Skocz do zawartości

Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

To jest ostatni wersja zamówienia ( buty z listy są dla nas odłożone). Jak napisałem, poprzednio w związku z tym, że średnia cena butów, które chcemy zamówić przekracza 210 GBP, z przeprosinami otrzymałem wiadomość, że będziemy musieli zapłacić 200 GBP zamiast 190 GBP za parę. 

 

  1. Żorż - 20652-1 BLACK CAP OXFORD LEANDER 10UK
  2. tadamdam - 20700-2 DK BRN SCOTCH GRAIN BOOT TARON 7126/2, 9.5 UK
  3. Bratdominik - 20661 -2 Henry II 7 UK, the pair with toe punch of centre
  4. kormox - 20724 - 2, Edgar-BLK, last 24 E; 9,5 UK
  5. mapsajm - 20192 - 19 BROWN CALF CHELSEA BOOT 10UK
  6. mapsajm - 20329 - 22 SGL MONK(LT TAN FANDANDO) REINDEER GRN 10UK
  7. Janek95- 20558-2 CHERRY CALF CAP BROGUE MOORE UK9.5 (the pair with trial sole finish & no cap fault)
  8. Michal911 - 20661 - 2 Henry II 7 UK,
  9. Michal911 - 20241-27 BLACK CALF CAP TOE BALMORAL US8 
  10. YoJoe - 20718 - 1 ESPRESSO NEVADA WILSON UK7
  11. whsn - 20422-36 PINNA SUEDE TWO TIE GIBSON UK9
  12. whsn - 20585-6 ESPRESSO/OAK BALMORAL BOOT UK9
  13. m_wujek 20700 - 2 DD BRN SCOTCH GRAIN BOOT TARON 7126/2  UK9

 

Jeżeli ktoś jeszcze chce się dopisać, prosze to zrobić do końca dnia jutrzejszego, gdyż chciałby jeszcze w tym tygodniu opłacić zamówienie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@whsn

 

@m_wujek

 

@cichosza z ostatniej paczki zdjęć wszystkie trzewiki, Holmes II, Taron oraz Scotch grain, plus Moore do wzięcia natychmiast. Wady tak minimalne, że znikają przy pierwszym nałożeniu pasty. Moore to w ogóle hit sezonu. Z powodu pieczątki zejść z ceny o tyle to absolutna okazja. Piękne buty, jak nie lubię czarnego to zapoluję sam na takie czarne w moim rozmiarze. Wiśniowe sprawdzają mi się fenomenalnie.

Henry do przemalowania, Ramsey zaskakująco jasne jak na antique, do przyciemnienia. Tak osobiście ja bym zrobił. Powodzenia w wyborze!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik- cieszę się, że napisałeś to, co napisałeś, gdyż mam bardzo podobne przemyślenia odnośnie do 3 par trzewików oraz czarnych Moore. Ogólnie uważam, że wady tym razem we wszystkich parach są bardzo małe, lub ich wręcz nie ma.

Jeżeli z jakiejś przyczyny m_wujek się rozmyśli i nie weźmie Taronów, to ja je kupię. Wrzucę wkładkę z owcą (zniweluję tym 1/2 - 3/5 rozmiaru i będą idealne na bardzo zimne dni.

Następnie — czarne Moore w UK, gdybym nie miał czarnych Fostersów, to również kupiłbym je bez zastanowienia.

Balmorale oraz Cambridge - rewelacyjne trzewiki, które już posiadam.

@Żorż Ponimirski -dane do przelewu te same, jednak jutro podam kwoty, gdyż czekam na zamknięcie listy i wtedy będę dokłądne kwoty i założóny kurs GBP. Przelew w PLN, gdyż ja nie korzystam z konta funtowego w Polsce. Mam ntowe fukonto w Natwescie, jednak istnienie ryzyko, że mogę być poproszony o kod z czytnika karty, gdy będę robił przelew do AS, a zapomniałem pinu.

Jutro w ciągu dnia potwierdzę kwoty i będę czekał na wpłaty i ich  zaksięgowanie do wtorku wieczorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta dziękuje bardzo za zdjęcia!

Jak już koledzy zdążyli zauważyć Moore to prawdziwy hit i od razu dopisuje go do listy :)

Trzewiki też mocno rozważam, ale mam jeszcze pytanie o kopyto. Gdzieś na forum wyczytałem że 99EX jest rozmiarowo podobne do 87F (czyli dosyć szerokie). Chciałbym się upewnić, że 99EX to jest szersza, a nie węższa wersja 99F. Dobrze się czuję w ASach 8uk na 104F. Te trzewiki są 8.5us (7.5uk), czyli teoretycznie schodzę pół rozmiaru w dół i jeśli to jest szersze 99F to jest szansa że będą pasowały, natomiast jeśli zejdę pół rozmiaru w dół i pół tęgości w dół to chyba nie ma sensu i z bólem będę musiał zrezygnować. Jeśli jest tu na forum jakiś posiadacz 99EX, będę wdzięczny za poradę jak wypada to kopyto w porównaniu z innymi AS.

Henry odpuszczam. Raz, że wada trochę bardziej problematyczna i tak jak napisał @bratdominik będą wymagały przemalowania, dwa, że 8,5UK będzie prawdopodobnie za duży i trzeba będzie kombinować z wkładkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichosza 99ex to chyba amerykańskie oznaczenie. Nie mam nic od Mashburna, ale wg mnie i tego co widzę na zdjęciu tego modelu w ofercie SM nie ma szans aby to było wąskie kopyto. Pierwsze zdjęcie to SM na 99ex (amerykańskim jak sądzę), drugie to brytyjskie 99f, bardziej ścięte od amerykańskiego. Niemniej, to tylko moje przypuszczenia, gdyż nie mam nic na 99ex od SM7624556fa875e05634612e983dbf1850.jpg&key=305eb7ec846358da6cbf8e7e3cc72dafb9750564f645468558f422c87ba7994649eaec79b827c318200ad4eb48310558.jpg&key=cd681ff70ab05cd6643dc5a2dcae0309886fdf5fdf462a5bd9689ecf628a2f62

 

To mówiąc chciałbym jeszcze jedno dodać. Kiedyś pisałem do SM czy ich produkcja od AS jest na 99dx. No i potwierdzili. Dlatego w swoim prywatnym rankingu przy butach SM mam czerwony wykrzyknik aby dowiadywać się o kopyto.

 

Tu

https://www.styleforum.net/threads/sold-sid-mashburn-alfred-sargent-snuff-suede-blucher-9.343573/ zdjęcie starszego modelu SM by AS na 99dx. Kolega@grafa kiedyś w 2018r. dostał półbuty SM na tym kopycie i pisał, że było ciasno.

 

Podsumowując, ja bym dopytał choć ciężko mi byłoby uwierzyć że trzewiki na dainite miałyby być na wąskim kopycie tutaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cichosza - wszystkieb buty SM wyprodukowane przez AS są na tym samym kopycie (99 dx ), które nie ma nic wspólnego z kopytem 99F. Kopytu dx bliżej do 87F, jednak jest węższe od 87F jakies 1/3 - 1/2 rozmiaru. Według AS różnica między UK a US rozmiarówką w przypadku 99dx jest 1/2 rozmiaru. Zależy to jednak od stopy - czy nie jest szersza odrobinę i ie ma wyższgo podbicia jak w moim przypadku. 

Moje doświadczenie jest następujące: AS 724, 109, 87, 99 (to mobło by być 8.5), mam w rozmiarze UK8, natomiast AS na 99dx w zmiarze US9. DX99 w rozmiarze US9 wydają się odrobinę większe od 109F UK8 ( o jakieś 1/2 lub 2/5 rozmiaru),  UK8 od 99F jest zdecydowanie obszernijesze ( na długość min o 1 rozmiar i na szerokość min 1/2 romiaru)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

@cichosza -... natomiast AS na 99dx w zmiarze US9. DX99 w rozmiarze US9 wydają się odrobinę większe od 109F UK8 ( o jakieś 1/2 lub 2/5 rozmiaru),  UK8 od 99F jest zdecydowanie obszernijesze ( na długość min o 1 rozmiar i na szerokość min 1/2 romiaru)

 

@fan_dobrego_buta czy dobrze rozumiem, że chciałeś napisać, że 99F UK8 jest zatem większe od 109F UK8? Mam odwrotne wrażenie :)default_smile.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bratdominik napisał:

@cichosza Kolega@grafa kiedyś w 2018r. dostał półbuty SM na tym kopycie i pisał, że było ciasno.

Po roku użytkowania nadal jest ciasno, chociaż trochę mniej.

Moim zdaniem kopyto 99dx istotnie różni się od 87f. Mam buty na skórzanej podeszwie SM 99dx rozmiar 8,5 US (czyli 8 UK) i AS 87f rozmiar 7,5 UK i 8 UK. Kopyto 99dx jest węższe niż 87f rozmiar 7,5 UK, ale dłuższe i ma więcej miejsca nad palcami. Kopyto 99dx jest dosyć smukłe i raczej nie na wysokie podbicie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
18 minut temu, Żorż Ponimirski napisał:

Jak widzicie, dzięki wysiłkowi @mosze wątek schudł o dobre 10 stron. Kiedy dotrą do wszystkich buty z bieżącego zamówienia grupowego zgłoszę do usunięcia posty z ostatnich 5 stron i od tej pory będziemy zamawiać grupowo w osobnym wątku. Dobrej nocy.

Dobra robota. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nadam przez DPD następujące pary:

  1. Bratdominik - 20661 -2 Henry II 7 UK, the pair with toe punch of centre
  2. mapsajm - 20192 - 19 BROWN CALF CHELSEA BOOT 10UK
  3. mapsajm - 20329 - 22 SGL MONK(LT TAN FANDANDO) REINDEER GRN 10UK
  4. Michal911 - 20661 - 2 Henry II 7 UK,
  5. Michal911 - 20241-27 BLACK CALF CAP TOE BALMORAL US8 
  6. YoJoe - 20718 - 1 ESPRESSO NEVADA WILSON UK7
  7. m_wujek 20700 - 2 DD BRN SCOTCH GRAIN BOOT TARON 7126/2  UK9

 

Postaram się w sobotę nadać do paczkomatu poniższe:

tadamdam - 20700-2 DK BRN SCOTCH GRAIN BOOT TARON 7126/2, 9.5 UK

kormox - 20724 - 2, Edgar-BLK, last 24 E; 9,5 UK

Janek95- 20558-2 CHERRY CALF CAP BROGUE MOORE UK9.5 (the pair with trial sole finish & no cap fault)

 

Proszę o przesłanie adresu 

  1. whsn - 20422-36 PINNA SUEDE TWO TIE GIBSON UK9
  2. whsn - 20585-6 ESPRESSO/OAK BALMORAL BOOT UK9
  3. cichosza - 20558-4 BLACK CALF BROGUE OXFORD MOORE 8UK
  4. cichosza - 20449-7 SCOTCH GRAIN CAP TOE DEMI BOOT 8,5US

 

Po powrocie z wyjadu wyślę:

 

Żorż - 20652-1 BLACK CAP OXFORD LEANDER 10UK

 

P.S. Tarony są rewelacyjne. Cieszcie się Ci, którzy kupili. :-)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan_dobrego_buta ponieważ Tarony są robione dla Cleverley, chciałbym spytać pod kątem przyszłych zakupów takich modeli czym wg Ciebie ich Taron różni się od AS Cambridge, na którym jest ewidentnie wzorowany w moim odczuciu. Lepsza skóra? Dokładniejsze wykonanie? Coś innego? 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bratdominik - skóra w Cambridge jest różna, w zależności od koloru. Mam wrażenie, że najtwardsza/sucha jest w kolorze granatowym. Porównałem jednak Cambridge oraz Tarony, kt są w bardzo podobny kolorze i przyznam szczerze, że nie widzę wiekszych różnic. Jakieś małe szczegóły w wykonaniu, podszyty lub brak podszycia pod językiem.  Gdy zobaczyłem Tarony pierwsze wrażenie było "Wow", to są prawdziwe trzewiki. Jednak jakość Taronów, Cambridge, czy C&J Islay jest podobna. Są to świetne trzewiki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również odebrałem dzisiaj swoje Tarony:

IMG_0953_small.thumb.png.c46f460986732c0b425c5ee5828d95da.png

IMG_0957_small.thumb.png.2451844071eccc806eed1b436198c059.png

Już po wstępnym kremowaniu. Zastanawiam się, jaki dobrać kolor pasty; może spróbuję później z mahoniem.

Dopasowanie jest w porządku. Mam nieco luźną piętę i mniej miejsca pod palcami, niż lubię, ale do zaakceptowania. Rozmiarowo porównywalne z C&J.

Ogólnie świetne trzewiki, bez istotnych wad - jeszcze raz dziękuję za pomoc, fanie_dobrego_buta.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mosze changed the title to Paul Sargent Shoes (dawniej Alfred Sargent)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.