Skocz do zawartości

Niebieskie spodnie z lnu - Michał Stenka


Vince

Rekomendowane odpowiedzi

Czy te mankiety są ok? Wg mnie wyglądają na zbyt małe (niskie), spodnie są uszyte, jakby ich nie było. Wg mnie spodnie powinny być krótsze, węższe na dole, a mankiety - wyższe. Pozwolę sobie wykorzystać zdjęcie kolegi Whitesnake z wątku o butach jako przykład: https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_07_2015/post-3633-0-43619100-1438187001.jpg.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ustalania szczegółów, to ja przy obecnym zamówieniu robię w ten sposób, że pierw ustalam telefonicznie lub na miejscu, co chciałbym zrobić, a potem jeszcze przesyłam krawcowi na maila dokładny opis i przykładowe zdjęcie z pożądanym rozwiązaniem. Jak dotąd dobrze się to sprawdziło i jeszcze nie spotkałem się sytuacją, aby krawiec zrobił coś inaczej/ zapomniał o czymś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Capo - tylko wyższy stan spowodowałby zsuwanie się spodni z kolegi (nie będzie punktu oparcia). Mając wyhodowane słuszne "co nieco" trzeba raczej celować albo w biodrówki lub wyższy stan do szelek.  Na "siedzeniu" materiał robi wrażenie zbyt opiętego i faktycznie manszety są zbyt wąskie, a nogawki za długie. Generalnie wyszedł taki "sieciówkowy" fason, ale przy wymiarach @Vince trudno osiągnąć efekty nie idąc na kompromis (np. noszenie szelek do letnich spodni). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie.

 

W kroku spodnie na pewno nie są za ciasne, tutaj jestem bardzo zadowolony z komfortu jaki dają. Trochę zsuwać się mogą, bo brzuch robi swoje(coraz mniejszy, ale jest).

 

Mankiet zrobiłem 4 cm, zachowawczo. Pomyślę o tym, może jest za mały, ale nie chciałem przesadzić, a patrząc w lustro podoba mi się. Mogą być też za długie jak do wsuwanych butów. Chciałem dość krótkie by kostka była bardziej widoczna, ale krawiec zasugerował bym dał im czas i ewentualnie skrócił. Teraz mają dobrą długość do normalnych półbutów. Dobrze zrobiłem, że na razie ich nie skróciłem, bo okazuje się, że w ruchu bardzo ładnie nogawka pracuje i wtłacza powietrze, a więc spełnia letnie zadanie. Więcej wyjdzie w użytkowaniu.

 

Inny stan niż biodrówki nie wchodzi w grę jeśli nie chcę szelek. Gdyby były wyższe to by się bardzo mocno zsuwały i nosiłbym w kroku pieluchę ;)

 

Zdjęcie przedstawia spodnie w chwili odbioru i rzeczywiście spodnie mogły lekko opinać siedzenie, chociaż nie w takim stopniu jakby sugerowało zdjęcie, ale po całym dniu noszenia ładnie się dopasowały.

 

Nazwy tkaniny nie zapisałem. EDIT: Tak, metka podaje, że to Mersolair ;) Też planuję marynarkę, ale to za rok.

 

Co oznacza "sieciówkowy" fason? To moje pierwsze spodnie na miarę i wszystko raczej ostrożnie robiłem. Wnioski przydadzą się przy innych spodniach i ewentualnie przy poprawkach.

 

Dziś jest zimno, ale jeszcze będę się im przyglądał dokładnie, bo zdjęcia mogą nie oddać wszystkiego.

Dorzucam zdjęcie z miary, na którym widać przód. Nie dostał on drastycznie zmieniony i widać, że nie ma rozgwiazdy.

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie. Chcę nauczyć się z tego jak najwięcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh :) Nic spodniom nie ujmując, ale niski stan dominuje w ofercie RTW z sieciówek. Oczywiście to daleko idące uproszczenie. 

 

Gwarantuję Ci, że mój garnitur już nie będzie mógł zostać pomylony. Spodnie na szelki do pępka, szerokie klapy etc. :D

 

EDIT: Temat garnitur zacząłem tutaj.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.