Jump to content

Współpraca forum BwB z blogerami


damiance
 Share

Recommended Posts

Koleżanki, Koledzy,

 

 

wraz z nowym Regulaminem forum wprowadzamy nowe zasad, a właściwie formalizujemy możliwe formy współpracy z blogerami (rozdział VI Regulaminu). 

Środowisko blogerów rozwija się dynamicznie. Forum jest miejscem narodzin i/lub rozwoju niejednego polskiego bloga. Jesteśmy otwarci na współpracę i jasno przedstawiamy nasze podejście do tego tematu.

Wdrożenie tych "minimalnych standardów" współpracy zajmie pewnie dłuższą chwilę, ale to jest kierunek w którym Stowarzyszenie zdecydowało się zmierzać. (Możliwe jest ustalenie warunków wykraczających poza poniżej opisane zasady).

 

Blogerów zainteresowanych współpracą zapraszamy do kontaktu.

 

pozdrawiam,

Damiance

 

VI. Szczegółowe zasady aktywności na forum użytkowników prowadzących blogi, których tematyka wiąże się z tematyką forum.

1. Ustanawia się dwa statusy dla użytkowników forum prowadzących blogi modowe: bloger-partner oraz bloger niewspółpracujący.

2. Status bloger-partner można uzyskać poprzez uzgodnienie z Administratorem warunków współpracy (standardowe ustalenie, w minimalnym zakresie, może dotyczyć: (i) wymiany linków (tzw. polityka "link-za-link"), (ii) wymiana treści w mediach społecznościowych).

3. Bloger-partner ma prawo:

a) posiadać (i) w tzw. stopce profilu (sygnatura) jeden link do prowadzonego przez siebie bloga lub innego środka masowego przekazu, (ii) zdjęcie profilowe zawierające logotyp bloga, (iii) nazwę konta zawierającą domenę internetową

b)polecać wpisy (odwoływać się do wpisów) na swoim blogu, w istniejących na forum wątkach.

3. Bloger niewspółpracujący ma prawo posiadać nazwę konta zawierającą nazwę główną domeny internetowej bloga (bez końcówki).

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Koleżanki, Koledzy,

 

z przyjemnością informuję, że do grona blogerów współpracujących z Butem w Butonierce dołączył nasz forumowy Kolega Machiavelli, prowadzący bloga Arbiter Elegantiarum

 

Witamy Alanie!

 

 

 

w najbliższym czasie przypomnę sylwetki innych blogerów, od dłuższego czasu współpracujących z BwB oraz nowych, którzy właśnie zdecydowali się na współpracę.

 

pozdrawiam,

D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kłaniam się Szacownej Społeczności BwB, 

 

serdecznie dziękuję za przyjęcie do grona partnerów. Żywię nadzieję, że współpraca ta pozwoli mi w pełni rozwinąć skrzydła i udostępnić moim przyszłym czytelnikom jak najciekawsze treści, jednocześnie przekazując im chlubne idee stowarzyszenia, które zaszczepiło we mnie zamiłowanie do elegancji. 

Na blogu rozprawiać będę o elegancji w różnych aspektach - począwszy od znanego tutaj najlepiej klasycznego ubioru, po przyziemne tematy, które na pierwszy rzut oka z elegancją się nie kojarzą. Mam nadzieję, że znajdziecie na Arbiter Elegantiarum treści, która Was zainteresują i skłonią do szukania elegancji w swojej codzienności.

Szczególnie wdzięczny będę za Wasz odzew, abym mógł dostosować swój styl i treści poruszane na blogu do Waszych potrzeb, jednocześnie nie powielając wielokrotnie omawianych już tematów. 

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Koleżanki i Koledzy,

 

grupa współpracujących z BwB blogerów rozrasta się.

 

Dzisiaj przedstawiam Wam blog Meandry Mody Męskiej, prowadzony przez naszego forumowego Kolegę Michała Frąckiewicza.

 

Michał, migrując z Łodzi, niebawem osiądzie w Warszawie. Będziecie mogli go spotkać w jednym z najważniejszych punktów na sartorialnej mapie Warszawy, gdzie połączy swoją blogową pasję z pracą.

 

 

 

Witaj Michale!

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

jest mi niezwykle miło dołączyć do grona osób współpracujących ze społecznością powstałą wokół Stowarzyszenia But w Butonierce.

Chciałbym serdecznie podziękować Damianowi, nie tylko za zaproszenie na forum, ale przede wszystkim za bardzo ciepłe przyjęcie i świetny kontakt :)

Na moim blogu będzie można odnaleźć treści związane z modą męska. Nie skupiam się na jakichś konkretnych zagadnieniach, by mieć szersze spectrum możliwości ;) Chciałbym, aby Meandry stały się blogiem, na którym zainteresowani będą mogli znaleźć ciekawe informacje i źródło inspiracji. Okraszone moim punktem widzenia, jak na bloga przystało ;)

Jeśli chodzi o moje przenosiny do Warszawy, to mam nadzieję, że staną się przyczynkiem do wielu spotkań z forumową bracią!

Łącze pozdrowienia

Michał

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

xkoziol:

 

Dodaj może, że zestaw z drugiego zdjęcia został zakwalifikowany jako "wigilijny" przez kolegę Meandra. Logo na zdjęciu sugeruje że jako "wigilijny" został opisany na blogu Studencka Elegancja (który na tle wielu polskich blogów trzyma według mnie całkiem wysoki poziom). Tam jest to chyba po prostu jakaś propozycja na jesienny spacer.

 • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy autor zgadzając się na wykorzystanie zdjęcia miał świadomość, że kolega Meander chce połączenie grubego zimowego swetra z marynarką i casualowym paskiem zaproponować jako strój wigilijny :) Tutaj oryginalny wpis z tymi zdjęciami: http://studenckaelegancja.pl/2015/10/zestaw-24-white-jeans/

Link to comment
Share on other sites

Koledzy,

 

dziękuję za hiperaktywność i robienie OT w wątku.

 

Dla rozładowania roznoszącej Was po forum energii zapraszam do hiperaktywności np. w poniższych tematach:

 

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/4-co-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/page-635

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1235-dobrze-ubrany-m%C4%99%C5%BCczyzna/page-66

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/12-z-medi%C3%B3w-co-powiedziano-w-tematach-nas-interesuj%C4%85cych/page-65

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1456-elegancka-literatura-i-filmy/page-15

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1101-proces-szycia-miarowych-but%C3%B3w-fotoopis/page-2

 

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/274-ma%C5%82y-s%C5%82ownik-termin%C3%B3w-szewskich/page-5

 

 

niestety nie mam tyle czasu co Wy na przesiadywanie na forum, więcej tematów merytorycznych związanych z forum - gdzie możecie zaznaczyć swój pozytywny wkład - mogą wskazać Wam moderatorzy (są bardziej na bieżąco)

 

 

Życzę miłego dnia, zawiążcie dobrze bispołkowe szaliki bo dzisiaj na zewnątrz jest dość zimno ;)

 

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Panowie jak zwykle można liczyć na Waszą aktywność ;)

Wiele racji ma kolega Whitesnake. Trudno bym wiedzą, czy doświadczeniem mógł dorównać kilkutysięcznej społeczności forum. Jednak sam post, który rozpętał tutaj małe zamieszanie został, mam wrażenie, źle zrozumiany.
Docelowym odbiorcą mają być osoby początkujące, które nie mają wiele wspólnego z elegancją w ogóle, o klasycznej nie wspominając. Nie odkryję Ameryki stwierdzając, że w wielu domach założenie koszuli jest na Wigilię ubiorem odświętnym, a marynarka to szczyt klasy. To właśnie do osób, które raczej stronią od krawatów, czy koszul, był kierowany wpis, aby nakłonić je do wykonania pierwszego kroku i uświadomić, dlaczego jest on taki istotny.
Oczywiste jest dla mnie, że użytkownicy forum w większości odbiorą wpis jako nieco infantylny. Sweter i marynarka na Wigilię? Kto to widział, by pojawić się bez krawata! Bardzo sobie cenię takie stanowisko, w końcu sam aspiruję do tego grona, ale nie zapominajmy, że istnieje również świat poza forum. To, że współpracuję z forum (głównie na zasadzie promocji w social media) nie oznacza, że wszystkie prezentowane na blogu treści, skierowane są do jego użytkowników. 

A uszczypliwości możecie Panowie oszczędzić, za dużo się naczytałem o Szafie Mariusza, by się nimi przejmować ;)

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

dzisiaj odsłona kolejnego bloga współpracującego z BwB,

 

CIGAR & TIE

http://www.cigarandtie.pl/

 

sama nazwa mówi wiele o tym czego się możecie spodziewać. Zastrzegam, że blog jest młody, chociaż założyciele - bo nie jest nią jedna osoba - nie są początkującymi w swojej pasji / pasjach.

 

Gdybym pisał niniejszy post tydzień temu, to autorów przedstawiłbym wówczas dwóch:

 

Tomasza Srokę - pasjonat cygar

Michała Kozańskiego - pasjonat męskiej elegancji, nasz forumowy kolega

 

ale do duetu dołączyła niedawno trzecia osoba:

 

Marcin Długołęcki - nie pali i nie nosi marynarek od krawca, ale pasjonuje się luksusowymi samochodami.

 

Zastanawiam się kto jeszcze dołączy do redakcji? :D

 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Witamy Panowie,

 

chciałbym uzupełnić informacje, które podał Damian, żebyście wiedzieli, z kim i czym macie do czynienia.

 

Cigar&Tie rozpoczął swoją działalność dokładnie miesiąc temu. Blog poświęcony jest cygarom i eleganckiemu stylowi życia. Artykuły skupiają się głównie na tytułowych cygarach i modzie męskiej. W odróżnieniu od większości "blogów modowych", na Cigar&Tie znajdziecie także teksty poświęcone hi-endowej stronie motoryzacji, recenzje wyjątkowych miejsc promujących idee, w które wierzymy oraz teksty o najbardziej ekskluzywnych dodatkach każdego gentleman'a. Będą relacje z imprez, wywiady oraz reportaże z podróży do miejsc, które każdy mężczyzna chciałby odwiedzić. 
 
Bloga faktycznie prowadzimy we trzech - każdy z nas zajmuje się nieco inną tematyką - zgodą ze swoimi pasjami. Dzięki temu, czytelnik może mieć pewność, że artykuły znajdujące się na blogu są informacjami wiarygodnymi. Większość tekstów staramy się także okraszać własnymi zdjęciami. To, na czym nam zależy, to także ładny język. Osobiście dbam o to, żeby artykuły napisane były poprawną polszczyzną.
 
W odróżnienia od innych blogów tematycznych, u nas nie znajdziecie sesji fotograficznych z nami w rolach głównych (co nie znaczy, że uważamy taką praktykę za coś złego). Mamy za to wiele pomysłów na artykuły i rozwój bloga (nie są to sesje sponsorowane ;) ). Koncentrujemy się przede wszystkim nad jakością naszych artykułów.
 
Nie przepadamy także za nazywaniem nas "blogerami". Nie tylko dlatego, że coraz częściej "bloger" staje się określeniem pejoratywnym (patrz: "Współpraca marek odzieżowych z blogerami"). Nasz blog nie jest bowiem pomysłem docelowym. Ma się rozwinąć w coś skonkretyzowanego, ale na razie za wcześnie, by o tym pisać.
 
Serdecznie zapraszamy Was do śledzenia naszych działań na blogu oraz w social mediach (Facebook, Instagram). Jesteśmy pewni, że dzięki szerokiej rozpiętości tematycznej, unikniemy wtórności, a nasze niecodzienne podejście do prowadzania takiej strony, zaowocuje zaufaniem i wsparciem naszych czytelników. 
 
Gdybyście mieli jakiekolwiek pytania/sugestie, zapraszam do dyskusji. Pozdrawiam.
 • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Koleżanki i Koledzy,

 

 

z przyjemnością informuję, że do grupy blogerów współpracujących z BwB dołączył nasz forumowy Kolega Long Story Short !

 

W związku z toczącym się projektem forumowym, wielu z Was może kojarzyć autora bloga - Maciej Grzybowskiego - z homburgami i fedorami.

 

Natomiast to, co nie jest znane powszechnie, to druga pasja Macieja - motoryzacja. Pasja, która - w przeciwieństwie do kapeluszy - materializuje się właśnie w pracy zawodowej. Szczegółów nie zdradzę, bo myślę, że będzie jeszcze lepsza okazja do poruszenia tego wątku.

 

Zainteresowanych samochodami i kapeluszami zapraszam do śledzenia wpisów Macieja:

 

http://longstoryshort.pl

 

 

p.s. najnowszy wpis, zatytułowany "Wizjoner", jest lekturą obowiązkową  dla fanów amerykańskiej motoryzacji.

 

pozdrawiam,

Damian

 • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.