Jump to content

Saint Crispin


fan_dobrego_buta
 Share

Recommended Posts

AS nie są bardzo obszerne. Są zdecydowanie węższe od kopyt Yanko, Cheaney, Carmina, - myślę że jednak mało Ci to mówi, gdyż buty w Twojej kolekcji sa z inne półki. :-)

 

Za buty musze zapłacić do środy więc, jeżli istnieje możliwość uzyskania odp od Stevena do tej pory, to byłoby super.

 

W przypadku butów AS jestem w stanie wejść w rozm UK7.5 w kopycie 109, 87, 724, w rozmiarze UK8 mam odrobinę luzu. Kopyto 99 muszę mieć w rozm UK8 i są dopasowane.

Link to comment
Share on other sites

W jakiś magiczny sposób mój komentarz się skasował ;/ bierz te buty bez dwóch zdań. Steven mówi ze powinieneś wejść w nie spokojnie. Rozumiem ze to para robiona MTO tak jak większość w kopycie 105? Ktoś założył raz i mu nie pasowały ale za 350GBP z tymi prawidłami ze zdjęcia i w tym stanie to bym się nawet nie zastanawiał. Nawet jeżeli bedą trochę za ciasne zawsze możesz je sprzedać i spokojnie dostaniesz za nie przynajmniej 500 funtów. Dla porównania:

http://madetoorderparis.com/eng/2012/06/saint-crispins-105/

http://leathersoul.com/2011/09/09/saint-crispins-105-wingtip-lsw-lsbh/

O Krysiach w takiej cenie jeszcze nie słyszałem więc albo sprzedawca nie ma pojęcia albo nie zależy mu na pieniądzach co się zdarza wsród pasjonatów.

14 i 15 grudnia jest trunk show Krysiek w Leffot to więcej dowiem się o kopycie 105.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja je kupiłem ponad 2 tyg. temu. Jednak najpierw z powodu wyjazdu właściciela, czekałem 4 dni na wysyłkę. A następnie 2 tyg. na dostawę z UK. Paczka była tydzień przesyłana między hubem krajowym i zagranicznym-co widziałem na trackingu.

W związku z tym, że cały tydzień byłem w Suzdalu w Rosji, buty mogłem dopiero obejrzeć dziś.
Jutro zrobię zdjęcia i porównam z butami AS, szczególnie z Herring Drake by AS, gdyż standard wykonania w tych bytach jest bardzo zbliżony jak w AS Handgrade.

Saint Crispin 105 - obejrzałem i przymierzyłem dwa razy i chętnie podzielę się pierwszymi wrażeniami:

 

- bardzo wysokiej jakość skóra i zamsz, rewelacyjne prawidła, podwójna podeszwa blisko przycięta przy bucie, daje bardzo ładny wizualny efekt,

- Chiseletd last-muszę się przyzwyczaić. Jest bardzo ładne jednak troszkę szerokie. Osobiście wolałbym The Novello.

- buty leżą idealnie, jak by były szyte na miarę. Nie mam tak dobrze dopasowanych butów, jak ten model. Pięknie schodząca się przyszwa, idealne dopasowanie nad palcami, w taliowaniu buta.  Wniosek-to kopyto jest idealne dla mnie-jednak z powodu ceny (ponad 1190 Euro - http://madetoorderparis.com/eng/2012/06/saint-crispins-105/), są to prawdopodobnie ostatnie SC w mojej kolekcji.

- Czy jestem zadowolony z zakupu? Bardzo !!!!! Jeżeli kogoś stać na zapłacenie regularnej ceny i nie ma takich jak ja wew oporów z wydawaniem bardzo dużych pieniędzy na zbyteczne rzeczy, z zakupów butów Saint Crispin będzie bardzo zadowolony!!!!
 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Whitesnake. Bardzo cieszę się, że je kupiłem. :-P 

 

Na szerokość w palcach wypadają podobnie do 915 (minimalnie węższe), jednak SC są bardziej wytaliowane i w przypadku moich stóp leżą idealnie. Jak wcześniej pisałem, jakby były szyte na miarę.

 

Jeszcze w tym tygodniu postaram się wrzucić więcej fotek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Saint Crispins split toe ze skóry a la russian leather. Piękne buty, jak większość SC. Co ciekawe będąc w salonie dowiedziałem się, że sam zakład w Rumunii ma kilkadziesiąt metrów kwadratowych i sporo szewców robi buty w domu.

 

attachicon.gif20160130_123729.jpg

 

Czym jest tak właściwie ta russian leather? Spotkałem się z tym określeniem jak czytałem o pasach do brzytew :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.