Skocz do zawartości

Forumowicze i Sympatycy BwB z Krakowa


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

Kraków jest na tyle interesującym (także alkoholowo) miejscem, że z całą pewnością nie warto ograniczać się do jednej lokalizacji :P

 

Jeśli chodzi o obcowanie z przednim, rzemieślniczym piwem najlepszy Tap na tę chwilę to chyba jednak MultiQlti na ulicy Szewskiej. Największy lokal i największy wybór craftowych browarów, dużo miejsca i to bez typowych dla Stołecznego i Królewskiego Miasta, podziemnych klimatów :) Są opcje zakupu piw w 3 rozmiarach i wcześniejszej degustacji próbki. Mogę, zarezerwować Wam dowolną przestrzeń i służyć z radością za piwnego przewodnika :) Tap House jest mały i dość niewygodny, Viva la Pinta jest miłym miejscem ale od warunkiem, że siedzi się w ogródku w letni dzień, poza tym leją głównie (co chyba oczywiste) piwa pinty a to już od dawna nie jest żadna gratka. T.E.A  time jest miejscem dla piwoszy szczególnie ambitnych, mają tylko piwa w stylu british ALE warzone na miejscu (interesujące ale zaledwie kilka do wyboru). Ciekawy lokal i miły brytyjski właściciel. Omerta jest OK, dobre piwo w typowym otoczeniu zabytków techniki wszelakiej :)  La Scandale jest miłym lokalem ale typowo biznesowym. Tu odbywa się część krakowskich networkingów. Dobra kuchnia, ale trunków wartych uwagi tu nie mają. Jest natomiast gdzie zapalić i stosunkowo dużo miejsca! 

 

Jeśli wolicie uciechy dionizyjskie to polecam najciekawsze obecnie wine bary, tj.  Lipowa6F (Podgórze) oraz Stoccaggio (ul. Krupnicza - 5 minut od MultiQlti). 

Ten ostatni charakteryzuje się największym w Krakowie wyborem win polskich! Jeśli jeszcze ich nie znacie to macie wielkie zaległości do nadrobienia :) 

Jako polski winiarz chętnie przyjmę wyzwanie, możemy też zrobić przeglądową degustację.

 

Ufam, że głos mój będzie przydatnym w dyskusji. Jeśli jest inaczej to proszę o jego zignorowanie a dla mnie o wybaczenie :)

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem Viva la Pinta właśnie z dwóch powodów. 1) Ogródek, który przy ładnej pogodzie może być dużym atutem 2) Możliwość wrzucenia czegoś na ząb jakby ktoś głodny przyszedł/przyjechał. Zgadza się, że w multi qlti i kilku innych miejscach mają ciekawszy wybór piw ale pytanie czy to jest najważniejsze ? :) Grunt żeby było dobre bo w sumie i tak jest tylko dodatkiem do spotkania.

O właśnie! o lipowej 6F pisałem powyżej, tylko żeby się tam dostać z rynku to trzeba będzie ogarniać taksówki, mają z tego co pamiętam dosyć krótko otwarte no i w okolicy lekka pustelnia za wyjątkiem Balu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

na spotkanie drobną niespodziankę szykuję, gościa specjalnego.

 

Tylko musimy mieć frekwencję / zgłoszenia tutaj w wątku, że termin Wam pasuje, bo bez Was nie ma imprezy. Co do godziny rozpoczęcia to nie wcześniej niż o 18.00, to jeszcze ustalimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Koledzy,

 

proszę o informację, kto z Was deklaruje na 100% obecność, chciałbym wiedzieć jakiej frekwencji się spodziewać.

Niestety z Warszawy do Krakowa jest kawałek, stąd chciałbym aby nasze spotkanie miało statystycznie istotną reprezentację ;)

 

pozdrawiam,

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

z uwagi na o wiele niższą zadeklarowaną frekwencję niż oczekiwana - w dość popularnym i długim wątku - proponuję przełożyć spotkanie na maj / czerwiec.

Dla mnie to byłby przyjazd do Krakowa tylko i wyłącznie w celu spotkania się w gronie forumowiczów, chciałbym aby było nas jak najwięcej, bo jak życie pokazuje do kolejnego spotkania musielibyśmy sporo poczekać. Dlatego zróbmy to nawet raz w tym roku ale dobrze.

 

Z drugiej strony nie widzę problemu aby osoby które się dotychczas zdeklarowały, spotkały się w takim składzie jaki jest. Tym bardziej, że kolega BlueLoafers (którego poznałem na wczorajszym, warszawskim spotkaniu) nie często bywa w Polsce, a każda okazja do spotkania dla osób będących na miejscu w Krakowie jest dobra, aby ją wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.