Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Szelki i szlufki w spodniach
 
"Jeśli bowiem przyjmujemy postawę bardzo ortodoksyjną, to miejsce, w którym znajdują się szlufki w ogóle nie powinno być widoczne. Najbardziej klasyczne rozwiązanie będzie oznaczało noszenie kamizelki, a ta przecież w zasadzie zasłania szlufki w spodniach. Natomiast w wersji bez kamizelki marynarka na stojąco jest zapięta. Ktoś może odpowiedzieć, że przecież marynarkę nosimy jednak często rozpiętą i nie przesadzajmy z tą ortodoksją... ano właśnie. Jeśli pozwalamy sobie na rozpięcie marynarki bez kamizelki, to pokazujemy końcówkę krawata i okolice koszuli w pobliżu pasa spodni. To samo w sobie jest większą sprezzaturą aniżeli ujawnienie pustych szlufek w spodniach."
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dzieleniem na pół dałbym sobie spokój. To jest wskazówka dla początkujących. Wg mnie ważne jest zachowanie balansu pomiędzy górą i dołem. Mnie osobiście podobają się krótsze marynarki (w granicach rozsądku); taki jest również lansowany m.in. przez Suit Supply trend i wygląda to dobrze, dynamicznie.

 

Natomiast w przypadku krótkich nóg skrócenie marynarki celem optycznego wyrównania proporcji jest niezbędne, ale tutaj marynarka wydaje się przesadnie krótka. Możesz jeszcze wrzucić zdjęcie całej sylwetki (ale koniecznie zrobione z poziomu pasa i pewnego oddalenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,
Przeczytałem już tematy Macaroniego i Mr. Vinatage na temat długości nogawki jednak teoria to jedno a wyczucie odpowiedniej długości dla kogoś nieobeznanego to zupełnie inna sprawa. Spodnie pomimo tego, że mają na metce "super-slim" wcale takie wąskie moim zdaniem nie są. Na końcu nogawki mają około 21cm. Mój wzrost 183cm, rozmiar buta około 42/43. W pierwszych czterech linkach spodnie założyłem na wysokości naturalnej (tak jakby już minimalnie opadły "w tańcu") Wydaje mi się, że z przodu są ciut za długie (powinny chyba wyglądać tak jak na ostatnim zdjęciu gdzie spodnie podciągnąłem ciut do góry??). Jednak to jest tylko moje odczucie a co Wy o tym sądzicie?

Spodnie na biodrach:

 
Spodnie podciągnięte:
http://imageshack.com/a/img85/3360/ce4g.jpg

 

Jako, że tył układa się dobrze rozsądnym wydaje mi się skracanie pod skosem. Jednak pytanie o ile. Dodatkowym problemem może być fakt, iż but jest dość płytki (jednak garnitur będzie noszony głównie do nich właśnie)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczora :)

 

PS.1 Zdjęcia wstawiam na Imageshack gdyż miniaturki przeszkadzałby w przeglądaniu tematu

PS.2 Przepraszam za lustro ^^'

Edit.1 Literówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowe zdjęcia (brak obuwia bo fotograf nie miał czasu czekać - film ;) )

 

attachicon.gifDSC07262.JPG

 

attachicon.gif11a.jpg

 

Na drugim zdjęciu wygląda to źle, ale zostało zrobione z bliska i od dołu, co optycznie dodatkowo skraca marynarkę. Na pierwszym zdjęciu nie jest najgorzej, marynarka jest krótka, ale osobiście powiedziałbym, że jest na granicy akceptacji. Sam zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://macaronitomato.com/themagazine,192,posh-clubbing-w-londynie

 

"Jeśli zamierzasz wybrać się do klubu w nieśmiertelnym zestawie marynarka, dżinsy koszula, pamiętaj o kilku rzeczach:

 

- Nie zakładaj marynarki od garnituru. W zestawie z dżinsami będzie wyglądała kiepsko. Marynarka do garnituru jest marynarką do garnituru. Marynarki klubowe, czyli do noszenia z innymi spodniami, są inaczej krojone, zazwyczaj krótsze, często mają nakładane kieszenie i zrobione są z innych materiałów niż garnitury.

- Wystrzegaj się marynarek w paski- nie sprawdzają się jako marynarki klubowe.

- Szarości zostaw w biurze. W klubie lepiej sprawdzi się granat, czerń, ewentualnie grafit.

- Wybierz koszulę białą, blado różową czy blado błękitną. Wieczorowe zestawy lubią wysoki kontrast, mocne zestawienia. Na wieczorowe okazje lepiej sprawdzi się też koszula gładka, bez wzorów.

- Jeśli rezygnujesz z krawata, załóż koszulę z kołnierzem o wysokiej stójce lub z kołnierzykiem na guziczki. Taka koszula będzie się ładnie układać, kołnierzyk nie będzie się rozchodził na boki i sprawiał wrażenia niechlujności.

- Pamiętaj o poszetce. Ładna jedwabna poszetka wprowadzi w dyskretny sposób trochę stylu i kolory do zestawu, bez usztywnienia jaki daje krawat.

- Dobre skórzane Oksfordy to podstawa Twojego klubowego wizerunku. Z dżinsami i klubową marynarką stworzą dobry zestaw. O ile nie jesteśmy fanami czarnych butów do dżinsów, uważamy, że do klubu, na wieczorową okazję będą pasować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą marynarką "od garnituru" to jest zawsze takie trochę nieścisłe, bo jest przecież wiele garniturów tak nieformalnych i tak szytych, że aż się proszą o rozkompletowanie i łączenie z odd trousers czy nawet z dżinsami. Może w takich poradnikach warto doprecyzować, że chodzi o te garnitury, które "każdy ma", a nie te, o których "większości się nie śniło".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

http://vistula.pl/kurtki-i-plaszcze/plaszcz,id-64125

mierzyłem i to jak leży całkiem mi się podobało, wygodny i miękki (któryś granatowy model był tak paskudnie sztywny, twardy i niemiły, że można go było niemal na stojąco pod ścianą bez wieszaka postawić).

Ten guzik na prawej stronie klatki piersiowej jakiś bardzo dziwny? Czy brać i się nie przejmować? Jakieś inne uwagi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten guzik i klapa są zapożyczone z trencha, podobnie jak pas i naramienniki. Tkanina jest wybitnie nie-trenchowa więc płaszcz to stylistyczna hybryda. Jak dobrze leży i Ci się podoba to bierz, w końcu to tylko ciuch.

 

Do tej listy dodam dziwną długość. Za długie na kurtkę a za krótkie na płaszcz. Dodatkowo sezon lub dwa temu, dokładnie tak wyglądały trencze w Vistuli. Zdaje się, że chcą zarobić dwa razy na tym samym projekcie  ^_^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.