Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Rynek made-to-measure (MTM)


Üxküll

Rekomendowane odpowiedzi

Najchętniej właśnie zdałbym się na miejsca sprawdzone, w których osoby zbierające miarę znają się na rzeczy. Sam nie mam doświadczeń z żadną firmą, to będzie mój pierwszy MTM. O Balthazarze z początku nie pomyślałem, może to jest dobry trop :) A Van Thorn? Zniechęca mnie trochę brak u nich tkanin Albini/Thomas Mason, które najbardziej sobie cenię, ale doświadczenie w MTM mają chyba spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie wyraziłem się jasno - wspomnieni przeze mnie panowie już nie działają pod szyldem Balthazar, tylko od 2 czy 3 lat mają nowy biznes.

Co do Van Thorn - chyba wśród forumowiczów nie ma szerszych doświadczeń. Tutaj jest relacja z zamówienia garnituru:

https://natemat.pl/169435,uszyli-mi-garnitur-na-miare-i-bylem-w-szoku-az-trudno-uwierzyc-ze-wczesniej-kupowalem-w-sieciowkach

Mnie nie przekonuje marynarka o długości a'la Zara z guzikiem zaraz pod mostkiem, ale klient chciał garnitur "z jajem". Choć rolą doradcy jest naprostować pewne rzeczy.

Z tkaninami nonsensem jest przywiązywanie się do metki. Dużo przerobiłeś koszul z tkanin różnych producentów? Miałem takie Albini, że niechętnie zakładałem. Mason fakt, zawsze był super, ale może miałem ze trzy, więc nie jest to miarodajna próba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, wyguglałem tych panów, dzięki :) Z Albini raz tylko utrafiłem źle, a mam tych koszul kilka. Te wykonane z tkanin Mason super się trzymają i nie mną się prawie wcale nawet po intensywnym dniu użytkowania. Chodzi o to, że to są w moim odczuciu większe pewniaki niż inne firmy, a ja pewnie nie mam na tyle doświadczenia żeby organoleptycznie stwierdzić jak co się będzie nosić zanim w takiej koszuli trochę nie pochodzę :) dam pewnie znać na co w końcu się zdecydowałem, dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Berg w Warszawie, ale z Gdańskiego oddziału jestem zadowolony. Mam 3 koszulę od nich i tak na prawdę po odebraniu pierwszej już nic nie zmieniałem w kolejnych zamówieniach.

Cena jest dość wysoka, ale jeżeli Ci się nie spieszy to czasem robią -20% na MTM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry, jako nowy użytkownik, który szuka czegoś do założenia z prawdziwego zdarzenia, mam kilka pytań:

Po pierwsze, w tym wątku dość brutalnie zostały potraktowane garnitury MTM z sieciówek takich jak Vistula. Tyle tylko, że to brutalne potraktowanie miało miejsce kilka lat temu i jednym z argumentów było to, że są to garnitury szyte na klejonkach. Tymczasem odwiedziłem dzisiaj salon Vistuli i z deklaracji pracowników wynika, że ich garnitury MTM są obecnie szyte na końskim włosiu. Może ktoś ma jakieś w miarę świeże doświadczenia z MTM od Vistuli i może to zweryfikować? Może przez ostatnie kilka lat coś się w temacie ich garniturów zmeiniło na lepsze poza samą konstrukcją marynarek?

Drugie moje pytanie dotyczy innej sieciówki, a mianowicie Giacomo Conti. Okazuje się, że oni także mają ofertę szycia MTM, która wgląda podejrzanie atrakcyjnie w kwestii koszul. Okazuje się, że koszulę MTM można tam mieć już za 200 zł. Może ktoś ma doświadczenia z koszulą pasowaną tej marki i może się nimi podzielić? Dlaczego ta koszula jest tam tak tania? Czy to wynik po prostu gorszych materiałów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 zł nie da się uszyć dobrej koszuli. Chyba, że masz w rodzinie krawca, który zrobi to za free i na ebayu kupisz okazyjnie odpowiednią ilość materiału. Te pieniądze lepiej wydać na RTW w promocji można kupić napewno coś dużo lepszego, zwłaszcza na wyprzedażach. Giacomo Conti to marka dla zespołu don wasyl i przyjaciele, nie warto nawet wchodzić do ich sklepów i tracić czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość krawców (z mojego rejonu) i tak szyje w szwalniach w Elblągu czy Tczewie. Jak podasz wymiary to możesz mieć koszulę za ~ 400 PLN.

Za 250 jeżeli zdecydujesz się na Hendersona - ale tutaj nie miałem jeszcze przyjemności...jeszcze, bo mam w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.