Skocz do zawartości

Buty, trochę taniej


Gość grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie dzisiaj dotarł chukka Berwick z gentlemanstore.pl w rozmiarze 6,5UK.

Na długość są bardzo dobrze dopasowane. Czuję delikatny ucisk małego palca oraz martwi mnie załamanie skóry języka w lewym bucie .

 

Mało informacji jest o tym modelu (Berwick 6878). Czyżby już wycofany z produkcji?

Kopyto HO456.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Panowie pomóżcie proszę, gdzie w naszym pięknym kraju mogę zamówić czarne wiedenki tak do 800zł? Zamówiłem Loake'i (Loake Polska) w promocji za 768 zł, dotarły do mnie dzisiaj, rozmiar za duży, podeszwa ze skóry poprzecierana, pozaginane przy noskach... Na infolini pan był uprzejmy, wysłali kuriera na swój koszt żeby odebrał z powrotem, ale nr mniejszego już nie ma. Myślę jeszcze o Crownhillach, pisałem do nich to wysyłają w ciągu max. 48h. Nie wiem tylko ile czasu czekałbym na odesłanie innej rozmiarówki w razie niedopasowania i z tego co jest napisanie na stronie trzeba płacić za zwrot. Crownhill'owskie wiedenki podobają mi się bo nie mają długich nosków, myślałem jeszcze nad Berwick'ami, np. w klasycznebuty.pl. Znacie jakieś inne sklepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla informacji - zwrot za Berwicki z czeskiego Gentlemanstore, dziś rano do mnie dotarł. Przesyłkę zwrotną nadałem im w zeszłą środę, zwrócili również koszty przesyłki zwrotnej kurierem. Sklep bezproblemowy, buty były bez żadnych wad itp. więc uważam, że warto zainteresować się ich wyprzedażą Berwicków po niecałe 500zł :)

Mają też skarpetki Pedemeia Skład: 80% bawełna, 18% poliamid, 2% elastan po 19zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem eksperymentalnie dwie pary 👞 popularnej w Polsce sieciówki. Buty mają rok, chodzone raz w tygodniu w sezonie wiosna, jesień i kawałek zimy (około 20 razy na nogach). Pielęgnacja zamszaków ograniczyła się do szczotki i nanoprotektora. W drugim przypadku skóra nie przyjmuje kosmetyków i zostaje wilgotna szmatka. Oto krótka refleksja przedstawiona w szkolnej skali.

Jakość: 2 - widać że skóra to główna ofiara cięcia kosztów, podeszwy jak z kartonu. Oczekuję, że buty powinny dożyć trzech lat. 

Stylistyka: 3 - buty są poprawne, duży postęp w stosunku do innych butów dostępnych masowo w naszych sklepach.

Wygoda: 4 - chodzenie przez ponad 30 lat w butach Ryłko/ Wojas/ Kazar wpłyneło chyba na dopasowanie moich stóp do ich kopyt. Brakuje im dobrej amortyzacji co wynika ze słabej jakości podeszwy.

Cena: 3 - połowa ceny względem najtańszych produktów renomowanych marek do nadal dużo lecz jako buty na gorsze dni można warunkowo rozważyć.

Podsumowanie: Polecam jedynie osobom, które nie mogą pozwolić sobie na jednorazowy wydatek około 1000zł na dwie pary butów. Uważam jednak, że w dłuższej perspektywie droższe buty posłużą nam dłużej, zachowując atrakcyjniejszy wygląd a tym samym będą lepszym zakupem.

 

 

kazar 2.jpg

kazar 3.jpg

20190216_150806.jpg

20190217_085936.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KIERMAN.pl napisał:

W takim razie ja polecę zakup jednej porządnej pary, a po jakimś czasie drugiej. 

Zgoda całkowita lecz problem początkujących to analiza ile par butów można mieć za cenę jednej lepszej. Wytłumacz takiemu, że kupi drożej a wyjdzie mu taniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię dziś zawodnika w cenowej wadze piórkowej. Buty Prime Shoes zakupione półtora roku temu. Dla zainteresowanych podaję link do strony producenta. Kolor koniakowy był dla mnie zbyt odważny więc używałem ciemniejszej pasty do pielęgnacji. Buty noszone w okresie wiosna-lato-jesień, na nogach zaliczyły kilkanaście całodniowych wyjść. 

Jakość: 3 - lepiej od butów w sieciówkach za 300-500zł ale jeszcze daleko do ideału. Skóra w dotyku sprawia pozytywne wrażenie ale widoczne są brzydkie marszczenia i załamania. Podeszwa zużywa się w akceptowalnym tempie i sądzę, że spokojnie przetrwa jeszcze jeden sezon bez interwencji szewca.

Stylistyka: 4 - jak na niemiecką myśl techniczną wystarczająco zgrabne.

Wygoda: 4 - rozmiarówka dość duża i noszona 9 jest dłuższa od angielskich odpowiedników. Tęgość F odpowiada standardowi. 

Cena: 3 - metkowe 1299zł to pomyłka ale sporo butów tej marki pojawia się w promocyjnych cenach.

Podsumowanie: W cenie do 400-500zł polecam natomiast za większe pieniądze rozważyłbym buty innych marek, jak choćby Loake czy Berwick.

 

ps1.jpg

ps2.jpg

ps3.jpg

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jak Wam się "widzą" buty marki Ortiz & Red? Chodzi mi tylko o wygląd, bo nie wiem czy ktoś je miał na nogach i użytkował. Przejrzałem ponad 100 par  https://www.zalando-lounge.pl/campaigns/ZZLR44 na palcach jednej ręki mogę policzyć, te na które patrzyłem dłużej niż 2 sekundy, w tym ten model: https://www.zalando-lounge.pl/campaigns/ZZLR44/categories/5403934/articles/ZZLHTR017-O00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.