Jump to content
Guest gccg

Alfred Sargent

Recommended Posts

@tadamdam w związku z tym, że to ja zapytałem wcześniej o jedną parę pozostawiam Ci wybór tej lepszej - ja chyba odpuszczę Cambridge vel. Taron.

Natomiast @fan_dobrego_buta mam pytanie o te Leandery. Wada jest opisana jako "Left foot cap slightly off centre", a dostaliśmy zdjęcie prawego buta. Czy można ich poprosić o zdjęcie lewego ? Jestem bardzo zainteresowany tą parą.

1 hour ago, fan_dobrego_buta said:

Hej. Nie ma problemu

Jaki potrzebujesz rozmiar UK?

Potrzebuję 10 lub 10,5 UK

Czy mogę prosić jeszcze o zdjęcia poniższych butów?

20023-13 UK9 BT PEAL PBL CHUKKA COGNAC
20034-18 UK9 ESPRESSO DOUBLE MONK STRAP
20449-7 UK9 SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT
20422-36 UK9 OINNA SUEDE TWO TIE GIBSON
20034-19 UK SUEDE DOUBLE MONK

Bardzo dziękuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja niestety odpuszczę model Hunt bo jest to 109e które będzie dla mnie zbyt wąskie.

Jeśli istnieje jeszcze możliwość prosze o informacje na temat

20241-27 BLACK CALF CAP TOE BALMORAL w rozm 8 bo jak rozumiem rozmiarówka w tabeli to US w tym przypadku?

@fan_dobrego_buta - mam pytanie o chukka - czy tęgość D to odpowiednik europejskiego F? Hunty odpuszczam, mam wątpliwości co do kopyta 109 i odpowiedniego rozmiaru dla mnie. Muszę więcej pochodzić w Armfieldach i może w następnym zamówieniu wrócę do tematu.

W dniu 13.10.2019 o 10:56, Szydlowsky napisał:

7. Szydlowsky

20590 - 1 BLACK CALF CAP OXFORD ARMFIELD UK 9

Z modelu Armfield rezygnuje , czy możemy sprawdzić wady 

20578 - 2 BLACK CALF WING BROGUE

HUNT  UK 9   ?

@Szydlowsky sprawdź zdjęcia z ostatniego zamówienia (strony 44 i 54), tam są zdjęcia tej pary, bo o nią pytałem. Chyba lekka ryska na nosku.

Edited by Żorż Ponimirski
Numery stron
  • Like 1
  • Upvote 1

2 godziny temu, blekit napisał:

@fan_dobrego_buta - mam pytanie o chukka - czy tęgość D to odpowiednik europejskiego F? Hunty odpuszczam, mam wątpliwości co do kopyta 109 i odpowiedniego rozmiaru dla mnie. Muszę więcej pochodzić w Armfieldach i może w następnym zamówieniu wrócę do tematu.

US D = UK F, potwierdzam. 

Godzinę temu, Żorż Ponimirski napisał:

@Szydlowsky sprawdź zdjęcia z ostatniego zamówienia (strony 44 i 54), tam są zdjęcia tej pary, bo o nią pytałem. Chyba lekka ryska na nosku.

Dzięki , czyli odpadam 😥

Proponuję sporządzić nową wstępną listę, która uporządkuje kolejne zapytania:

@YoJoe

20718 - 1    ESPRESSO NEVADA    WILSON    7 UK

• Like 1

Proponuję sporządzić nową wstępną listę, która uporządkuje kolejne zapytania:
@YoJoe
20718 - 1    ESPRESSO NEVADA    WILSON    7 UK
Zaraz Ci wyślę PW ze zdjęciami tej pary. Kiedyś o nią pytałem.

@fan_dobrego_buta - jeszcze jedna sprawa - jeżeli to nie problem, to chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś inne zdjęcie tych chukka lepiej ilustrujące wadę. Bo jeżeli to jest takiej wielkości przebarwienie (tudzież różnica w wyrazistości ziarna), jakie wydaje mi się że widzę na załączonym zdjęciu, to spasuję.

@Żorż Ponimirski Dziękuję.

21 godzin temu, tadamdam napisał:

(...) Jako że jest dwóch zainteresowanych Taronami 9,5 UK, muszę się upewnić - czy na stanie są dwie pary seconds, czy tylko jedna z obiema wadami "Mark on cap / flattened grain"?

Piszę o: 20700 - 2    DK BRN SCOTCH GRAIN BOOT    TARON 7126/2 w rozmiarze 9.5UK.

Dodatkowo prosiłbym o zdjęcie lepiej ilustrujące wadę "flattened grain", dziękuję. ("Mark on cap" wygląda na łatwe do zamaskowania.)

4 minuty temu, tadamdam napisał:

@Żorż Ponimirski Dziękuję.

Dodatkowo prosiłbym o zdjęcie lepiej ilustrujące wadę "flattened grain", dziękuję. 

To akurat bardzo dobrze widać na zdjęciu. Zauważ, jak wyraźny jest "grain" na cholewce, a jak spłaszczony na noskach. Moim zdaniem to mała wada jeśli chcesz nosić lustro na noskach.

• Like 1
  • Upvote 1

O noski się rzeczywiście nie martwię, ale widzę też spłaszczone ziarno w okolicach śródstopia na lewym bucie - to już mogłoby mi przeszkadzać. Być może zdjęcie od drugiej strony rozwiałoby wątpliwości.

To akurat bardzo dobrze widać na zdjęciu. Zauważ, jak wyraźny jest "grain" na cholewce, a jak spłaszczony na noskach. Moim zdaniem to mała wada jeśli chcesz nosić lustro na noskach.
Zgadzam się. Miałem podobnie na seconds Cambridge. Pod lustrem w ogóle tego nie widać.
  • Upvote 1

Ja jeszcze prosze o
20724-2 BLACK CALF PCH CAP BRG OXF EDGAR-BLK w rozmiarze 7

I obiecuje ze to juz ostatnie które mnie interesują

Ja jeszcze prosze o
20724-2 BLACK CALF PCH CAP BRG OXF EDGAR-BLK w rozmiarze 7

I obiecuje ze to juz ostatnie które mnie interesują

Edgary są na AS24 ciut szersze od typowych kopyt AS więc może być akurat na Ciebie

Jeżeli nie jest za późno, to prosiłbym o sprawdzenie:

20724 - 2    BLACK CALF PCH CAP BRG OXF    EDGAR-BLK w rozmiarze UK 9,5.

@bratdominik jak sądzisz, jeżeli Moore na 724 są dla mnie minimalnie za wąskie, to czy te Edgar na AS24 powinny być OK?

@fan_dobrego_buta  :  zmotywowany celną uwagą @YoJoezrobiłem dla Ciebie chronologiczne zestawienie wszystkich pytań, które pojawiły się od momentu opublikowania listy wad i zdjęć zapytań z pierwszego rzutu. W nawiasie użytkownik, który zadał pytanie, w celu łatwiejszej identyfikacji. Oczywiście edytuj tę listę jak tylko sobie życzysz przy wysyłce do fabryki.

Koledzy:

Pierwsza część - nowe zapytania. Jeżeli ktoś miałby jeszcze jakieś pytanie o nową parę, proponuję nieśmiało aby dopisać je tam, gdzie kończy się pierwsza sekcja. @Szydlowsky nie wpisałem Twojego zapytania o Hunty, bo po uwadze @Żorż Ponimirski napisałeś, że pasujesz. Jeśli coś opacznie zrozumiałem, daj znać.

Druga część - dodatkowe pytania o te modele, które już zostały opisane. Działanie analogicznie j.w.

Co do języka zapytań, nie będzie dla mnie problemem przetłumaczyć na koniec to co będzie dodane w języku polskim na angielski.

Domyślam się, że Marcin jest zajęty, więc być może choć trochę ułatwimy mu wszyscy roboty w ten sposób.

1. New q's - please kindly advise on faults and provide photos, if possible

20031-19 Snuff suede gibson UK10 + UK10,5
(Nowoanglik)

20023-13 UK9 BT PEAL PBL CHUKKA COGNAC
20034-18 UK9 ESPRESSO DOUBLE MONK STRAP
20449-7 UK9 SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT
20422-36 UK9 OINNA SUEDE TWO TIE GIBSON
20034-19 UK9 SUEDE DOUBLE MONK
(whsn)

20241-27 BLACK CALF CAP TOE BALMORAL US8
20241-33 BLACK CALF CAP OXFORD US8
(michal911)

20585 - 6 ESPRESSO/OAK BALMORAL BOOT HOLMES II UK7
(Kierman.pl)

20558-2 CHERRY CALF CAP BROGUE MOORE UK9.5
(Janek95)

20718 - 1    ESPRESSO NEVADA    WILSON    UK7
(YoJoe)

20724-2 BLACK CALF PCH CAP BRG OXF EDGAR-BLK UK7 
(michal911)

20724 - 2    BLACK CALF PCH CAP BRG OXF    EDGAR-BLK UK9,5
(Kormox)

2. Q's about the shoes from the 1st inquiry

20700 -2 DK brown scotch grain boot UK9.5 
do both pairs have the same set of faults, i.e. mark on cap / flattened grain? Is it possible to see better photos of flattened grains?
(tadamdam)

20652 - 1    BLACK CAP OXFORD LEANDER  UK10

may we ask for a photo of the left shoe, the one with the fault?
(ŻorżPonimirski)

20023-130 BT PEAL PBL CHUKKA CGNC UK10
may we get a better photo of the indent at toe l/ft?
(blekit)

• Like 5

25 minut temu, kormox napisał:

Jeżeli nie jest za późno, to prosiłbym o sprawdzenie:

20724 - 2    BLACK CALF PCH CAP BRG OXF    EDGAR-BLK w rozmiarze UK 9,5.

@bratdominik jak sądzisz, jeżeli Moore na 724 są dla mnie minimalnie za wąskie, to czy te Edgar na AS24 powinny być OK?

fabryka opisuje je jako szersze kopyta od tych z serii Exclusive, więc śmiem twierdzić, że AS24 powinny być OK. Spójrz tutaj: https://www.alfredsargent.co.uk/edgar-black to jest inne kopyto od 724, bliżej mu do 87. Tutaj 87: https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fwww.pediwear.co.uk%2Fimages%2Fshoes%2Falfred-sargent%2F5933_alt3_oo.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.pediwear.co.uk%2Falfred-sargent%2Fproducts%2F5933.php&docid=XEETWs5Y6iJqYM&tbnid=1dMK7RSHWCKSmM%3A&vet=10ahUKEwi_k-TknqTlAhVJ2qQKHUB1D30QMwhYKA8wDw..i&w=1500&h=1500&bih=606&biw=1280&q=alfred sargent last 87&ved=0ahUKEwi_k-TknqTlAhVJ2qQKHUB1D30QMwhYKA8wDw&iact=mrc&uact=8