Skocz do zawartości

Źródła obuwniczej brzydoty


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Źródłem obuwniczej brzydoty jest po prostu moda. Prawie spadłem z fotela kiedy zobaczyłem nową kolekcję marki Hamlet, brandu utworzonego na potrzeby rynku przez znaną w Niemczech firmę Prime Shoes. Sam posiadam dwie pary butów of PS i jest to po prostu klasyka (GYW) w przystępnej cenie. Nowa kolekcja jak zapowiada Viktor Schwarz to lekki, włoski styl który wyznacza nowe trendy w modzie obuwniczej.

http://www.prime-shoes.com/

Proszę porównać kolekcje tzw. Klassische Herrenschuhe oraz Modische Herrenschuhe

:x:(

Dodam tylko, że jest również klasyczna linia butów Hamlet, produkowana bezpośrednio w manufakturze w Niemczech, która jest jakościowo identyczna z PS. Dlatego też dziwią mnie kolejne eksperymenty, bo dotychczasowe Hamlety były znakomite.

Owe Modische Herrenschuhe sa najzwyczajniej oblesne,

Czym uwarunkowane jest to, ze projektanci tzw. "modnych butow" preferuja brzydote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w butach podobnych do tych http://www.bata.pl/artykul/89638 powinienem raczej spadać na drzewo? ;)

Bez przesady, baw sie wysmienicie na weselu przytupujac i trzymajac marynarke w reku, krec nia w powietrzu ;)

Tak myślałem. ;) Kupione po części w wyniku ignorancji ówczesnej, po części skusiła niższa cena. Ale wiadomo - chytry 2 razy traci. Obiecuję, że się poprawię. :)

Bez przesady, nie ma co przepraszac, kazdy z nas sie uczy, szczegolnie w kraju gdzie bedac dobrze ubranym (bez bluzy lub dresowych spodni, wytartych jeansów, rozciagnietej polowki, butów do biegania lub trekkingu, czarnych garniturów 2 razy za duzych, bordowych koszul i krawatów, oraz innych monochromatycznych zestawów etc.) usłyszysz, ze:

- idziesz na wesele

- idziesz na egzamin

- idziesz do ciotki na imieniny

- jest Wielkanoc

- ktos umarł

- jestes pedałem

- jestes lanserem

- jestes "arystokratOM"

- ubierasz sie "dziadkowo" (najbardziej popularny i najmniej zniewazajacy)

Kazdy z nas (przynajmniej tak sadze), dokonał bardzo złych zakupów nie wiedzac co jest naprawde dobre/ładne/eleganckie, kierujac sie rada zony/dziewczyny/rodziców/znajomych.

Fajnie, ze intuicyjnie wiedzielismy, ze cos jest nie tak i trafilismy tutaj. Tym bardziej, ze ciezko byc samokrytycznym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owe Modische Herrenschuhe sa najzwyczajniej oblesne,

Czym uwarunkowane jest to, ze projektanci tzw. "modnych butow" preferuja brzydote?

Zapewne jest to po prostu chłodna kalkulacja. Te tzw. "modne buty" sprzedadzą się szybciej i w większej ilości niż ich klasyczne odpowiedniki. Moim zdaniem dzisiejsze preferencje klientów tak dalece odbiegają od klasycznego kanonu elegancji w kierunku bylejakości i bezguścia, że owego trendu nie da się już żadnymi metodami odwrócić. Podaż podąża za popytem i z tego powodu coraz więcej producentów obuwia (również angielskich) wybiera możliwie jak najbardziej uniwersalny design, aby dotrzeć do jak największej grupy klientów-odbiorców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co wy się tam znacie! Te bosaki są godne księcia Persji, w aukcji wyraźnie pisze:

RYAL LAVORAZIONE ARTIGIANA

z "wyższej półki"

KAPITALNY STYL I NIEPOWTARZALNY WYGLĄD

IDEALNE DO JEANSÓW

ALE RÓWNIEŻ JAKO "NUTA" ELEGANCJI

Żółć was zżera ponieważ nie stać was na te kapitalne dzieło sztuki, dlatego tak plujecie jadem. Typowe dla Polaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co wy się tam znacie! Te bosaki są godne księcia Persji, w aukcji wyraźnie pisze:

RYAL LAVORAZIONE ARTIGIANA

z "wyższej półki"

KAPITALNY STYL I NIEPOWTARZALNY WYGLĄD

IDEALNE DO JEANSÓW

ALE RÓWNIEŻ JAKO "NUTA" ELEGANCJI

Żółć was zżera ponieważ nie stać was na te kapitalne dzieło sztuki, dlatego tak plujecie jadem. Typowe dla Polaków!

Masz oczywiscie racje ... trudno mi sie do tego przyznac ...ale dzisial wzialem do reki nozyczki i sam zaczelem "majstrowac" przy moich starych butach, aby osiagnac podobny ksztalt noskow ale niestety - ku mej rozpaczy - podeszwa sie rozleciala, gdzy zwijalem ja w "trabke" dla wzmocnienia elektu podniesionego ku gorze czubka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.