Skocz do zawartości

[WARSZAWA], Pracownia Krawiecka "Zaremba"


Maciej Zaremba

Rekomendowane odpowiedzi

Dostrzegam emocjonalne zaangażowanie po stronie przedmówcy. Miękkie wkłady to włoska specjalność, ale nie znam czynnych krawców w Polsce, którzy odbyli praktykę w tym zakresie w okresie powojennym. Józef Czosnowski oraz Anastazy Otlewski to jedyni znani mi Polacy, którzy ukończyli w latach 20. XX w. Akademię Mody w Mediolanie. Józef Czosnowski prowadził w latach międzywojennych renomowany zakład krawiecki w Warszawie, którego klientami były tak znane postaci jak Prezydent RP Ignacy Mościcki, Minister Spraw Zagranicznych Józef Beck i wiele innych znamienitości II RP.

Proszę mi wskazać w krawiectwie neapolitańskim takie marszczenia materiału. Odysłam tutaj do osobnego wątku, który założyłem na tym forum:

viewtopic.php?f=2&t=1288

Czy tak trudno przyznać, że w tym zamówieniu zgaduję, że za +/- 7 tysięcy nie wszystko poszło jak należy?

Emocje mogły wynikać z tego, że musiałem pisać drugi. Ale zgadzam się, że być może dałoby się zrobić to lepiej, faktycznie bardzo dobry post, który podlinkowałeś.

Postaram się zrobić fotki jednej z moich marynarek i opisać jedną historię z nią związanych, będzie jeszcze jedno zamówienie do porównania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na parę słów wyjaśnienia. Rzeczywiście marynarka ma dość nie regularne linie. Jest uszyta z tkaniny vintage, która znalazłem u siebie w pracowni zapewne jeszcze ze zbiorów mojego Ojca. W dużej mierze szyłem ją sam, oczywiście z pomocą fachowców obecnych w firmie. Pierwotnie powstała jako marynarka klubowa, a dopiero później doszyte zostały spodnie a marynarka była jeszcze zwężana. Nie jest to typowe zamówienie jakie otrzymuje klient. Tkanina nie ma najlepszej prezencji. (Usunięte ze względu na charakter oferty handlowej)

Poniżej zdjęcie marynarki, o której toczy się dyskusja zaraz po uszyciu.

post-95-13658922666038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się silił na pseudo fachową analizę, ale... historia materiału i marynarka mi się podoba :). Swoja drogą... często można spotkać w dwurzędowych marynarkach opadające guziki. Tu dla przykładu górny i dolny guzik po prawej. Czy to tak ma być? Dla mnie całość prezentowała by się dużo lepiej z guzikami wszytymi, jak środkowy po prawej. Ale kiedyś twierdziłem, że źle wygląda węższy koniec krawatu wystający poniżej szerszego i mnie zjedli ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnej gramatury ale na oko to około 400 gr, do tego jest to mało elastyczny materiał. Na krajce jest napis Huddersfield i nic więcej. Wybrałem tę tkaninę bo nie chciałem uczyć się szyć na droższych wełnach. Może rzeczywiście powinienem napisać pod zdjęciem parę słów wyjaśnienia. (Usunięte ze względu na charakter oferty handlowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnej gramatury ale na oko to około 400 gr, do tego jest to mało elastyczny materiał. Na krajce jest napis Huddersfield i nic więcej. Wybrałem tę tkaninę bo nie chciałem uczyć się szyć na droższych wełnach. Może rzeczywiście powinienem napisać pod zdjęciem parę słów wyjaśnienia. (Usunięte ze względu na charakter oferty handlowej)

Panie Macieju zwróciłem uwagę na ta marynarkę na FB i pozwoliłem sobie ja przenieś tu na forum aby uzyskać opinie od uczestników tego forum ,uważając ze wielu Panów będących uczestnikami forum posiada odpowiednia wiedzę i fachowość.Sam nie jestem fachowcem z dziedziny krawiectwa ,natomiast wiem czego oczekuje od fachowca i jak powinien wyglądać produkt finalny,Nie było moim zamiarem podważanie Pańskiej fachowości ,wszak każdemu zdarzają się większe lub mniejsze błędy(nie myli się ten który nic nie robi) chciałem zwrócić uwagę na to jak ważne jest dopracowanie w szczegółach prezentowanego ogółowi produktu końcowego.Dostało mi się nieźle od uczestników forum, ale cóż sam się na to wystawiłem.

Gorąco Pana pozdrawiam z życzeniami dalszych sukcesów .

Ireneusz Korzeniewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

Pracownia uruchomiła usługę MTM

Taka usluga juz byla oferowana w tej pracowni np. w 2009r.

Jest to zupełnie inna usługa niż ta sprzed 2009 roku.

W skrócie marynarki są szyte w 80% ręcznie, na płótnie, można modyfikować wszystkie elementy ubrania wedle życzenia klienta (klapy, wysokość talii, wszycie rękawów itd).

Przymiarka jest w systemie MTM.

Z usług tej firmy oprócz nas korzysta Huntsman, Liverano i wiedeński Knize.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czas zajrzeć do swojej garderoby lub po prostu wybrać się na zakupy!

Już niedługo nasze Stowarzyszenie wspólnie z Pracownią Krawiecką Zaremba zaprosi Was do zabawy "Łączymy wzory!". Marynarka, koszula, krawat – ile razy słyszeliście, że tylko jeden z tych elementów garderoby powinien mieć wzór? Pokażmy, jak łatwo można obalić ten mit. Dla najciekawszych propozycji czekają nagrody! :)

Wkrótce szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie :D, ale forumowiczów, którzy przekonają do swoich stylizacji jury i vox populi czeka niełatwy wybór nagrody spośród pięknych zwisów męskich dostępnych w PK Zaremba. Na zwycięzcę zabawy wskazanego przez jury czeka specjalna nagroda :).

Poniżej kilka ciekawych propozycji krawatów. Być może jeden z nich zostanie wybrany przez laureatów.

edit

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zresztą zachęcam Was do przejrzenia całej kolekcji na stronie http://zarembastore.com/index.php.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.