Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chodzi mi o to że ja się niczego nie boje jeśli chodzi o zakupy, chcę na to przeznaczyć 100zł i w takim przedziale chciałbym się zmieścić, jedynym moim zmartwieniem jest wzór na jaki sobie moge pozwolić w przypadku wcześniej przedstawionego wam garnituru, paski, kropki itp, co by lepiej się prezentowało, jak uważacie? ;) Pytam się o to samo od kilku postów, może jestem lekko natarczywy ale się na tym nie znam, mogę się kierować tylko swoim gustem, a nie wiem czy jest on odpowiedni :D Co dobrze by wyglądało przy takim garniaku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, czego się już dowiedziałeś, raczej więcej się nie dowiesz, bo to tak jakbyś pytał, czy lepsza jest zupa pomidorowa, czy ogórkowa. Jeżeli to nie będzie krawat w identyczne prążki jak garnitur, jeżeli nie będzie biały, srebrny, żółty, wściekle jaskrawy, jeżeli nie będzie w ogromne, krzykliwe wzory - kupuj co chcesz, co Ci się podoba; już zresztą napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, chyba niższej półki już nie ma :( (pomijam jakieś bazarki, tesco itp.), imo szkoda (nawet tych) pieniędzy.

 

Moim zdaniem w tej cenie jest to bardzo dobra oferta. Mam chyba 2 krawaty Lantiera i jeden Vistuli i nie uważam, że jest to tragiczna jakość. Oczywiście trzeba dotykiem wymacać czy to się nadaje, bo są skrajne różnice jeśli chodzi o jakość tkaniny.

 

Nie wiem jak jest z jedwabnymi krawatami, ale dzianinowe Vistula zamawia u tego samego podwykonawcy co Suit Supply, Uniqlo, Matinique, TM Lewin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tej cenie jest to bardzo dobra oferta. Mam chyba 2 krawaty Lantiera i jeden Vistuli i nie uważam, że jest to tragiczna jakość. Oczywiście trzeba dotykiem wymacać czy to się nadaje, bo są skrajne różnice jeśli chodzi o jakość tkaniny.

 

Nie wiem jak jest z jedwabnymi krawatami, ale dzianinowe Vistula zamawia u tego samego podwykonawcy co Suit Supply, Uniqlo, Matinique, TM Lewin.

 

Michale jesteś w stanie wymienić półkę niższą od jedwabnych krawatów Vistuli? Oczywiście nie sięgaj proszę po Tesco czy poliestrowe Reserved.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja nie twierdzę, że Vistula ma super krawaty i że to półka premium, ale padło pytanie o krawat do 100 zł. Ja zaproponowałem dwie opcje, a wy zaproponowaliście zagraniczne sklepy, gdzie przesyłka do Polski kosztuje tyle samo co krawat. Ma to sens przy zakupie jednego krawata?

 

 

@Roland:

Wólczanka, Zara, Kastor, Próchnik, Lancerto, Lavard.

 

 

PS. Polecam jeszcze TK Maxx i wciąż trwające wyprzedaże w multibrandach typu Van Graaf i P&C.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem czy piszę w dobrym temacie ale zaryzykuję ;D Za miesiąc wybieram się na wesele. Jako iż znudziły mi się krawaty jednolite kolorystycznie, gładkie postanowiłem jakoś zaszaleć.

 

[...] Podobają mi się wzory kwieciste, kropki itp., w tej materii chciałbym po prostu zaszaleć ;D Jeśli moglibyście mi coś doradzić będę wdzięczny ;) Ile by chciał wydać na krawat? Do 100zł, nie więcej ;)

 

Jedna uwaga: zaszaleć można na randce z dziewczyną, zakładając piękny krawat w kwiaty czy stare samochody. Na ślub i wesele nadają się jedynie krawaty "formalne", czyli dyskretne, nie wychodzące przed orkiestrę, o stonowanym wzornictwie i kolorystyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah przeciez nie chodziło mi o żadne kaczuszki czy inne pierdoły :D dotychczas używałem tylko krawatów gładkich, jednokolorowych, droższych lub tańszych (wlasnie do tej stówy) i postanowiłem zainwestować w coś bardziej wyróżniającego się. Nie pamiętam ale chyba podkreśliłem gdzies ze myślę o paskach, kropkach jak i również kwieciste wzory ale nie mam pojęcia jak fachowo je nazwać ;) Pare krawatów z oferty Vistuli mi podeszły i co by nie było, wezmę któryś z nich. Dlaczego? Bo nie jestem koneserem a podobają mi się, po ludzku :D Bardzo dobrze czuje sie w garniturze i nakładam go kiedy tylko mogę jednak chce przeznaczyć na ten wydatek 100zł a używki mnie nie interesują. Poza tym na pewno nie poznam sie na dobrym czy zlym materiale po dotyku, nie mam doświadczenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W tej cenie" może i tak ale nie o tym mówiłem.

 

 

Ja opieram to na własnych własnych doświadczeniach (te są raczej pozytywne), a nie tylko na cenie. A mam w szufladzie kilkadziesiąt krawatów innych marek, również znacznie droższych.

 

Dodam tylko, że nadal nie padły tu inne propozycje krawatów do 100 zł. Pomińmy zagraniczne sklepy, gdzie trzeba zapłacić za przesyłkę 50-70 zł i sam krawat wart jest tyle samo.

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chodzi mi o to że ja się niczego nie boje jeśli chodzi o zakupy, chcę na to przeznaczyć 100zł i w takim przedziale chciałbym się zmieścić, jedynym moim zmartwieniem jest wzór na jaki sobie moge pozwolić w przypadku wcześniej przedstawionego wam garnituru, paski, kropki itp, co by lepiej się prezentowało, jak uważacie? ;) Pytam się o to samo od kilku postów, może jestem lekko natarczywy ale się na tym nie znam, mogę się kierować tylko swoim gustem, a nie wiem czy jest on odpowiedni :D Co dobrze by wyglądało przy takim garniaku? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kompletuje zestaw jak poniżej:

- granatowa marynarka

- błękitna koszula

- chinosy miodowe / beżowe?

- pasek i buty brązowy nubuk

 

post-5756-0-17923400-1407008089_thumb.jp

 

1. Za jakimi krawatami się rozejrzeć a jakich unikać?

2. Czy taki mocny miodowy kolor chinosów będzie ok? Czy może raczej zastanowić się na czymś bardziej stonowanym?

 

post-5756-0-89090200-1407008207_thumb.jp

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady, myślę nie ma co wywolywać jakieś burzy, dajcie temu spokój, wybór już padł (jeśli kogoś mocno ciekawi: http://vistula.pl/krawaty/krawat,id-65337 albo http://vistula.pl/krawaty/krawat,id-65336, jeszcze pomyślę ;))

Jeszcze jedno pytanie, czy mam się śpieszyć z decyzją tzn. do dzisiaj jak pisze na stronie czy to jest tylko promocja na te "more&more" a przecena jeszcze trochę się utrzyma? Obiecuję że po tym pytaniu z takimi błachymi problemami już tu nie wrócę ;D

Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)

 

@Down

 

Szaleństwo to pojęcie względne, nosiłem tylko krawaty jednolite, tak więc powyższy w pewnym stopniu jest szaleństwem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem jakoś zaszaleć

Zaszalałeś ;) Trudno wyobrazić sobie bardziej konserwatywne krawaty. Ale oczywiście są BwB-approved i wybór bardzo dobry (w sensie koloru i wzoru, bo w dyskusję jakościową nie chcę się tu wdawać).

Edit: zdaje się, że tego drugiego krawata już nie ma, co poniekąd jest odpowiedzią na Twoje drugie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.