Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"


Maciej Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu moge sie podzielic zdjeciem z ostatniego przyjazdu do Warszawy na pierwsza i druga przymiarke. Relacja z tej pierwszej juz pojawila sie na blogu, mozna tam znalezc dokladniejsze zdjecie tkaniny, opis zamowienia i pierwsze przemyslenia dotyczace dopasowania. 

Fotografie: Andrzej Belina Brzozowski

 

post-5525-0-85526700-1457977203_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taki bizneskejs;

 

Wskaż najlepszy wybór dla trzyczęściowego garnituru, którego formalność miałaby być złamana jedynie materiałem. Marynarka jednorzędowa z dwurzędową kamizelką i spodniami o wyższym stanie z szerokim pasem i dwiema zakładkami. Warunki użytkowania; pomieszczenia zamknięte, jesień, zima, wiosna.

 

post-3633-0-06143900-1459260327_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem opinii, więc nie chcę na razie podawać mojego faworyta. Jeśli jednak piszesz o szarej kracie PoW, to jest ona poza wyborem - kolorystycznie to musi być jakiś odcień niebieskiego. Potrzebuję mundurka do pracy ;)

Birdseye jest fajny ale podoba mi sie tylko w szarym kolorze.

Chodzilo mi o ta szaro-niebieska/niebieska POW (prawy dolny rog), nie ten szary u gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku bardziej formalnych wołów roboczych w kolorze niebieskim / granatowym, fajnie wyglądają fil a fil. 

 

Jak nie lubisz żabiego oczka, to jest jeszcze główka od szpilki - bardziej prostokątna, więc bardziej biznesowa:

 

tumblr_mpvcb9lPwt1s3of5io1_500.jpg

 

 

Pod kątem niewidocznego wzoru - mozaika (czarny/granat na niebieski) - nawet z pół metra zlewa się w jedną tkaninę 

 

tumblr_o2zxouFsbi1ro6az1o2_1280.jpg

 

Lub mniejsza niż to mozaika: 

 

tumblr_mmksucCZZM1rladpyo6_1280.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbnik Caccioppoli Neapolis III 

W ogóle pod kątem fajnych wzorów i żywych kolorów (oraz letnich tkanin) to warto się pochylić nad próbnikami tego włoskiego producenta

Jedna uwaga - Caccioppoli to nie producent, sprzedają tkaniny wykonane głównie przez Loro Piana i VBC.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Nazwalbym to raczej opisem charakterystyki obydwu niz porownaniem. 

B&Tailor jest zdecydowanie luzniejsza, ma wiecej zapasu w zapieciu, takze na szerokosci bioder. Rekawy sa szersze i dluzsze. Jest do tego wykonana na grubszym plotnie. Spedzilem w tym garniturze dotychczas 2 dni w pracy i dzien na slubie/weselu. Marynarki nie trzeba sciagac bo prawie jej nie czuc na sobie (mimo, ze jest ciezsza i grubsza z przodu).

Zaremba to spore dopasowanie, czuc to przy zakladaniu, pachy sa chyba nawet wyzsze niz w bntailor. Dobrze obejmuje ramiona. (plus lekkosc itd. patrz post wyzej)

Wiem, ze roznia sie dosc od siebie, ale poniewaz to pierwsze zamowienia od obu pracowni i dopiero co je odebralem, nie zdecydowalem, ktora jest dla mnie wygodniejsza. Mysle ze wyjdzie w praniu. B&Tailor jest bardziej konserwatywny i glowna role w wygladzie marynarki graja klapy z kozerka. U Zaremby natomiast przez wieksze dopasowanie wszystkie linie sa podkreslone, ktos moglby powiedziec ze wyglada atrakcyjniej przez to. Zalezy od oczekiwan. 

Styl obu marynarek ma swoje konsekwencje w dopasowaniu, kroju i 'wygodzie'. Czesc z tych aspektow sie wyklucza. Uwazam ze troche luzniejszy kroj zawsze bedzie sie wydawal wygodniejszy, nie bedzie za to az tak przyjemny dla oka. Takie spostrzezenia i podejscie do bespoke moim zdaniem jest bardzo wazne. Trzeba pamietac ze zamawia sie styl danego krawca. Ja pozwolilem obu krawcom uszyc marynarke wg ich stylu, tj B&Tailor wykroil tak jak uwazal ze dla mnie bedzie optymalne. Finalnie delikatnie zostalo to wytaliowane, ale wiecej bym nie zmienial. 

Nie wiem czy taka odpowiedz bedzie satysfakcjonujaca. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.