Jump to content

Niebieskie spodnie z lnu - Michał Stenka


Vince
 Share

Recommended Posts

Czy te mankiety są ok? Wg mnie wyglądają na zbyt małe (niskie), spodnie są uszyte, jakby ich nie było. Wg mnie spodnie powinny być krótsze, węższe na dole, a mankiety - wyższe. Pozwolę sobie wykorzystać zdjęcie kolegi Whitesnake z wątku o butach jako przykład: https://forum.butwbutonierce.pl/uploads/monthly_07_2015/post-3633-0-43619100-1438187001.jpg.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Co do ustalania szczegółów, to ja przy obecnym zamówieniu robię w ten sposób, że pierw ustalam telefonicznie lub na miejscu, co chciałbym zrobić, a potem jeszcze przesyłam krawcowi na maila dokładny opis i przykładowe zdjęcie z pożądanym rozwiązaniem. Jak dotąd dobrze się to sprawdziło i jeszcze nie spotkałem się sytuacją, aby krawiec zrobił coś inaczej/ zapomniał o czymś. 

Link to comment
Share on other sites

@Capo - tylko wyższy stan spowodowałby zsuwanie się spodni z kolegi (nie będzie punktu oparcia). Mając wyhodowane słuszne "co nieco" trzeba raczej celować albo w biodrówki lub wyższy stan do szelek.  Na "siedzeniu" materiał robi wrażenie zbyt opiętego i faktycznie manszety są zbyt wąskie, a nogawki za długie. Generalnie wyszedł taki "sieciówkowy" fason, ale przy wymiarach @Vince trudno osiągnąć efekty nie idąc na kompromis (np. noszenie szelek do letnich spodni). 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za wszystkie opinie.

 

W kroku spodnie na pewno nie są za ciasne, tutaj jestem bardzo zadowolony z komfortu jaki dają. Trochę zsuwać się mogą, bo brzuch robi swoje(coraz mniejszy, ale jest).

 

Mankiet zrobiłem 4 cm, zachowawczo. Pomyślę o tym, może jest za mały, ale nie chciałem przesadzić, a patrząc w lustro podoba mi się. Mogą być też za długie jak do wsuwanych butów. Chciałem dość krótkie by kostka była bardziej widoczna, ale krawiec zasugerował bym dał im czas i ewentualnie skrócił. Teraz mają dobrą długość do normalnych półbutów. Dobrze zrobiłem, że na razie ich nie skróciłem, bo okazuje się, że w ruchu bardzo ładnie nogawka pracuje i wtłacza powietrze, a więc spełnia letnie zadanie. Więcej wyjdzie w użytkowaniu.

 

Inny stan niż biodrówki nie wchodzi w grę jeśli nie chcę szelek. Gdyby były wyższe to by się bardzo mocno zsuwały i nosiłbym w kroku pieluchę ;)

 

Zdjęcie przedstawia spodnie w chwili odbioru i rzeczywiście spodnie mogły lekko opinać siedzenie, chociaż nie w takim stopniu jakby sugerowało zdjęcie, ale po całym dniu noszenia ładnie się dopasowały.

 

Nazwy tkaniny nie zapisałem. EDIT: Tak, metka podaje, że to Mersolair ;) Też planuję marynarkę, ale to za rok.

 

Co oznacza "sieciówkowy" fason? To moje pierwsze spodnie na miarę i wszystko raczej ostrożnie robiłem. Wnioski przydadzą się przy innych spodniach i ewentualnie przy poprawkach.

 

Dziś jest zimno, ale jeszcze będę się im przyglądał dokładnie, bo zdjęcia mogą nie oddać wszystkiego.

Dorzucam zdjęcie z miary, na którym widać przód. Nie dostał on drastycznie zmieniony i widać, że nie ma rozgwiazdy.

 

Jeszcze raz dziękuję za opinie. Chcę nauczyć się z tego jak najwięcej.

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Co oznacza "sieciówkowy" fason? To moje pierwsze spodnie na miarę i wszystko raczej ostrożnie robiłem. 

 

 

Heh :) Nic spodniom nie ujmując, ale niski stan dominuje w ofercie RTW z sieciówek. Oczywiście to daleko idące uproszczenie. 

Link to comment
Share on other sites

Heh :) Nic spodniom nie ujmując, ale niski stan dominuje w ofercie RTW z sieciówek. Oczywiście to daleko idące uproszczenie. 

 

Gwarantuję Ci, że mój garnitur już nie będzie mógł zostać pomylony. Spodnie na szelki do pępka, szerokie klapy etc. :D

 

EDIT: Temat garnitur zacząłem tutaj.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.