Skocz do zawartości

Producenci butów: Vass


Whitesnake

Rekomendowane odpowiedzi

Będę celował na początek w derby na kopycie U zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

 

Derby to dobry pomysł. Jeśli masz stopę niewchodzącą swobodnie na szerokość w kopyto C&J 348, to celuj w przynajmniej pół numeru większe niż Twój standard. Też nie mogłem się powstrzymać i lecą do mnie takie… szkoda że tym razem z UK, a nie z Poznania. Strasznie żałuje, że tak się poukładało.

post-3633-0-52248900-1422349432_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że tak późno. Niestety światła dziennego chyba się nie doczekam.

Wybrałem wyszczuplone kopyta, ale właściwie ciężko coś porównywać - wszystkie są genialne.

 

Kielman, Vass, Januszkiewicz.

 

Lotnikowych purystów proszę o wyrozumiałość. Uwielbiam te buty :).

Dziękuję. No to mam problem, bo "wychodzi" mi Vass.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Whitesnake, te lotniki są piękne!

Jestem bardzo ciekaw porównania pod kątem wyglądu oraz użytkowania butów Vass i Yanko.

 

Poza tym co widać na pierwszy rzut oka, nie ma dużych różnic w samym użytkowaniu. Choć, może to ja jeszcze nie mam zbyt wiele do powiedzenia na ten temat. Buty Vass'a mam zaledwie od kilku miesięcy. 

 

Dla mnie największe różnice wynikają z samej formy buta i jakości materiałów. Vass na kopycie U a tylko takie na razie mam, to szkoła austro-węgierska, kopyta mają dynamiczniejszy, ostrzejszy kształt, są bardzo wyraziste. Ogranicza to użytkowanie do bardziej formalnych wersji ubioru. Słabo pasują do jeansów lub chinosów. Podkreślam jednak, że to moja, czysto subiektywna opinia.

 

Skóra Vass'a nie jest tak sztywna jak w Yanko i ma gładszą powierzchnię. Lustro na tych butach robi się w 15 minut. Lubię w nich połączenie miękkiej skóry cholewki z twardą radenbachowską podeszwą - taka kombinacja zapewnia mi największy komfort.

 

Yanko, wszystkie pięć par, które posiadam - żeby nie było, że teoretyzuje ;) są bardziej uniwersalne, mniej charakterystyczne i pasują na większą ilość okazji. No i opcja podeszwy pół-skórzanej jest dla mnie genialnym rozwiązaniem. Nie tylko zwiększa przyczepność, ale powoduje, że podeszwa nie traci sztywności po dłuższym użytkowaniu.

 

Skóra na Yanko jest wysokiej jakości, ma jednak większą chropowatość i jest sporo sztywniejsza. Nie są tak komfortowe zaraz po zakupie i łamią się w inny sposób, mniej elegancki.

 

Buty znajdują się na podobnej półce jakościowej tylko Yanko ją rozpoczyna, a Vass kończy. Yanko to buty w bardzo rosądnej cenie, wprowadzające elementy charakterystyczne dla wyżej półki, a Vass to tańsza wersja jakości spotykanej na najwyższej półce lub w zamówieniach bespoke. 

 

Tak je odbieram… czas to zweryfikuje.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne buty i fajny opis powyżej. Ciekaw jestem do jakich ubrań planujesz je nakładać - jak sam napisałeś, pasują do bardziej eleganckiego stroju, ja bym chyba miał problem z tak jasnym kolorem go dobrać żeby odpowiednio się komponowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne buty i fajny opis powyżej. Ciekaw jestem do jakich ubrań planujesz je nakładać - jak sam napisałeś, pasują do bardziej eleganckiego stroju, ja bym chyba miał problem z tak jasnym kolorem go dobrać żeby odpowiednio się komponowało.

Te ostatnie swietnie pasują do brązów i granatów, w rzeczywistości maja trochę ciemniejszy kolor. Pozostają jednak czysto dziennymi butami. Poza nimi mam czarne lotniki i ciemnobrązowe oksfordy prezentowane na wcześniejszych stronach tego wątku. Kompletem obsługuję pełną gamę okazji i strojów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.