Skocz do zawartości

Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Panowie, serdeczne dzięki za miłe słowa na temat najnowszych szali! 

Dla Forumowiczów szukających szala dostępnego od ręki mam miłą wiadomość - szal w pepitkę w kolorze jasnego granatu i starego złota jest do wzięcia. Wymiary to 170 cm długości i 23 cm szerokości plus ręcznie robione frędzle o długości 10 cm. Do utkania tego szala użyłam przędzy o składzie 50% jedwabiu, 50% wełny merino, więc zadowoli on nawet najdelikatniejsze szyje ;) Szal będzie pasował również paniom - klasyczna pepitka jest wspaniale uniwersalna.

Dnia 6.01.2017 o 15:09, a.tyburska napisał:

scarf_merino_silk.jpg

 

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry. Miło mi poinformować, że od dzisiaj kolory przędzy Klient może dobierać wspólnie ze mną z karty kolorów. Do wyboru są dwa rodzaje przędz:

100% wełna jagnięca -przędza produkowana w Szkocji (96 kolorów do wyboru)

lambswool_colour_chart_small.jpg

 

oraz 100% bawełna organiczna - uprawiana, przędziona i barwiona w sposob przyjazny dla środowiska (52 kolory do wyboru)

organic_cotton_colour_chart_small.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór :) Zbiór kart kolorów powiększył się o kolejne dwa rodzaje przędz. Przedstawiam wełnę merino (36 kolorów do wyboru)

merino_wool_colourchart.JPG

oraz mieszankę merino z jedwabiem 50/50 (43 kolory do wyboru).

merino_silk_colourchart.JPG

Z prezentowanej ostatnio karty kolorów bawełny organicznej wybrałam z Klientką dwa - w przygotowaniu szal inspirowany japońską sakurą i sztuką wyszywania kogin. Zapraszam do śledzenia procesu powstawania szala na moim Instagramie (link do profilu w podpisie).

sakura_scarf.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 month later...

W tzw. międzyczasie urządzania mojej pracowni tkam szale z nowej kolekcji, jedwab&merino 50/50. 

Tutaj seria damska,  szal zszyty na końcach tworzy tzw. komin (na życzenie mogę wykonać wersję szalikową bez frędzli).

Dla Panów natomiast przygotowuję szarości w mieszance merino z kaszmirem 70/30, oczywiście z innym wzorem :)

 

 

wave_cowl_model_small.jpg

wave_cowls_2_small.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • a.tyburska changed the title to Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale

Dzień dobry. Wspominałam w tym wątku o tym, że wykonuję także szale bez frędzli. Zauważyłam jednak, że nie pokazałam jak taki szal może wyglądać, czas to nadrobić.

Na zdjęciu poniżej przykładowy ścieg mereżkowy na próbce tkaniny bawełnianej, który ma za zadanie zabezpieczać tkaninę przed pruciem.

Wykonany przeze mnie ręcznie, oczywiście :) 

hemstitch_small.thumb.jpg.95462443a71fc97472f547ba29ee686a.jpg

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry, krótkie ogłoszenie przedświąteczne dla osób poszukujących wielkanocnych prezentów :)

W nadchodzącym tygodniu będę w pracowni dłużej, tak aby osoby pracujące w standardowych godzinach miały szansę rozejrzeć się wśród moich tkanin i - być może - wybrać wymarzony prezent 🐰 Od poniedziałku 26.03 do czwartku 29.03 godziny otwarcia pracowni przy ul. Fredry to 15-20 (płatność tylko gotówką).

Sklep online czynny bez zmian 24h na dobę ;) https://cottongrass.co/shop/ 

cottongrass_studio_poznan.thumb.jpg.d9eec25d3d3d28954ae0d14c24632936.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry. W sobotę 21 kwietnia biorę udział w imprezie "Oko na Poznań" organizowanej przez Magazyn Usta. Ideą wydarzenia jest przybliżenie działalności poznańskich artystów i rzemieślników, na co dzień zaszytych w swoich pracowniach ;) "Oko na Poznań" odbędzie się w hotelu Puro przy ulicy Stawnej 12, start w południe, wstęp bezpłatny. Zapraszam w imieniu poznańskich twórców, szczegóły tutaj https://www.facebook.com/events/503215136746531/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.