonalne poprawki, a to był duży błąd. 

 

Dobrze wiedzieć, tylko mnie utwierdziłeś, że warto pojechać.

 

 

Do SuSu to chyba najlepiej pojechać do Amsterdamu? Też niedaleko z Kolonii... A miasto znacznie ciekawsze.

 

 

Do Amsterdamu jest 2,5h pociągiem z Kolonii i pewnie się ten pociąg odpowiednio drogi zrobi. Lepsza opcja jest chyba do Eindhoven Wizzairem. Loty są po 99 zł (49 jeżeli masz kartę wizz discount club) w jedną stronę (ale chyba brak opcji czysto weekendowej). Z Eidhoven w obrębie 60 kilometrów masz chyba 5 sklepów Suit Supply - Tilburg (35km), Breda etc.

 

Minus lotu do Kolonii jest taki, że lot Ryanair ląduje chyba w sobotę o 13:45 i potem powrót w niedziele koło 20. Także przy dobrych wiatrach w Dusseldorfie można być około 16.00 i zostaje niecałe 3h na zakupy, bo przynajmnie SuSu zamykają o 19.00. Potem nocleg w Dusseldorfie lub Kolonii i powrót następnego dnia wieczorem. W niedzielę tylko zwiedzanie wchodzi w grę, bo sklepy w Niemczech pozamykane na 4 spusty. Ewentualnie można lecieć w piątek wieczorem i wrócić w niedzielę, ale to wtedy 2 noclegi sobie opłacić trzeba, więc koszty rosną (blet na samlot, parking w Modlinie, dwa noclegi, bilety na pociągi).

 

W Holandii chyba handlują w niedzielę, ale nie widzę opcji lotów czysto weekendowej do Eidhoven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jestem najbardziej ciekawy, bo moja wizyta w ich salonie w Mediolanie zakończyła się możliwością obejrzenia 3 egzemplarzy w moim rozmiarze. 

 

Być może byłem jako raczkujący susuman pod wpływem przedawkowania adrenaliny i "prawie wszystko" wynika z faktu, że pozytywne wrażenia pamięć jeszcze upiększa. Jednak nie przypominam sobie jakiegoś innego miejsca zakupów, w którym byłoby tyle nadających się do użytku garniturów w rozmiarze 46 i to obok siebie na jednej sztandze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Midlife-Crisis, możesz rozwinąć temat dotyczący tych poprawek, które miały być profesjonalne?

 

 

1. Miarę bierze (szpilki wpina) sprzedawca, który na pewno nie jest krawcem. Akurat przy tej okazji instruował adepta, który ze swoim na oko dwutygodniowym doświadczeniem sam będzie to robił na następnych klientach. 

 

2. Zapewnił mnie, że będzie dobrze i mogą wysłać. 

 

3. Dopasowanie wymagało dalszego dopasowania. Po zmianach na szwie środkowym pleców podszewka jakoś źle wszyta i robiła się fałda. Poprawiłem u krawca. Rękawy za krótkie. Wychodzi 3-4 cm koszuli. 

 

 

4. Ceny przeróbek nawet u krawców w Monachium lepsze. 

 

Jednak na zakupy do Düsselldorfu jeszcze pojadę. Nota bene w Londynie przechodziłem kiedyś koło sklepu SuSu, który jest prawie vis-a-vis słynnej Sevile Row. Po oglądnięciu okien wystawowych manufaktur krawieckich ubrania na wystawie SuSu nie robiły zbyt dobrego wrażenia. W Düsselldorfie wyglądają duuuużo lepiej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, Prezesie, dorosłe chłopy i po sklepach łazić mają?

 

Jak Amsterdam to raczej: http://amsterdamaania.pl/atrakcje/dzielnica-czerwonych-latarnii-de-wallen/

 

wszelkie atrakcje można pogodzić ;) większość sklepów jest czynna do jakiejś 17-18.00

 

jeżeli ktoś szuka dobrej lokalizacji hotelowej - aby po męczącej zabawie w RLD nie krążyć zbyt długo po mieście - polecam hotel Radisson Blu, ulica Ruslan 17 ;)

 

https://www.google.pl/maps/place/Radisson+Blu+Hotel+Amsterdam/@52.37006,4.896682,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x764aad4243f5348f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W październiku byłem na tygodniowej konferencji w RLD... Niezapomniane wrażenia, ale po dwóch dniach ma się serdecznie dość. Ale zobaczyć trzeba, coś jak turecki bazar - nie chce się tam wracać, ale jak się było, to się wspomina.

 

SuSu też jest jakoś niedaleko. I muzeum toreb, teczek i torebek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, tylko mnie utwierdziłeś, że warto pojechać.

 

@Konrad S, tak mi teraz wpadło, że być może sklepy SuSu są tak zaopatrzone w towar jak magazyny w siedzibie firmy. To znaczy w zależności od tego na jakim etapie jest dany sezon. Stąd różne doświadczenia w tej dziedzinie. Zanim tam wyskoczysz :-o weź pod uwagę, że obecnie online wiele rzeczy wysprzedanych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.