Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Wielkimi krokami zbliża się studniówka a w związku z tym wypadałoby się odpowiednio stylistycznie przygotować. Czy połączenie białej koszuli o łamanym kołnierzyku z grafitowym garniturem ma sens? Przeglądając różne zdjęcia z blogów bardzo rzadko spotykam się z połączeniem takiego kołnierzyka z garniturem. Czy jest to zgodne z zasadami stylistycznego savoir-vivre i nie będzie zbyt ekstrawaganckie? Do tego doszłaby oczywiście mucha, jednak niezbyt oficjalna  (http://vistula.pl/muchy/mucha,id-61916 -tego typu jednak delikatnie asymetryczna i z zakończeniem diamentowym). Osobiście wydaje mi się, iż w połączeniu z muchą zestaw (+ewentualnie delikatną poszetką)  będzie prezentował się dość elegancko jednak bez zbytniej przesady. Nie zaprzeczę, iż zależy mi by się w jakiś sposób wyróżniać w tłumie :) 

Dziękuję za wszelką pomoc.

 

 

 

 

 

Ten typ kołnierzyka dobrze wygląda tylko z białą muchą, gdzie wiązanie wokół szyi nie wyróżnia się. Jak Ci już radzono załóż koszulę ze zwykłym. I wiązaną muchę. Oprócz poszetki dorzuć kwiatek do butonierki.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :)
Jednak... Wasze odpowiedzi prowokują następne pytania z mojej strony. Niestety nie mam zbytniego doświadczenia w łączeniu kolorów, opieram się na lekturze blogów i forum. Według tego co dotychczas wyczytałem poszetka powinna być w tym samym kolorze co krawat/muszka jednak w innej tonacji/fakturze. Połączenie granatowej muchy, jasnobłękitnej poszetki i białego goździka byłoby ok? Garnitur tak jak wspominałem wcześniej jest ciemno-grafitowy z delikatnym połyskiem. Koszula oczywiście śnieżnobiała :)

Obawiam się trochę o możliwość zlania się poszetki z goździkiem, stąd właśnie kolor błękitny a nie bezpieczny biały. Co o tym sądzicie? 

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękitna nie jest zła, ale jest to sytuacja dość formalna i biała poszetka (najlepiej lniana) będzie jednak lepsza.

Różnorodność faktur poszczególnych elementów, o której pisałeś: koszula - bawełna, poszetka - len, spowoduje,

iż 'nic Ci się nie zleje' :)

Wielu Kolegów stosowało takie połączenie na formalnych okazjach i byli zadowoleni ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu krawata na specjalną okazję i przeczytałem coś co mnie zadziwiło, a mianowicie, że krawat w skośne pasy na zdolność optycznego wyszczuplania sylwetki. tymczasem jako osoba wysoka i szczupła zawsze nosiłem krawat w skośne pasy będąc przekonany, że pasy biegnące skośnie czyli prawie poziomo poszerzą mnie optycznie, a nie wyszczuplą.

jaki waszym zdaniem powinienem zastosować wzór i szerokość krawata do swojej sylwetki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do zakupu krawata na specjalną okazję i przeczytałem coś co mnie zadziwiło, a mianowicie, że krawat w skośne pasy na zdolność optycznego wyszczuplania sylwetki. tymczasem jako osoba wysoka i szczupła zawsze nosiłem krawat w skośne pasy będąc przekonany, że pasy biegnące skośnie czyli prawie poziomo poszerzą mnie optycznie, a nie wyszczuplą.

jaki waszym zdaniem powinienem zastosować wzór i szerokość krawata do swojej sylwetki ?

 

Noś ładne i ciekawe krawaty dobrej jakości. :)

 

Lepszej rady nie mogłeś dostać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy formalne koszule w kolorze kości słoniowej są BwB-approved? Czy taka koszula może pomóc rozwiązać problem dużego kontrastu w klasycznym zestawie formalnym (granatowy garnitur/biała koszula), który to kontrast niewskazany jest w niektórych typach kolorystycznych? Czy też raczej koszul takich należy unikać, bo wyglądają jak zżółkłe białe?

Być może czeka mnie formalna okazja dużego kalibru i zastanawiam się czy założyć zestaw jak najbardziej klasyczny, ale wyglądać jakbym był nadmiernie blady z przejęcia (tak wyglądam w omawianym zestawie), czy złagodzić to jaśniejszym kolorem garnituru (petrol blue?), czy też właśnie koszulą inną niż śnieżnobiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalizacja. Noszę taką koszulę do tweedu i dodatków w kolorach ziemi.

 

A Pierce udowodnił, że da się i do formalnych garniturów.

 

 

 

Blue-Brown_Navy-Birdseye-Suits.jpg

 

 

GoldenEye-Plaid-Suit.jpg

 

 

Similar to the light blue and brown suit in The World is Not Enough, Brosnan wears a blue and sand Prince of Wales check suit (above left) for his visit to the office in GoldenEye. The blue and sand colours again balance each other and the suit looks almost grey. Here the tie is blue and light brown, to emphasize the two dominant colours in the suit. Though the tie is more blue, though the ivory shirt balances that out with more warmth. And the blue pocket handkerchief coordinates with both the suit and tie.
One suit we see in all four of Brosnan’s is the semi-solid (usually Birdseye) navy suit, which tones the navy down with a white. Hemming probably finds that Brosnan looks better in a muted navy rather than a rich navy (which looks great on someone like Roger Moore), and she accessorises those suit in two different manners. In GoldenEye (above left) andTomorrow Never Dies (above middle), those suits are worn with ivory shirts. In GoldenEyethe tie is navy, gold and cream, whilst the tie in Tomorrow Never Dies is a similar combination of navy and bronze. And there he goes a step further by matching the bronze in his tie with a light brown overcoat. In Die Another Day (above right), Brosnan wears a tie of navy and gold squares with his navy pinhead suit in a brief plane scene. So again, we see that combination of blue and brown tones.
Before Brosnan, James Bond had never matched his clothes so carefully. But like Connery’s Bond wardrobe, we see consistency throughout Brosnan’s Bond films. As a graphic designer I have a great appreciation for the Lindy Hemming’s colour matching, though it makes Bond look like he’s trying too hard. Should James Bond—or any man—match his clothes so carefully?

 

Cytaty za:

http://thesuitsofjamesbond.com/?p=2023

 

 

Tu nieco bardziej oldskulowo -> http://thesuitsofjamesbond.com/?p=88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem - w cytatach jest mowa o "ivory shirt", czyli właśnie o tym o co pytałem; to też wyjaśnia wątpliwości dotyczące kalibracji monitora/balansu bieli na zdjęciu/whatever. Chociaż fakt, że u mnie koszule też wyglądają na białe - ja pytałem o kość słoniową w odcieniu słonia który nie chadza regularnie na usunięcie kamienia nazębnego/dużo pali/pije mocną herbatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proceleusmatyk - do czego odnoszą się przywołane cytaty?

 

Wyedytowałem post, ale wydaje się intuicyjne, że cytaty pochodzą z linku.

 

 

Te koszule są wręcz śnieżnobiałe. A 'ivory' na London Lounge jest używane w znaczeniu 'white'.

 

 

To dość osobliwe; od zawsze znam definicję ivory jako off-white i potwierdza to moja praktyka.

 

MW: a variable color averaging a pale yellow

http://www.merriam-webster.com/dictionary/ivory

 

Niedługo będę oglądał tego bonda, przyjrzę się :)

 

Generalnie ufam gościowi z The Suits of James Bond; jego posty są rzetelne i informatywne. Napiszę do niego w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.