Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Rzeczywiście marynarka jest z tweedu natomiast sweter wełniany. Rozumiem, że takie połączenie nie jest odpowiednie. Jaki sweter miał bym w takim razie założyć o ile w ogóle sweter tutaj pasuje.

 

Nie przejmuj się, początki są zawsze trudne.

 

Ja najchętniej to bym zmienił koszule i sweter, koszule na jednokolorową (błękit, biały, czy coś...), sweter jakiś cienki, może granatowy? Massimo ma często interesujące "klasyczne" produkty:

http://www.massimodutti.com/webapp/wcs/stores/servlet/category/duttipl/pl/30220002/724534/Swetry%2B%26%2Bkardigany

 

Do tego popracuj nad krawatem, może znajdziesz coś bardziej pasującego, zawiąż dobrze i ładnie węzeł i pokaż coś wymyślił :)

 

Pozdrawiam

Paweł

 

Edit:

Trochę do podpatrzenia:

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/2120-tweed/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z racji tego, ze już za kilka miesięcy zrobi się zimno ;) , to chciałem się poradzić odnośnie nakrycia głowy.

Kupiłem na ostatniej zimowej wyprzedaży całkiem przyjemny płaszcz (uprzedzając pytania, Lantier), ale nie za bardzo wiem, co przy nim założyć na głowę. Nie będę może opisywał tu swoich przemyśleń, tylko poczekam na jakieś pomysły. Myślę jednak, że na wstępie można wykluczyć angielkę jako zbyt nieformalną. Znawcy kapeluszy mile widziani ;) Jeszcze jedna sprawa, która może pomoc przy poradzie, to fakt, że mam wysokie czoło oraz dużą głowę, angielka od Zaręby to rozmiar 61, największy seryjnie produkowany...

 

 

PS. Płaszcz sięga do połowy uda.

Witam forumowiczów, rzadko się udzielam ale dziś proszę Was o poradę. Kupiłem identyczny płaszcz lantier/vistula w biało-czarną jodełkę, tylko wersję bez odpinanego futrzanego kołnierza.

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/380-forumowa-poradnia-stylistyczna/page-118

 

pierwsze zdjęcie odzwierciedla kolor. 

Chciałbym zamówić kaszkiet z tweedu tutaj: http://milerszyje.pl/kaszkiet-z-harris-tweedu-2.html

ale nie wiem który z trzech materiałów będzie pasował do płaszcza w biało-czarną jodełkę i mojej karnacji - jasny blond, twarz owalna. 

Dziękuję za sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy noszenie typowo letnich marynarek w pomieszczeniach i nakładanie płaszcza wychodząc na dwór to dobra koncepcja ubierania się w okresie jesienno-zimowym, czy jednak powstaje zbyt duża niespójność stylistyczna? Marynarki jesienne są super na długie spacery, ale dość niepraktyczne kiedy dużą część czasu spędzamy wewnątrz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra koncepcja, moim zdaniem to pewnego rodzaju błąd uznawanie letnich marynarek za mało praktyczne (do użycia tylko w lato, z takimi opiniami się spotykam, moim zdaniem niesłusznymi o czym dalej) i kompletowanie garderoby z myślą głównie o "uniwersalnych" i jesiennych rzeczach. Okazuje się, że letnie marynarki na pół-podszewce albo i bez niej, doskonale sprawdzają się przez cały rok, dzięki kamizelkom, bezrękawnikom i płaszczom. Szczególnie wtedy, kiedy pracujemy w ocieplanym biurze i jest znacząca różnica temperatur. 

 

Jedyne co warto mieć na uwadze, to to, że jasny, pognieciony len średnio pasuje do grubych spodni i wełnianej kamizelki. Ale chyba wszyscy czytelnicy naszego forum są już świadomi faktu, że len to tylko jeden z wielu materiałów z których mogą być wykonane letnie marynarki. 

 

Jeżeli ktoś by mnie zapytał, co uszyć lub kupić po granatowym i szarym garniturze "uniwersalnym" (chociaż te "uniwersalne" to moim zdaniem w ogóle nie jest) to właśnie letni garnitur na upały plus spodnie na zimę do niego. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak widzę pewien problem. Moim zdaniem, poszczególne elementy powinny być spójne. Cienka marynarka implikuje cienkie spodnie, co słabo sprawdza się przy -10C. Generalnie, w sezonie jesień-zima przechodzę na nieco grubsze rzeczy, choć bez przesady (tweed lubię na zdjęciach). Ma to również pewien wydźwięk "higieniczny" - na wiosnę znów z radością wracam do letnich marynarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam: 

 

Ale chyba wszyscy czytelnicy naszego forum są już świadomi faktu, że len to tylko jeden z wielu materiałów z których mogą być wykonane letnie marynarki. 

 

Fresco, które wygląda trochę jak sztywna gabardyna

Wełna z dodatkiem moheru, która ma wygląd flaneli 

Tkaniny z próbnika Mirage Harrisona np, które sprawiają wrażenie tweedu

 

To wszystko to są dość grube objętościowo tkaniny. 

 

Do wyboru do koloru. Jedynie problem mają osoby, które muszą na co dzień zakładać pełnoprawny garnitur. Wtedy rzeczywiście, to jest pewien problem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw Waszych opinii co do mojego pomysłu jak się ubrać na 40te urodziny mojej siostry (jestem kilka lat starszy) a ponieważ ma te urodziny dokładnie 31go grudnia, będzie to też impreza sylwestrowa.
Chcę wyglądać stylowo i elegancko ale z pewnym luzem. Chciałbym założyć czarny garnitur w jasne podłużne prążki (nie zbyt gęste, tak co ~1cm ), być może 3 częściowy do tego biała koszula ( być może z jakąś fakturą albo zupełnie gładką?) mankietami na spinki plus czarne brogsy. Skarpety trochę niegrzeczne, może nie pomarańczowe :-) ale w jakiś troszeczkę odważniejszym kolorze mające coś wspólnego z poszetką, bądź też czarne w białe grochy na przykład lub gładkie czarne i biała, lniana poszetka. Te skarpety zgrane z poszetką, prążkowany garnitur i brak krawata (a może jednak założyć ?), miały by właśnie "odformalnić" nieco ten strój i optycznie mnie wydłużyć (mam tylko 170 cm wzrostu). Dodatki to czarny pasek do spodni ze sprzączką ze "złotymi" elementami w kolorze koperty mojej Rakiety na czarny pasku, albo i bez zegarka i wtedy pasek ze srebrną sprzączką.<
Nic nie zrobię z włosami, bo ich nie ma i pewnie zgolę równo to co się jeszcze ostało :-).
Znalazłem zdjęcie garnituru, o którym myślę
0612.jpg
Przymierzałem już takich "garniaków" kilka i podobam się sobie, oczywiście właściwe dopasowanie ... .
Co o tym myślicie?

P.S.

Zdjęcie pochodzi z bloga tsbmen.com </p>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do monków mam słabość i też o nich myślałem. Krawat  założę i zobaczę jak to będzie wyglądało. Przy garniturze z kamizelką brak krawata może słabo wyglądać. Zresztą ja tak teoretyzuję a tu by się po prostu moje zdjęcie przydało i tyle. Jak będę miał to wrzucę moje zdjęcie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.