Skocz do zawartości

[Janusz Kruszewski] Spodnie


Vickson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy. 

 

Byłem dziś u Pana Kruszewskiego i ustaliliśmy wszystkie (mam nadzieję) szczegóły zamówienia. Tak więc, jak wcześniej pisałem, robimy spodnie i kamizelkę. W kwestii spodni mamy ustalone:

 

- zaszewki na zewnątrz

- manszet 5 cm

- szerokość nogawki 21 cm

- nogawka prosta

- wyższy stan

- z tyłu dwie kieszenie, zapinane na guziki

- rozporek na guziki

- kieszenie boczne skośne

- z przodu bilonówka

 

Na razie tyle. Szczegóły doprecyzujemy jeszcze podczas miary. A teraz czas na zdjęcia wzorców:

 

post-2959-0-92161200-1421685528_thumb.jp

 

W kwestii samej kamizelki, nic specjalnego z krawcem ustalać nie trzeba było. Myślę, że zdjęcie przedstawia to, czego oczekuję.

 

post-2959-0-25938600-1421685715_thumb.jp

 

post-2959-0-40238100-1421685749_thumb.jp

 

Subiektywnie rzecz ujmując, myślę, że zestaw będzie epicki.

 

Pozdro  

 

 

 

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat polecam rozporek na guziki. Do tej pory uszyłem 8 par spodni i każda zaopatrzona jest w ten detal.

 

To nie masz porównania ;). Ja też jestem za zamkiem błyskawicznym w rozporku.

 

Ostatnio zamówiłem bardzo dziwną konstrukcję z osobnym zapięciem pasa od wewnątrz, rozporkiem i pasem zewnętrznym, wszystko na guziki. W sumie jest ich ze 12 sztuk. Konstrukcja sprawdza się rewelacyjnie, ale następnym razem zastosuję rozwiązanie hybrydowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nabierze pewnej wprawy w rozpinaniu poniższego jedną ręką, po ciemku, do góry nogami, we fiacie 126p, zębami, nogą, na bujającym statku, w samolocie podczas turbulencji itp itd to żadne guziki w portkach niestraszne :twisted:

 

attachicon.gif070110_1.jpg

 

To jednak inny poziom motywacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz porównania ;). Ja też jestem za zamkiem błyskawicznym w rozporku.

 

Akurat porównanie mam, bo posiadam jeszcze kilka par spodni (garniturowych i chinosów) z wieszaka i wszystkie te posiadają zamki błyskawiczne. Uważam, że zapięcie guzików zajmuje mniej czasu niż założenie szelek na guziki, a niespecjalnie więcej niż zapięcie zamka. Może z 15 sekund. Komfort psychiczny jest natomiast nie do przecenienia, jako że nigdy nie zapomniałem zapiąć rozporka guzikowego, co czasem zdarza mi się przy suwakowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porównanie mam, bo posiadam jeszcze kilka par spodni (garniturowych i chinosów) z wieszaka i wszystkie te posiadają zamki błyskawiczne. Uważam, że zapięcie guzików zajmuje mniej czasu niż założenie szelek na guziki, a niespecjalnie więcej niż zapięcie zamka. Może z 15 sekund. Komfort psychiczny jest natomiast nie do przecenienia, jako że nigdy nie zapomniałem zapiąć rozporka guzikowego, co czasem zdarza mi się przy suwakowym.

 

Dziurki w wełnie, czy flaneli przy często używanych guzikach, potrafią się nieznacznie wyrobić i puszczać guzik nie tylko wtedy, kiedy tego chcemy. A stąd już tylko krok do kompromitacji dalekiej od elegancji. Nie zapewnia mi to komfortu, szczególnie psychicznego :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serwus Panie i Panowie.

 

Dla zainteresowanych chciałbym przedstawić efekt mojego pierwszego zamówienia bespoke. Założeniem był zestaw nawiązujący stylistycznie do mody męskiej, panującej w latach 20 i 30 XX wieku.

 

post-2959-0-52914700-1424002559_thumb.jp

 

post-2959-0-19699500-1424002659_thumb.jp

 

post-2959-0-99610900-1424002806_thumb.jp

 

post-2959-0-40053300-1424002868_thumb.jp

 

post-2959-0-91732100-1424002965_thumb.jp

 

post-2959-0-40586900-1424003036_thumb.jp

 

post-2959-0-30280400-1424003088_thumb.jp

 

post-2959-0-20828100-1424003140_thumb.jp

 

Przyznać muszę, że zestaw jest bardzo ciepły i służyć będzie raczej przy mocnych mrozach (przypominam, że pierwotnie z zakupionego materiału miał powstać płaszcz). 

 

Być może nie jest to idealnie skrojony strój, niemniej jednak jestem zadowolony, że mogłem zrealizować swoje pierwsze zamówienie i wziąć udział w przygodzie szycia miarowego. 

 

Pozdrawiam

Wiktor

 

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.