Skocz do zawartości

[SKOAKTIEBOLAGET] Olivier Dannefalk - wywiad dla BWB


eye_lip

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki koledzy, zbierałem się trzy tygodnie aby to poskładać. Załoga ze Skoaktiebolaget jest bardzo sympatyczna, no i jest co oglądać. Nie ma co ukrywać, że siła nabywcza jest tam inna, podczas półtorej godziny kiedy byłem w sklepie, non stop atakowali klienci i sprzedały się dwie czy trzy pary butów - w sobotę rano :) Studenci też mają tam inne możliwości - Douglas, który jest przecież młodym człowiekiem, ma chyba z pięć par Saint Crispins ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wywiad. A Skoaktiebolaget chyba najładniej w sieci prezentuje swoją ofertę. Dostaję ślinotoku ilekroć wrzucają coś na IG :D Fajnie jakby podobni pasjonaci otworzyli taki sklep w Warszawie. Myślę, że byłby na to popyt. Może nie od razu GG czy Saint Crispin's, ale Carmina czy Yanko znalazłby uznanie. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eye_lip:
Świetny wywiad, dzięki. Czy zdecydowałeś się na Enzo Bonafe, a nie na droższe marki, bo wybrane przez Ciebie buty prezentują najlepszy stosunek jakości do ceny (ale mimo to są trochę gorsze od droższych marek), czy też dlatego że pomimo niższej ceny są porównywalne/lepsze od Saint Crispin/EG/GG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake - nie pytałem o wolumin, ale mam kontakt z Olivierem, mogę podpytać.

 

Zajac Poziomka - Enzo Bonafe świetnie wypadły na żywo. Dopłata za MTO to tylko 15% - przyznam że jeszcze nie zdecydowałem które zamawiam, jest sporo opcji. Nie podejmuję się oceny czy buty są lepsze od GG, EG czy też SC. Na pewno dla mnie jako frika ważne jest, że są hand welted (np. tak jak buty które mam od TJa), bo sam zawodowo zajmuję się ręcznym szyciem skóry i lubię rzemiosło. EB to nie jest firma która wydaje dużo na marketing tak jak pozostałe marki, pracując wiele lat w dobrach luksusowych, przekonałem się, że niejednokrotnie różnica w cenie na danej półce cenowej jest (w jakimś i najczęściej dużym stopniu) wartością dodaną. Także nie podejmuję się oceny, natomiast powtórzę, buty na żywo wypadły na tyle dobrze, że nie myślałem o dopłacie do GG, a Edwrdy Greeny kupię sobie kiedyś, bo akurat te buty częściej niż GG można trafić na ebayu czy styleforum z ciekawym rabatem.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake - nie pytałem o wolumin, ale mam kontakt z Olivierem, mogę podpytać.

 

Zajac Poziomka - Enzo Bonafe świetnie wypadły na żywo. Dopłata za MTO to tylko 15% - przyznam że jeszcze nie zdecydowałem które zamawiam, jest sporo opcji. Nie podejmuję się oceny czy buty są lepsze od GG, EG czy też SC. Na pewno dla mnie jako frika ważne jest, że są hand welted (np. tak jak buty które mam od TJa), bo sam zawodowo zajmuję się ręcznym szyciem skóry i lubię rzemiosło. EB to nie jest firma która wydaje dużo na marketing tak jak pozostałe marki, pracując wiele lat w dobrach luksusowych, przekonałem się, że niejednokrotnie różnica w cenie na danej półce cenowej jest (w jakimś i najczęściej dużym stopniu) wartością dodaną. Także nie podejmuję się oceny, natomiast powtórzę, buty na żywo wypadły na tyle dobrze, że nie myślałem o dopłacie do GG, a Edwrdy Greeny kupię sobie kiedyś, bo akurat te buty częściej niż GG można trafić na ebayu czy styleforum z ciekawym rabatem.

Enzo Bonafe to napewno dobra marka z typowym rzemiślniczym zacięciem.Użytkuje już swoje zamszowe lofersy tej marki ponad trzy lata i poza minimalnym starciem skórzanej podeszwy nie ma żadnych najmniejszych oznak zużycia butów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Firma chyba przestanie sprzedawać EG. W zakładce MTO pojawiło się coś takiego : 

 

"Edward Green Although we appreciate the Edward Green aesthetics and the history the company has, it has become clear that we cannot continue to work with them. This decision was based on our core values and our company philosophy."

 

Wszystkie dostępne modele EG w sklepie są przecenione o 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to dobra wiadomość jest taka, że wchodzi nowy tajemniczy twórca ;) Byłem z Olivierem na kawie w piątek, ale nic nie chciał zdradzić. Dowiedziałem się jedynie, że sami zaprojektowali większość modeli. Premiera nowej marki ma być w czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, spodziewałem się czegoś ciekawszego... ale z drugiej strony jest szansa na fajne modele i będę je mógł zobaczyć na miejscu. Fakt, że mają markę, działa na jej wizerunkową korzyść ;)

Mam prośbę do Ciebie. Ciekawi mnie opinia handlowców za Szwecji odnośnie samej marki jak i jakości obuwia Carlos Santos w porównaniu do innych oferowanych przez nich marek. Z tego co pisałeś wcześniej szykowali "fajną niespodziankę". Czy za taką uważają buty Carlos Santos? Pytam, bo ich trzyoczne derby wydają się być ciekawe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomi, jest odpowiedź, poniżej moje tłumaczenie:

 

"Carlos Santos jest bardzo mocną marką w swoim segmencie. Jest trochę tańsza od Carminy głównie z tego względu, że produkują duże ilości butów, dzięki czemu mogą obniżyć marżę. Drugi powód to otwarty kanał szycia (w przeciwieństwie do Carminy). Nie robią też butów MTO. Wszystkie te fakty składają się na niższą cenę.

 

Poza tymi wymienionymi różnicami są bardzo porównywalne do jakości Carminy, skóry są głównie z tych samych garbarni (m.in.Tanneries Du Puy). Santos używa skórzanych usztywnień pięty w przeciwieństwie do Carminy gdzie jest Celastic.

 

Ogólnie rzecz biorąc to świetny produkt w świetnej cenie, warty swoich pieniędzy."

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.