Jump to content

cichosza

Użytkownik
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7

About cichosza

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Warszawa/Lublin

Recent Profile Visitors

422 profile views
 1. cichosza

  Alfred Sargent

  Gdyby był dostępny, to pewnie zdecydowałbym się na rozmiar 9us. Mam raczej wąską stopę z niewysokim podbiciem, dlatego dam szansę 8,5us. Z opisów powyżej wychodzi, że dla 99dx wypadam gdzieś pomiędzy 8,5us a 9us.
 2. cichosza

  Alfred Sargent

  @fan_dobrego_buta dziękuje bardzo za zdjęcia! Jak już koledzy zdążyli zauważyć Moore to prawdziwy hit i od razu dopisuje go do listy Trzewiki też mocno rozważam, ale mam jeszcze pytanie o kopyto. Gdzieś na forum wyczytałem że 99EX jest rozmiarowo podobne do 87F (czyli dosyć szerokie). Chciałbym się upewnić, że 99EX to jest szersza, a nie węższa wersja 99F. Dobrze się czuję w ASach 8uk na 104F. Te trzewiki są 8.5us (7.5uk), czyli teoretycznie schodzę pół rozmiaru w dół i jeśli to jest szersze 99F to jest szansa że będą pasowały, natomiast jeśli zejdę pół rozmiaru w dół i pół tęgości w dół to chyba nie ma sensu i z bólem będę musiał zrezygnować. Jeśli jest tu na forum jakiś posiadacz 99EX, będę wdzięczny za poradę jak wypada to kopyto w porównaniu z innymi AS. Henry odpuszczam. Raz, że wada trochę bardziej problematyczna i tak jak napisał @bratdominik będą wymagały przemalowania, dwa, że 8,5UK będzie prawdopodobnie za duży i trzeba będzie kombinować z wkładkami.
 3. Potwierdzam zamówienie 3 koszul. Pozdrawiam
 4. Ja za to chętnie dołączę do zamówienia (2-3 koszule), o ile jest jeszcze taka możliwość.
 5. Warto przeczytać moje obie wypowiedzi, a nie wyrywać jedną z kontekstu. Odnoszę się do modelu biznesowego SuSu, a nie do jakości produktów. Miałem wrażenie, że jest to oczywiste, ale skoro nie to potwierdzam, że jakość zarówno Herringa jak i SuSu nie kojarzy się z Zarą.
 6. Tak, ale jeśli outlet miałby być dwa razy do roku, otwierany zawsze o tej samej porze, tak jak oczekują niektórzy to już naprawdę niedaleko do wyprzedaży z Zary.
 7. Z punktu widzenia SuSu otwieranie outletu regularnie co roku, albo nawet co pół to biznesowy strzał w kolano. Cała ich strategia polega na polityce sprzedaży bez organizowania sezonowych obniżek i wyprzedaży. Klient ma wiedzieć, że kupując produkt nie przepłaca i nie warto czekać. Jeśli przyzwyczają klientów, że outlet jest co roku albo co pół to czym to się właściwie będzie różniło od wyprzedaży w Zarze? To jest kierunek od którego oni od początku uciekają i jak widać po rozwoju firmy ta strategia się sprawdza.
 8. cichosza

  Alfred Sargent

  Ładne, ładne. Buty są świetne, a dobry fotograf to i przeciętnym szkłem sobie poradzi. Ja cierpliwie czekam...
 9. cichosza

  Alfred Sargent

  Jak mogłeś! Mój kurier coś się ociąga, a tu taki teaser. Zbyt ładne te zdjęcia. Takich rzeczy nie robi się kolegom
 10. 1. zixart – 3 2. kolega – 1/2 3. cichosza - 1/2
 11. cichosza

  Alfred Sargent

  Już nie mogę się ich doczekać Mam nadzieję, że będą się dobrze sprawować.
 12. 1. Fan: Fosters Leander, UK8, espresso 2. Artur S.: Alfred Sargent Hunt 109F, UK7, chestnut 3. Bart87: CHARLES II Black, 5 eyelet, cap, Oxford, UK9,5 4. Denior: AS Drayton UK7 G 5. cichosza: ASBJORN DAGESTAD 20590-12 Black, UK8 6. cichosza: DUCKERS D004 Vintage Cherry, UK8
 13. @mosze kolega @Enygma napisał wcześniej że mierzył Vistula Red w rozmiarze 52 i był zadowolony z dopasowania zarówno spodni jak i marynarki. Vistula Red o ile się dobrze orientuję to linia "młodzieżowa" dość mocno wyslimowana. Proponujemy mu marynarkę 50 i spodnie 52. Kolega ma 100cm w klatce i 95cm w talii. W Havanie 50 będzie miał 10cm zapasu w klatce i 4cm w talii. W talii może być ciasno, ale SuSu daje możliwość popuszczenia 2cm. Nie jest to jak sugerujesz rozmiar większy. Spodnie 52 mają pas 94cm przy pasie kolegi 96cm. Sugerowanie, że proponuję mu dwa rozmiary za duże spodnie wydaje mi się dość niesprawiedliwe. W przypadku marynarki i tak kluczowe będą ramiona a w przypadku spodni - uda i biodra. O tym kolega nic nie napisał. Odradzanie mu z góry SuSu w sytuacji kiedy 52 super slim Vistuli był ok, a ewentualny zwrot jest darmowy nie ma zbytnio sensu.
 14. @Enygma Możesz spróbować marynarkę 50 tak jak radzili koledzy. Ze spodniami SuSu jest jeszcze jeden problem - są dosyć wąskie w biodrach i udach. Jeśli masz większą talię i szersze uda to prawdopodobnie nic nie zrobisz. Jeśli uda masz normalnej budowy to możesz spróbować 52. W spodniach jest sporo zapasu w pasie. Spokojnie można powiększyć o min 4 cm (1 rozmiar). Ja jedne spodnie poszerzyłem bez problemu o 6cm. Nogawki na szerokość mają niestety minimalny zapas i tam już niewiele można zrobić.
 15. Oczywiście. Należy też zwołać konsylium złożone z ortopedy, znanego krawca z akceptacją forum oraz obowiązkowo Pana Jana Adamskiego, który oceni jakość rentgena. Do rentgena należy użyć wzornika z mankietem obszytym metalową nicią (dostępnego w dobrych sklepach muzycznych medycznych odzieżowych) A wracając do głównego tematu to różnica "czysta wełna" vs. "wełna 110s" w przypadku renomowanego producenta to jest rozważanie czysto akademickie. Jakość obu tkanin będzie na zbliżonym (bardzo dobrym) poziomie. Lazio w porównaniu do Napoli jest węższe, szczególnie w ramionach oraz ma mniejsze wypełnienie barków. Przez to jest trochę mniej formalny, ale lżejszy i może być odebrany jako przyjemniejszy (mniej się go czuje). Pamiętaj że to "trochę mniej formalny" to są niuanse. Zarówno Napoli jak i Lazio w wersjach z gładkiej granatowej wełny bardzo dobrze nadają się na ślub. Jeśli masz wątpliwości, albo nie do końca dobrze się czujesz w Napoli to zamów Lazio. Jeśli w Napoli czujesz się wygodnie to przejdź się do krawca, żeby poprawić drobne mankamenty. To jest Twój ślub i na pewno warto wyglądać jak najbardziej elegancko, ale warto też czuć się komfortowo, a to musisz ocenić sam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.