Skocz do zawartości

Warszawa 1935. Film 3D.


wojvv

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie warszawa1935.pl możemy obejrzeć pierwsze trójwymiarowe rekonstrukcje warszawskich ulic sprzed II wojny światowej. Niepowtarzalny klimat "Paryża północy", eleganckie domy i stroje z epoki.

Dołączona grafika

Autorzy filmu konsultują ze specjalistami i pasjonatami najdrobniejsze szczegóły - np. wygląd tramwajów wywołał gorące dyskusje i tramwaje zostały zmienione.

Warto wejść na stronę tego przedsięwzięcia: dla nauki, chwili wzruszenia i dla frajdy zobaczenia naszej stolicy bez pewnego wieżowca - symbolu sowieckiej okupacji do dzisiaj stojącego w centrum miasta.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...Niestety to już nigdy nie wróci. Nie ma co się użalać nad obecną Warszawą, ale kontynuacja tej przedwojennej jest tylko szczątkowa. Co z tego że odbudowali skoro tkanka miejska została niemalże doszczętnie zniszczona podczas II wojny światowej. Tamta Warszawa skończyła się w 1944 roku. Mój pradziadek, Henryk nigdy tej nowej Warszawy w pełni nie zaakceptował. Nam to trudno sobie wyobrazić, ale dla starych warszawiaków nowa Warszawa niekoniecznie była rajem odzyskanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość przedwojennych miast wyglądała rewelacyjnie. Na szczęście w przeciwieństwie do dzisiejszych czasów nie było wtedy "graficiarzy" i innych wandali...

bo nie było wtedy sprejów w każdym supermarkecie a ludzie szanowali swoje mienie. Potem pszyszła komuna i ludzie wychowali sie w świadomości że jak komunalne to niczyje i można ztym robić co się chce... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Po długim czasie odświeżam temat. W marcu br. mają rozpocząć się w wielu kinach w Polsce projekcje 20-minutowego filmu 3D "Warszawa 1935".

Dołączona grafika

Za serwisem stopklatka.pl:

"(...) Pomysłodawcą projektu jest Tomasz Gomoła, (który) w 2007 roku planował rekonstrukcję prawdziwego ducha Warszawy i odtworzenie niepowtarzalnej atmosfery miasta, którą tworzyły dopełniając architekturę: pierwsze taksówki, latarnie gazowe, asfaltowe drogi. automobile i motocykle. Moda i kanony urody. Eleganckie kobiety i wytworni mężczyźni.(...)"

Cały artykuł: http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... ?wi=933111

Fantastyczna inicjatywa, doskonała robota - także dla propagowania klasycznej męskiej elegancji...

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

myślę, że nie było tak z tym źle - w końcu to Stolica (wtedy i dziś te same problemy: są auta, nie ma dróg - tylko inna skala)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

poza tym, wówczas wszystkie auta osobowe były "luksusowe" - pozostałe to ciężarówki różnego kalibru i autobusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ktoś był? Obejrzałem z przyjemnością, z czystym sumieniem mogę polecić. Świetnie zrobiony (jak dla mnie) duże brawa dla twórców. Dla mnie dwa mankamenty, zdecydowanie za krótki 25 min. minęło jakby to było 5 min. przydałoby się jeszcze 20-30 min. no i zabrakło mi widoku na Pałac Saski i dalej w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. W każdym razie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu byłem lekko zawiedziony. Miałem wrażenie, że oglądam produkt beta, w 50% właściwej realizacji. Bardzo pozytywne wrażenie wywarło na mnie 3d, choć ogółem nie przepadam i unikam. Fenomenalny pomysł, widać możliwości i potencjał, jednak dla mnie nie wykorzystany. Jest to oczywiście kwestia preferencji, jednym się podoba, innym niespecjalnie :)

Ostatecznie odebrałem to jako możliwość, reklamę i próbkę firmy zajmującej się animacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ostatnio dużo filmów, gdzie jest stara Warszawa i jak znajdę trochę czasu pobiegnę do kina, że to porównać. Z tych fragmentów, które widziałem myślę, że będę zadowolony.

Co do samochodów, że tak dużo. Warszawa była miastem milionowym na obszarze dużo mniejszym niż dzisiejsza, mocno zurbanizowanym, zatłoczonym i żyjącym przez 24 godziny. Był tłok i ruch w tym mieście. To było zupełnie inne miasto niż jest teraz. Z innym stylem życia mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Polska była krajem słabo zmotoryzowanym, o bardzo małej ilości utwardzonych dróg, Warszawa to też nie było Hollywood, nie było tutaj aż tylu bogaczy, było za to dużo biedy, niewiele różniącej się od tej opisywanej kilkadziesiąt lat wcześniej przez Żeromskiego w "Ludziach bezdomnych", może nie mam racji, ale myślę że na ulicach warszawy łatwiej ciągle było o furmankę niż o samochód, szczególnie samochód luksusowy. Może to tylko mylne wrażenie po "zdjęciach" musiałbym się wybrać na projekcję, ale jak wiadomo tamtą obawę wyraziłem chyba jeszcze przed premierą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.