Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem swoje pierwsze spodnie szyte na miarę i mam z nimi pewien problem. Otóż przy chodzeniu kant spodni jak na mój gust zbyt mocno przemieszcza się na boki. Tak samo przy siadaniu. Nie mogę dojść do tego czy spodnie są tylko źle zaprasowane, czy źle uszyte. Macie jakieś sugestie na co powinienem zwrócić uwagę? Chciałem wrzucić tutaj jakieś zdjęcie, ale szczerze powiedziawszy nie wiem czy cokolwiek by Wam to powiedziało. Chyba najlepiej byłoby wrzucić jakiś 5sek filmik jak spodnie układają się podczas chodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wrzucę jutro fotkę. Misza, za długie na pewno nie są :] Nogawka jest nieco za szeroka, chciałem węższą, jednak przy odbiorze nie zwróciłem na to uwagi. No ale za dawnych czasów miałem przecież spodnie z szerszą nogawką i nie przypominam sobie, żeby kanty tak „uciekały”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Misza. Na żywo kolor jest najbardziej zbliżony do tego, co na ostatnim zdjęciu na dole nogawek, gdzie nie pada tak ostre światło. W sumie przedostatnie zdjęcie też całkiem dobrze oddaje fakturę materiału, tylko się nieco rozmazało. Z tymi kieszeniami, to w sumie było tak, że krawiec sam spytał się jak je robimy. Doradzał, żeby były umieszczone na skos, a ja też od początku byłem za tym rozwiązaniem, choć efektu końcowego w 100% nie byłem pewien.

 

No u mnie to nie Armani ;) Tak w ramach informacji, spodnie szyłem u Pana Kazimierza Pawelca w Katowicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raz jeszcze dzięki. To pierwsze zamówienie, więc była ekscytacja i nie wszystko oczywiście poszło idealnie. Na pewne rzeczy nie zwróciłem uwagi, ale dzięki temu w przyszłości będę też wiedział więcej ;) Następnym razem na pewno będzie to wszystko przebiegało z większą świadomością z mojej strony.


 


Pomimo drobnych niedociągnięć, ze spodni jestem niezwykle zadowolony. Generalnie ciężko mi było kupić spodnie z wieszaka, ponieważ jestem z jednej strony osobą szczupłą, a z drugiej mam dobrze wykształcone mięśnie nóg (całe życie w sumie coś się ćwiczyło, biegało). A posiadając już pewną wiedzę, nabytą chociażby na forum, miałem co do spodni określone wymagania. Tak więc jak spodnie miały odpowiednią nogawkę, to przeważnie w pasie były sporo za duże, a jak były dobre w pasie, to zbyt ciasne na udzie. Do spodni z wieszaka będzie mi już niezwykle ciężko powrócić ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie długo Cię nie było :)

1. Spal ten krawat.

2. Rozmiar marynarki wydaje się dobrze dobrany (mogłaby być trochę dłuższa ale nie jest źle).

3. Przydało by się zwęzić lekko mankiety koszuli żeby tak nisko nie opadały.

4. Kolory marynarki i spodni są za blisko siebie. Lepiej wyglądałyby ciemniejsze spodnie (grafitowe czy granatowe)

5. Buty raczej nie bardzo

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej nieobecności,

Czy możecie mi coś doradzić

 

- zmienic koszule (dziwnie sie marszczy i robi wrazenie slabej jakosci, oraz ma za szeroki mankiet)

- zmienic krawat

- zmienic wiazanie krawata (dlugosc)

- zmienic buty

- wyprasowac spodnie

- byc moze lekko skrocic spodnie i zwezic (choc to kwestia dyskusyjna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie długo Cię nie było :)

1. Spal ten krawat.

 

Krawat jest, sam w sobie, ekstra. Tylko, niestety, nie w tej kombinacji. Uwielbiam wzory kwiatowe, ale tego typu krawaty ciężko jest sensownie komponować - na pewno odpada połączenie z garniturową marynarką. Trzeba iść na całość (więcej kolorów, nieformalna marynarka, odjechana poszetka) i nie każdemu to wychodzi.

 

Koledzy doradzają, aby wszystko zmienić, ale wg mnie najgorsze są spodnie (choć jest silna konkurencja ze strony butów - wyglądają marnie). Masz masywne uda (jak się wydaje), więc sprawa nie jest prosta. W każdym razie do takiej eleganckiej marynarki marszczące się spodnie nie pasują; przede wszystkim wyprasuj je ładnie w kancik, a jeszcze lepiej - poeksperymentuj z wełną. Na allegro można kupić spodnie okazyjnie (nowe) i pobawić się trochę w zwężanie i dopasowywanie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.