Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jest to mój pierwszy post to pragnę się serdecznie przywitać z Wami!

Przechodząc to rzeczy to chciałbym poprosić o ocenę mojego casualowego zestawu. Jestem studentem(20 l.), więc zaczynam od czegoś wyważonego, nie chcę nagle przeskakiwać w diametralnie inny styl. Jest to moja pierwsza próba, więc proszę o skrytykowanie tego co jest złe no i o słowo co jest dobrze co bym mógł być dumny z siebie  :)
Wszystko oczywiście RTW, bo budżet też skromny.

 

 

 

post-3921-0-60314600-1374119079_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo widać, ale to, co widać:

- skróć rękawy marynarki oraz spodnie. To są niby szczegóły, ale, chcąc dobrze wyglądać, trzeba o nie zadbać

- pasek jest czarny (?) - nie komponuje się z butami

- buty nie są zbyt piękne oraz - osobista opinia - jasne buty z reguły słabo wyglądają z ciemnymi spodniami (jak w tym wypadku), do granatowych dżinsów lepsze są buty w odcieniach czerwieni, ciemnobrązowe lub czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój pierwszy garnitur (niestety wciąż RTW), a zarazem dwurzędowa marynarka. Proszę o opinię co do poprawek. Marynarkę będę musiał zwęzić z dwa centymetry w klatce to pewne (mniejszy rozmiar powodował już tworzenie się już gwiazdki wokół guzika, więc zdecydowałem się jednak na ten), czy spodnie przy takim kroju są dostatecznej długości?

PoX97OI.jpghoU1G5F.jpgm9E900E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W takim razię musiałbym chyba wymienić i marynarkę i spodnie na rozmiar większe, a potem w przypadku marynarki zwęzić ją całkiem drastycznie w klatce (nie widzę opcji przedłużenia rękawa odpruwając go w miejscu wszycia - po prostu nie ma tam wiele materiału - a nie chcę zaburzać linii guzików). Jest sens bawić się w takie zmiany (marynarka kosztowała 200zł na wyprzedaży) czy raczej rozejrzeć się za jakimiś innymi okazjami - już w wersji slim (tutaj mamy bądź co bądź Zarowy, ale wciąż classic fit)? Niestety mam nieproporcjonalną budowę ciała i względnie długie ręce często uniemożliwiają właściwe dopasowanie do postury, bez wizyt u krawca. Dodam, że nie potrzebuję aktualnie garnituru na gwałt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie są za krótkie. Być może dadzą się wydłużyć, ale nie wiem, czy nie będzie śladu (na wysokogatunkowej wełnie nie powinno być).

 

Większa marynarka będzie niestety szersza w ramionach. Moim zdaniem marynarka od biedy ujdzie (modnie krótka, ale bez przegięć), ale spodnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że jest to mój pierwszy post to pragnę się serdecznie przywitać z Wami!

Przechodząc to rzeczy to chciałbym poprosić o ocenę mojego casualowego zestawu. Jestem studentem(20 l.), więc zaczynam od czegoś wyważonego, nie chcę nagle przeskakiwać w diametralnie inny styl. Jest to moja pierwsza próba, więc proszę o skrytykowanie tego co jest złe no i o słowo co jest dobrze co bym mógł być dumny z siebie  :)

Wszystko oczywiście RTW, bo budżet też skromny.

Na pewno spal tę koszulę! Podwójny kołnierzyk mi kojarzy się z Grycanem-celebrytą. To bardzo nieelegancki typ koszuli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spal tę koszulę! Podwójny kołnierzyk mi kojarzy się z Grycanem-celebrytą. To bardzo nieelegancki typ koszuli.

Już dawno oddana :) Przyznam się, że kupując nie zauważyłem tego, myślałem, że to po prostu biały kołnierz, dopiero w domu to zobaczyłem. Ostatnio założyłem do niej białą koszulę i według mnie granat z bielą wyglądał super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Zdjęcie zostało zrobione po zakupie i już wtedy oddałem to do skrócenia. Wstawiłem zdjęcie przed tymi zabiegami by zweryfikować ogólną koncepcję. Zdjęcie było zrobione 2 dni przed wstawieniem na forum. Proszę mi nie zarzucać braku powagi, bo po co miałbym to robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat. Czy mężczyźnie przystoi chodzić w takich marynarkach jak na zdjęciach poniżej. Zwłaszcza chodzi mi o tą drugą, bo mi się jakoś gryzie z wizerunkiem mężczyzny. A siedzą w mojej szafie i się kurzą.

marynarka1.jpg

 

marynarka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dylemat. Czy mężczyźnie przystoi chodzić w takich marynarkach jak na zdjęciach poniżej. Zwłaszcza chodzi mi o tą drugą, bo mi się jakoś gryzie z wizerunkiem mężczyzny. A siedzą w mojej szafie i się kurzą.

 

Nie ma czegoś takiego jak jeden ustalony "wizerunek mężczyzny". Chodzi o to czy sam to udźwigniesz. Myślę że mógłbym chodzić w marynarkach w taką kratę i czuć się dobrze (szczególnie w tej drugiej). Jeżeli obawiasz się że będziesz wyglądał jak klaun to pewnie będziesz. Nie ma sposobu na to żeby w takich ciuchach wyglądać dobrze bez pewności siebie.

 

W ramach ćwiczeń proponuję wpisać w przeglądarkę hasło "nick wooster" i ocenić czy faceta który pojawi się w wynikach można nazwać niemęskim.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam absolutnie takich aspiracji, choć muzykuje, to raczej nie w tak wysokiej stylistyce. Z drugą marynarką mam wielki problem, zupełnie bym jej chyba nie udźwignął, gdyż kojarzy mi się z występami cyrkowców. Natomiast pierwsza mi się bardzo podoba, raczej nie problemu by chodzić w czymś, dla innych dość dziwnym, co mi się podoba. A pytam się, gdyż mam w szafie cztery takie marynarki (po dwie na każdy wzór). Dwie są męskie, dwie damskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.