Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wracając do samej tkaniny. Ciekawy opis można znaleźć na blogu http://www.keikari.com/english/solaro-fabric/ .

 

Jakby ktoś chciał "pomacać" konkretne tkaniny u krawca to może rzucić okiem na http://www.harrisonsofedinburgh.com/collections/smith-woollens/luxury-flannels (wersja kanoniczna Solaro wg. wspomnianego wyżej bloga;  Roman pewnie ma na stanie) albo np. w wersji takiej http://www.vitalebarberiscanonico.com/the-style/glossary/187/solaro

Opublikowano

Wracając do samej tkaniny. Ciekawy opis można znaleźć na blogu http://www.keikari.com/english/solaro-fabric/ .

 

Jakby ktoś chciał "pomacać" konkretne tkaniny u krawca to może rzucić okiem na http://www.harrisonsofedinburgh.com/collections/smith-woollens/luxury-flannels (wersja kanoniczna Solaro wg. wspomnianego wyżej bloga;  Roman pewnie ma na stanie) albo np. w wersji takiej http://www.vitalebarberiscanonico.com/the-style/glossary/187/solaro

 

Mam wspomniane kanoniczne solaro od Smith's ale nie wydaje mi się zbyt letnie. Tkanina gruba i dosyć gęsto tkana. Nie nosiłbym w upał. W alternatywie dysponuję luźniej tkaną solaro super 130's od włoskiej firmy Drago w gramaturze 260 (próbnik Vantage, dostępny też u krawców).  To już zdecydowanie bardziej letnia tkanina. Polecam wybrać fakturę jodełki, a nie skośny twill. Jodełka zdecydowanie lepiej przepuszcza powietrze latem. 

Opublikowano

Mam wspomniane kanoniczne solaro od Smith's ale nie wydaje mi się zbyt letnie. Tkanina gruba i dosyć gęsto tkana. Nie nosiłbym w upał. W alternatywie dysponuję luźniej tkaną solaro super 130's od włoskiej firmy Drago w gramaturze 260 (próbnik Vantage, dostępny też u krawców).  To już zdecydowanie bardziej letnia tkanina. Polecam wybrać fakturę jodełki, a nie skośny twill. Jodełka zdecydowanie lepiej przepuszcza powietrze latem. 

 

U Zaremby jest solaro letnie, czy to cięższe?

 

post-3633-0-70998400-1429265993_thumb.jp

fot. Zarembabespoke, Instagram

 

Solaro robi się popularne, czy to jakieś zawody pracowni krawieckich? ;)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mogłoby się wydawać, że po takim czasie garnitur powinien być już dawno finalnie odprasowany - BA NOSZONY ;)

 

Mimo szczerych chęci i sporego zapasu zapału do pracy, w ostatnich tygodniach zwyczajnie nie znaleźliśmy nawet chwili by na dłużej wrócić do zajęć nad swoją garderobą...

 

Poniżej zamieszczamy skromny update z przeprowadzonych już prac nad omawianym tu garniturem.

 

 

post-4996-0-80142900-1433225539_thumb.jp

 

 

post-4996-0-73820400-1433225542_thumb.jp

 

 

post-4996-0-72656300-1433225545_thumb.jp

 

 

post-4996-0-16379800-1433225548_thumb.jp

 

 

post-4996-0-85144400-1433225536_thumb.jp

 

 

post-4996-0-60092900-1433225550_thumb.jp

 

 

post-4996-0-79024700-1433225578_thumb.jp

 

 

post-4996-0-59521700-1433225584_thumb.jp

 

 

post-4996-0-44014200-1433225591_thumb.jp

 

 

post-4996-0-69322800-1433225597_thumb.jp

 

 

 

 

post-4996-0-44497000-1433225603_thumb.jp

 

 

post-4996-0-66912700-1433225606_thumb.jp

 

 

Wybaczcie nam jakość zdjęć ;) - zbieranie materiałów podczas nawału pracy technicznej pozwala nam tylko na szybkie ujęcia.

  • Oceniam pozytywnie 7
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kilka ostatnich szlifów przed jutrzejszym popołudniowym spotkaniem Stowarzyszenia w Hotelu Kolegiackim...

 

 

post-4996-0-80330300-1434837994_thumb.jp

 

 

post-4996-0-24732900-1434836934_thumb.jp

 

 

post-4996-0-93820600-1434836936_thumb.jp

 

 

post-4996-0-69382200-1434836987_thumb.jp

 

 

Po kilku przymiarkach i dłuższej chwili spędzonej na przemyśleniach, wybór butów padł na Yanko DMS w kolorze burgund.

 

 

post-4996-0-71260600-1434837400_thumb.jp

 

 

Garnitur z duuuużym opóźnieniem jest wkońcu wykończony, odprasowany, słowem - gotowy, w związku z czym, już wkrótce podsumowanie jak i wnioski ;)

 

Pozdrowienia,

K&R

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 5

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.