Skocz do zawartości

[MEDIOLAN I TURYN]


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden sklep jest w centrum blisko Montenapoleone:

 

via Manzoni, 44, Milano, Italy

 

Drugi byl praktycznie obok naszego hotelu, ale zorientowalismy sie dopiero po dwoch wizytach w centrum (jak zwykle najciemniej pod latarnia):

 

 Via Privata Vincenzo Forcella, 13, 20144 Milano, Italy

 

T.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlugi pobyt? w naszym wypadku ze wzgledu na upaly dwa dni przypadaly na to, co czlowiek mogl zrobic w jeden przy normalnej pogodzie, chociaz przyznam, ze zbytnio z niczym sie nie spieszylismy. Czytalem, ze na Mediolan wystarczy poswiecic trzy dni, a czesc ludzi pisze wrecz, ze nie ma tam nic ciekawego, co dla mnie jest dosc sporym zaskoczeniem.

 

Pzdr,

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dsc - trudno ocenić, bo mam punkt wypadowy w rejonie Mediolanu, w stronę Laggio Maggiore. Zatrzymujemy się tu od lat u znajomej (raz-dwa razy w roku na kilka dni). Na Mediolan poświęcamy zazwyczaj 2-3 dni. Jednak z uwagi na "bagaż" towarzystwa nie mam pełnej swobody ruchów i trzeba pogodzić różne interesy :) A w pozostałym czasie zwiedzamy to co się da zobaczyć w promieniu jednodniowego wypadu. W tym roku chcę zahaczyć o Biellę, pewnie ponownie odwiedzimy Turyn i Bergamo i kombinuję jak wyciągnąć towarzystwo do Parmy i Bolonii (choć sporo czasu stracimy na podróż). Osobiście nie nastawiam się na zwiedzanie w rozumieniu "turystycznym" - lubię połazić po miastach, pozaglądać w mniej uczęszczane rejony, wczuć się w klimat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Będącym w Mediolanie polecam: Serravalle Designer Outlet. Jest ok 1,5 godziny jazdy od centrum Mediolanu. Z placu, przed zamkiem Sforzów można dojechać za 25 euro autobusem.

Co do outletu:

- 2 duże sklepy Burberry (damski i męski), duży wybór, atrakcyjne ceny, ceny płaszczy męskich od 350 do 600 euro; szaliki w kratę ok 150 euro;

- dobry jest sklep Brooks Brothers: ceny atrakcyjne, duży wybór, koszule button down od 40 euro, ale nie mój rozmiar (mam 41/42), pełna rozmiarówka koszul od 80 euro;

- Zegna, dość dobry sklep, ale nie duży, ceny garniturów od 500 euro;

- Loro Piana, duży wybór, atrakcyjne ceny, swetry od 230 euro, kaszmirowe od 350 euro (jak dobrze pamiętam);

- co do designerskich marek: D&G, Versace, Gucci, Armani (bez linii Giorgio Armani) - słabe, ceny nie atrakcyjne, asortyment przekombinowany; atrakcyjny był sklep Prady: duży wybór, klasyczny asortyment, ceny atrakcyjne, swetry od 130 euro, sneakersy i loafersy od 200 euro,

- jest tam jeszcze sklep Brioni, ale z braku czasu i z faktu, że raczej to nie moja półka cenowa, to nie wchodziłem;

- Calvin Klein, Lacoste, Diesel - słabe, co do asortymentu i cen; niezły jest Tommy Hilfiger, duży wybór, koszule od 20 euro, chinosy od 25 euro;

- co do sportowych sklepów: Adidas nie atrakcyjny; w Nike dobre ceny butów ortopedycznych - Air Max ;), kupiłem za 42 euro modele Air Maxów, które na zalando kosztują 599 zł;

Byłem tam 21 marca 2016 r. Zastrzegam, że część podanych przeze mnie cen wyżej to były jakieś oferty specjalne etc., więc mogą ulec zmianie.

 

Co do samego Mediolanu:

- Al Bazar - wiadomo... Trafiłem jak był Lino, sympatyczny i uśmiechnięty, pomaga w zakupach i chętnie pozuje do zdjęć. Niestety, nie zna angielskiego (tylko pojedyncze słówka), więc nie da rady z nim podyskutować,

- Boggi. Przereklamowane, nie znałem tej firmy, ale byłem w 2 salonach - słabizna. Myślę, że jakościowo i cenowo Vistula jest lepsza.

- Suit Supply. Duży wybór, marynarki to chyba w tysiącach tam mają, ale niestety, tej co chciałem: Washington r. 52, grantatowej nie mieli. Obsługa profesjonalna - znają się na rzeczy i merytorycznie doradzą, dodatkowo mnie obsługiwała bardzo ładna włoszka :D

- Hermes. Salon to chyba tylko na umówienie. Byłem tam w południe we wtorek - zamknięty, na witrynie tylko telefon. Nie drążyłem tematu, bo mam do Berlina półtora godziny jazdy, więc tam podjadę do Hermesa (pasek!), bo i tak z dużo w Mediolanie wydałem :)

 

Inne sklepy - podtrzymuje opinie kolegów którzy wypowiedzieli się wyżej.

 

 

 

 

 

 
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odwiedziłem w Mediolanie outlet ilSalvagente - adres możena znaleźć w necie. Widziałem sporo ciekawych marynarek i spodni. Szczególnie przypadły mi do gustu szare proste spodnie Cucinelli, cena 135 € - rozmiar 48 (za małe dla mnie). Jeżeli ktoś odwiedzi to miasto to wg mnie warto tam zajrzeć  (chyba bardziej niż na "złoty kwadrat", powtarzający się obrazek to smutny ochroniarz w wejściu i smutny sprzedawca w środku).

Odwiedziliśmy też sklepik z butami Max Toscano - przedstawiony wyżej przez @PGozdek. Warto zajrzeć ze względu na m.in. sporą ofertę klasycznych butów damskich.  Wyszliśmy z parą penny loafers, które bardzo przypadły do gustu mojej lepszej połowie. Dla mężczyzn pelen przekrój typów tj. oksfordy,  loafersy,  monki,  itd. Ceny 150 -250 €.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 9 months later...
18 hours ago, skatej said:

Odświeżam temat. Wybieram się do Mediolanu w maju. Czy ktoś w przeciągu ostatniego roku był i mógłby dodać jakieś warte odwiedzenia miejsce do listy?

Bardelli - swietny wybor, ceny w przeciwienstwie do tego co pisal @zaki przystepne. Maja spodnie od Rota, a marynarki C. Attolini (nie takie tanie) i marki wlasnej - w dobrej cenie i ciekawej rozmariowce. Np rozmiar 47.

Caruso - Bardzo dobry stosunek ceny do jakosciw RTW, piekny salon firmowy

Rubinacci - piekne dodatki i mala kolekcja RTW - zwlaszcza ciekawe sa marynarki bez konstrukcji.

Tincati Milano - ciekawa kolekcja RTW. Ciekawy jest duzy rozstrzal cenowy pomiedzy ubraniami o lekkiej konstrukcji neapolitanskiej a tradycyjnym krawiectwem mediolanskim.

10 Corso Como - dla mody i dodatkow.

Cofficina i ORSONERO - jedyna kawa warta picia.

Joia - pierwsza w 100% wegetarianska restauracja z gwiazka Michelina. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2016 o 07:58, PGozdek napisał:

Kiedy ostatnio byłem w Mediolanie natknąłem się na małą pracownie szewską, buty prezentowały się bardzo solidnie i były piękne, ceny zaczynały się od 150€, ze zdjęcia poniżej można wyczytać nazwę zakładu.

post-4941-0-49434400-1459231107_thumb.jp

Jak już temat odśnieżony to również się podepnę. Czy ktoś mi zdradzi co to za marka i gdzie mogę znaleźć tę pracownię? (Nie jestem w stanie przeczytać na zdjęciu) Przymierzam się do zakupu monków, a są widoczne na zdjęciu i ceny zachęcają do odwiedzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep to Ago e Spago w Mediolania:

https://www.agoespago.com/

Mają dwie lokalizacje (adresy są w necie), a byłem na Via Plinio, ponieważ jest niedaleko metra.

Byłem tam w czerwcu zeszłego roku, zakupiłem bardzo zacne zamszowe tassel loafers w kolorze niebieskim.

Były też bardzo fajne brogue, coś w tym stylu (https://patine.pl/yanko-664y-marron-suede-olive.html)

Niestety, nie było już mojego rozmiaru.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

A jakie miejsca polecilbyście, by zakupić męskie buty w Mediolanie?

Chodzi mi o te bardziej eleganckie, nie sportowe. Czy są w tym mieście duże sklepy, odpowiedniki naszych Royal Collection, Peek & Cloppenburg czy berlińskiego KaDeWe, czy Lafayette - takie wielkopowierzchniowe, nie zaś poszczególne butiki, lecz z butami wiodących firm/projektantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.