Skocz do zawartości

Klasyfikacja angielskich marek obuwniczych wg jakości


mosze

Rekomendowane odpowiedzi

Nie popełniajmy celowo błędów osób, które zrobiły to nieświadomie. Chcesz zapytać się o jakość butów polskich lub innych to zrób to w innym temacie lub załóż odpowiedni wątek. Będzie czytelnie i da to możliwość wypowiedzenia się na dany temat innym osobom. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przy okazji dyskusji o skórach i ich jakości pojawiły się wątpliwości dotycząca angielskiej firmy Grenson i stosowanych przez nich skór - czy full czy corrected grain. Ponieważ na mojej liście zakupowej jest model Curt to zadałem im pytanie o rodzaj skóry, dodałem do pytania też model Sharp. Potwierdzili, że w tych modelach stosują full grain. Oczywiście o ile nie minęli się z prawdą to ich odpowiedź dotyczyła tylko tych 2 modeli i nie można wykluczyć, że w innych stosują skóry gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji dyskusji o skórach i ich jakości pojawiły się wątpliwości dotycząca angielskiej firmy Grenson i stosowanych przez nich skór - czy full czy corrected grain. Ponieważ na mojej liście zakupowej jest model Curt to zadałem im pytanie o rodzaj skóry, dodałem do pytania też model Sharp. Potwierdzili, że w tych modelach stosują full grain. Oczywiście o ile nie minęli się z prawdą to ich odpowiedź dotyczyła tylko tych 2 modeli i nie można wykluczyć, że w innych stosują skóry gorszej jakości.

Można zanieść do rzeczoznawcy.

Poniżej moja wypowiedź odnośnie marki Grenson:

Również model Sharp, choć pamiętajmy, że to od producenta zależy klasyfikacja i ustalanie regulacji kontrolnych dotyczących jakości poszczególnych grup materiałów. To co Grenson nazywa skórami top-grain, w mojej opinii jest wciąż w dużym stopniu pigmentowaną powierzchnią (corrected-grain).

Wedle mojej wiedzy taka sama zależność jak pomiędzy TG i CG występuje poziom wyżej (FG=>TG). Poza tym pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak zunifikowana jakość wyrobów od angielskich producentów obuwia. Można dyskutować o całych liniach lub najlepiej - wybranych modelach.

Ja np. Grensona kojarzę jedynie z niskiej i wysokiej półki. Wbrew pozorom, ich półka średnia prezentuje relatywnie najgorszy value for money. Nie "siedzę" aż tak głęboko w Grensonie, ale pewny jestem tylko co do pochodzenia skór w kolekcjach masterpiece i rose.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Przy okazji dyskusji o skórach i ich jakości pojawiły się wątpliwości dotycząca angielskiej firmy Grenson i stosowanych przez nich skór - czy full czy corrected grain. Ponieważ na mojej liście zakupowej jest model Curt to zadałem im pytanie o rodzaj skóry, dodałem do pytania też model Sharp. Potwierdzili, że w tych modelach stosują full grain. Oczywiście o ile nie minęli się z prawdą to ich odpowiedź dotyczyła tylko tych 2 modeli i nie można wykluczyć, że w innych stosują skóry gorszej jakości.

Sharp jest zrobiony z bardzo dobrej skory oczywiscie full grain. Nie bedac zadnym skoroznawca nie dostrzegam roznicy w jakosci owej skory pomiedzy Grenson Sharp a C&J Benchgrade.

Ponizej Grenson Sharp - przeszedlem w nich wiele wakacyjnych kilometrow. Nie sa naprawde o wiele gorsze od Tricker's Stow

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Debenhams to brytyjska sieć domów towarowych. Co do pochodzenia Twoich butów, zdałbym się na wiedzę/intuicję Immune (patrz wątek, w którym je pokazywałeś). "Ręcznie szyte w Anglii" to bardzo szerokie pojęcie i wcale nie musi oznaczać, że wszystko w tych butach jest angielskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Udalo mi sie wczoraj dokonczyc dlugo planowanego posta dot zestawienia klasycznych czarnych oxfordow z roznych marek angielskich. Zebralem wiekszosc cenionych marek a takze ich roznych linii obuwia w jednym miejscu, razem z cena, linkiem do sklepu online/oficjalnej strony oraz przygotowalem subiektywna ich ocene. Na podstawie punktacji wyliczylem swego rodzaju wspolczynnik ktorego uzylem do porownania. Pierwsza kategoria skupia sie na szeroko rozumianej jakosci i wygladzie, a druga na cenie. Wg mnie waga stosunku jakosci do ceny powinna byc ok 4:1 i taka tez zastosowalem. Ocena jakosci jest subiektywna i mam nadzieje, ze zadna marka sie nie obrazi.

 

Oto link do posta w ktorym znajdziecie tabele, ktora mozna dowolnie sortowac. W planie byly tez male 150x150 zdj ale tabela byla wtedy bardzo nieksztaltna i zrezygnowalem.

 

http://blueloafers.com/shoes-2/shoe-style-guide/

 

Mam nadzieje ze moze sie okaze przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według jakich kryteriów oceniałeś jakość?

Jakosc nazywalem za kazdym razem 'jakoscia' bo nie jestem ani ekspertem od skor ani zawodowcem jesli chodzi o produkcje butow. Do jakosci zaliczalem:

  • jakosc wykonania
  • wykonczenie
  • wyglad, estetyka
  • kopyto
  • rodzaj podeszwy
  • wrazenia dot samej skory

Wszystko subiektywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.