Skocz do zawartości

Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale


Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością informuję o możliwości personalizacji zamówionego u mnie szala. Otrzymałam kilka zapytań od zainteresowanych osób i postanowiłam sprostać Waszym oczekiwaniom :) Monogramy nanoszone będą haftem ręcznym. 

W listopadzie pojawią się w tym wątku specjalnie przygotowane z myślą o forumowiczach szalowe propozycje. Ponieważ dostaję dużo zapytań o kwestie cenowe, to chciałabym nadmienić, że ceny "listopadowych" szali będą zaczynały się od 400 zł. Królować będzie wełna, a towarzyszyć jej będą alpaka, jedwab i kaszmir (w różnych proporcjach).

Stay tuned ;)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. W związku z pytaniami, które zadają Państwo przez prywatne wiadomości chciałabym przybliżyć proces składania zamówienia na szal „tkany na miarę” z mojej pracowni:

 

Klient kontaktuje się ze mną pisząc, że chciałby zamówić szal, którego nie mam w bieżącej ofercie. Ma być wełniany, mieć splot w jodełkę, wymiary 50x200 cm, do tego haftowany ręcznie monogram.

Przesyłam wycenę oraz orientacyjny czas potrzebny do zrealizowania zamówienia i po akceptacji przez klienta warunków przystępuję do pracy. Gdy szal jest gotowy kontaktuję się z klientem i po otrzymaniu należności wysyłam szalik. 

 

W tym krótkim filmie można zobaczyć mnie przy pracy. W ten sposób powstają wszystkie moje tkaniny: https://youtu.be/f7RV0IENViQ

Przypominam, że gotowe szale, które będzie można nabyć od ręki pojawią się w tym wątku w listopadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym krótkim filmie można zobaczyć mnie przy pracy. W ten sposób powstają wszystkie moje tkaniny: https://youtu.be/f7RV0IENViQ

 

Oj, potkałbym tak sobie na krosnach. To musi być strasznie relaksujące zajęcie, jak się ma dobrze opanowaną technikę i wzór (co z pewnością wymaga długich miesięcy żmudnych i frustrujących ćwiczeń - w sumie nie wiem, czy doczekałbym do fazy relaksacyjnej :D).

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodzermensz, jednokolorowa jodełka czy twill nie stanowią problemu, mogę utkać. Jaki kolor Cię interesuje?

@arsen, bardzo dziękuję. Mam tu na forum dobrą grupę wsparcia, a to ważne :) Cieszę się, że tu trafiłam.

W tym roku podczas Wool Week prezentowałam nasze tradycyjne tkactwo (technika dwuosnowowa) na stuletnich polskich krosnach. Nagroda była wielka - duże zainteresowanie ludzi z całego świata, którzy być może wybiorą się do Polski w poszukiwaniu tkackich inspiracji.

post-6486-0-04839300-1445595746_thumb.jp

 

 

  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry. Listopad okazał się dla mnie bardziej pracowity niż przewidywałam. Chciałabym zaprezentować dziś dwa szale dostępne od ręki. Utkane z wełny merino z pięcioprocentowym dodatkiem kaszmiru (przędza inna w charakterze od tej w szalu prezentowanym przez kolegę Damiana w tym wątku).

 

Szale są miękkie i ciepłe, w splocie jodełkowym, z tweedowym efektem, ale zapewniam, że chodzi tylko o cieniowany wygląd nitki a nie o szorstkość jaka cechuje wełnę szkockich owiec. Te szale zupełnie nie gryzą.

 

Tak wygląda szal w trakcie noszenia.

 

post-6486-0-12212700-1448705233_thumb.jp

 

Pierwszy szal, zgodnie z sugestią forumowicza lodzermensz jest w zieleniach. Osnowa w kolorze świerkowej zieleni, wątek to nieco jaśniejszy zielony, dzięki czemu tkanina ma ciekawy, niejednolity kolor z dyskretnie widocznym splotem.

Długość 168 cm, szerokość 20,5 cm, frędzle 8,5 cm. Cena 400 zł plus koszty wysyłki.

 

post-6486-0-54612400-1448705056_thumb.jp

post-6486-0-65118700-1448705055_thumb.jp

 

Drugi szal, nieco krótszy niż standardowy jest idealny dla osoby, która nie przepada za obwiązywaniem szyi i woli nosić szal jedynie przełożony przez szyję i skrzyżowany na piersi. Osnowa w kolorze świerkowej zieleni, wątek w kolorze rdzawego brązu.

Długość 135 cm, szerokość 20,5 cm, frędzle 9 cm. Cena 360 zł plus koszty wysyłki.

 

post-6486-0-14621100-1448705068_thumb.jp

post-6486-0-72507500-1448705066_thumb.jp

 

Kolejne szale z mojej pracowni będą się pojawiać w tym wątku przez całą zimę.

Pozostałe szale, które mam w ofercie można od niedawna kupić bezpośrednio na mojej stronie, zapraszam: www.handwovenbyalicja.com

 

Chciałabym też wspomnieć o artykule na temat mojej twórczości, który pojawił się w najnowszym numerze magazynu Weranda Weekend (1/2016). Poniżej zdjęcie pierwszych stron.

 

post-6486-0-10627000-1448705160_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@swordfishthrombone, no tak :)

 

@Krzysiek_W, wszyscy zainteresowani tkaniem są mile widziani. Najbliższa okazja, żeby podpatrzeć mnie przy pracy będzie w tę niedzielę podczas Wolnego Targu w Poznaniu przy ul. Za Cytadelą w godzinach 11-17 – to kameralna impreza, podczas której będzie można zakupić ręcznie wykonane prezenty, w tym moje tkaniny.

 

A dla tych forumowiczów, którzy jeszcze się wahają (po publikacji wczorajszego posta statystyki na stronie pokazują duże zainteresowanie :)) proponuję 10% rabatu na wszystkie produkty dostępne w sklepie. Warunkiem otrzymania rabatu jest zgłoszenie chęci zakupu wybranej tkaniny przez wiadomość prywatną na forum.

 

Rabat obowiązuje od dzisiaj do niedzieli, także w niedzielę podczas Wolnego Targu, wystarczy przyjść i podać hasło „But w butonierce”.

Ostatnie wysyłki zrealizuję w poniedziałek, aby prezenty dotarły do Mikołajów na czas.

 

http://www.handwovenbyalicja.com/pl/sklep/

 

post-6486-0-79649200-1450256375_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • a.tyburska changed the title to Cottongrass – ręcznie tkane męskie szale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.