Skocz do zawartości

[Janusz Kruszewski] Spodnie


Vickson

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybyście koledzy mogli wrzucić kilka zdjęć spodni dla inspiracji, byłbym niezykle wdzięczny. Chciałbym aby jedna para była na szelki, z wyższym stanem, zaszewkami i  manszetem.

 

Oczywiście wszelkie sugestie również mile widziane. W poniedziałek planuję wizytę u krawca i chciałbym mieć nakreślony projekt jednej pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Faktycznie spodnie ze zdjęcia wrzuconego przeze mnie wyglądają nieco komicznie. Niestety nie mogłem znaleźć na prędce nic lepszego. Chodziło mi o spodnie, które kolega Caporegime zaprezentował w tym wątku:

 

http://forum.butwbutonierce.pl/topic/686-spodnie-idealne/page-5

 

Zdjęcie niestety już wygasło więc może Capo mógłby poszperać w domowym archiwum i wrzucić tutaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vickson - biorąc pod uwagę powyższą fotografię i niektóre "pomysły" ;) Janusza wydaje mi się, że powinieneś zabrać ze sobą kogoś kto już u Janusza szył (aktualnie) jako doradcę/asystenta.

Byłoby genialnie. Niestety raczej niemożliwe w realizacji. Poza tym najpierw sam muszę ustalić czego chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy, odpowiadam, że dalej takie szyje, z "rybim ogonem". Spodnie dzięki temu lepiej leżą na plecach (komfortowo, uczucie jakby siedziało się na dopasowanym przy lędźwiach krześle) 

 

Niestety zdjęcia zamieszczone na forum zostały urwane przez imageshack, ale Tomek Miller pokazywał dość podobne na swoim blogu: http://milerszyje.pl/trzyczesciowy-grafitowy-garnitur-na-trzy-guziki-z-pracowni-krupa-rzeszutko.htmlJa szyję jednak bez pionowego rozcięcia i z guzikami od środka. Ogólnie, aby spodnie tego typu wyglądały nowocześnie, radzę szyć je z powiększonym pasem (7cm około)

 

Klamry (zwane mniej lub bardziej poprawne gurtami) praktycznie się nie przydają, raz mi się chyba zdarzyło z nich skorzystać, obecnie już od dłuższego czasu z nich zrezygnowałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vickson, nie, spodnie Tomka nie wyglądają staroświecko. Sugeruję zestawić bezpośrednio oba zdjęcia(to wstawione przez ciebie i to z bloga Tomka) - widać dużą różnicę. Myślę, że też krój "reszty" spodni jak i pozostałych części garderoby odgrywa dużą rolę. Plus, to rozcięcie dodaje im jakby dynamiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze się do dyskusji, ale mam nadzieje, ze nie zdecydujesz, ze jednak uszyjesz 3 kamizelki :P 

 

IMO dobre spodnie na szelki: 

 

- przednie guziki mają w środku

- tylne na zewnątrz

- potwierdzam, że "regulatory" po bokach kompletnie się nie przydają

- finezyjne zapięcia z klamerkami będą praktyczne (wyłącznie ładne) wyłącznie jeśli jesteś szczupły. Jeśli nie, Twój brzuch je zmasakruje kiedy będziesz siedział i będziesz musiał prasować spodnie za każdym razem, a w końcu wyrzucić je szybciej niż byś chciał bo prasowanie przestanie pomagać. 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sprzączki trzymają spodnie, ale sam pas spodni. Dobrze dopasowane spodnie trzymają się (w idealnym świecie) bez paska i szelek. W normalnym, nad ranem będą zlatywać kiedy żołądek jest pusty, a trzymać się solidnie pod koniec dnia. Cały urok spodni z wysokim stanem na szelki to właśnie ten lekki (ale lekki) luz w pasie, dzięki czemu nigdy nie czuć spodni na sobie. 

 

Na lato polecam hybrydę - spodnie z "pół-wysokim" stanem (sięgajacym do podbrzusza), na szelki, ale posiadający szlufki. Może z tymi szlufkami to dla niektórych zgroza, ale dzięki temu mogę takie spodnie nosić i do marynarki z szelkami i bez niej, zakładając pasek. 

 

Ja wolę guziki wszystkie od wewnątrz, ale to sprawa indywidualna - nigdy ich nie czułem, niektórym się wpijają zaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze wpisy. Są naprawdę przydatne. Chciałbym powoli zacząć zbierać wszystko do kupy. Co Panowie sądzicie o szerokości nogawki ?  Jak najlepiej ją dobrać ? Chciałbym aby spodnie posiadały manszety.

 

Przypomnę może moje wymiary:

 

Pas: 104 cm

Wzrost: 193 cm

Stopa: 29,5 cm (noszę buty w rozmiarze 45)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.