Skocz do zawartości

[WARSZAWA] Atelier Mokotowska 63 (Royal Collection)


proceleusmatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Otwarte tydzień temu RC to filia sieciówki z aspiracjami do atelier - wskazuje na to nie tylko lokalizacja między Zieniem, Kupiszem i Ossolińskim, ale również wybór materiałów, jakość wykończenia oraz wzornictwo.

 

Wpadłem między pracą a pracą. Nie pozwolono mi robić zdjęć, więc tylko relacja słowna z tego, co zapamiętałem. Katalogów na miejscu zabrakło. Poniższe zdjęcia są z fb, niestety mało pokazują.

 

 

1450292_560634174025527_744798373_n.jpg

 

 

1450298_564974573591487_1717378980_n.jpg

 

 

 

1467308_564974526924825_2039050057_n.jpg

 

1467394_560643734024571_345503968_n.jpg

 

Asortyment:

 

Rozmiarówka zaczyna się od 48, więc mnie tam próżno czegokolwiek szukać, natomiast większym kolegom polecam zajść przy okazji.

 

Marki garniturów i marynarek oraz spodni to ometkowane RC. Garnitury przeważnie granatowe i szare (również w kolorowy, ale stonowany prążek), zarówno z gładkiej fakturowo wełny, jak i mechatej (podchodzącej pod flanelę). Płaszcze są, ale nie sprawdzałem ich dokładnie. Na miejscu możliwe poprawki marynarek i innych garmentów.

 

Marynarki-sweterki przeważnie bez konstrukcji, z mechatej wełny, podszewka tylko w rękawach, porządnie szyte, dwu-, dwuipół- oraz trzyguzikowe. Kozerka standardowa lub włoska, szerokość klap klasyczna. Brak dwurzędówek. Kolory jak na powyższym zdjęciu - stosowane, jesienne, w tonach ziemi.

 

Przyjemne kaszmirowe swetry lub golfy na suwak (granaty, beże, szarości, czyli standard).

 

Spodnie: 110s, szarości, granaty, ale również bardzo ciekawe kraty, tartany (np. ciemnozielone), nogawki wykończone surowo (do poprawek).

 

Buty: Tricker's Shoemakers, Santoni (jakość niskośrednia wg naszych standardów). Przeważnie modne ostatnio ażurowane angielki (różnorakie wersje, przeważnie całkiem klasyczne, czasami skóra fakturowana), w bardzo jasnych lub bardzo ciemnych brązach, na masywnym i szerokim kopycie oraz tęgiej słoninie (skórzanej - krupon mierny - ale i gumowej). Są też czarne podwójne monki, sztyblety (w tym zamszowe na crepe sole)

 

Dodatki: Skarpety wełniane mieszanki i 100% kaszmir (podkolanówki). Szaliki

 

 

Wrażenie:

 

Największym atutem tego RC zdają się materiały (m.in. Loro Piana), mechate wełny i świadomie wybrane klasyczne kolory materiałów, a ucieczki kolorystyczne nie dają efektu komicznego lub try-too-hard - podobnie z wzorami.

 

Obsługa dość nachalna i fundamentalistyczna ("MTM jest lepsze od szycia na miarę") i nastawiona modowo z tendencją do narzucania kombinacji kolorystycznych, ale co drugie zdanie oferuje "poprawki u naszej krawcowej", co chyba staje się coraz częstsze w sieciówkach (nie jestem pewien, bo rzadko ostatnio bywam). Do aterlier temu daleko, ale jakość materiałów naprawdę na plus.

 

Ceny orientacyjne (z pamięci):

Garnitury 3,5k

Marynarki 2,5k

Swetry 2,5k (kaszmir)

Koszule 400-800

Spodnie 1,3k

Półbuty 2,8k

Trzewiki 3,6k

Skarpety 200-600 

 

https://www.facebook.com/ateliermokotowska63

 

PS I tak polecam bespoke. A buty Yanko albo też bespoke ;)

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru kolegów z forum pojawiło się na otwarciu tego sklepu. Jako ze od bardzo dawna znamy się z właścicielem RC ,trochę z nim rozmawiałem o planach rozwoju.Maja tam szyć na miarę , zarówno garnitury jak i koszule, być może będzie rowniez zamówić buty na miarę. .W sklepie maja być tylko wyselekcjonowane  marki .

Ogólnie zapowiada sie ciekawie lecz na pewno drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru kolegów z forum pojawiło się na otwarciu tego sklepu. Jako ze od bardzo dawna znamy się z właścicielem RC ,trochę z nim rozmawiałem o planach rozwoju.Maja tam szyć na miarę , zarówno garnitury jak i koszule, być może będzie rowniez zamówić buty na miarę. .W sklepie maja być tylko wyselekcjonowane  marki .

Ogólnie zapowiada sie ciekawie lecz na pewno drogo.

Tak, słyszałem o tym. Pytanie, co w ich rozumieniu oznacza "szycie na miarę" oraz kto bierze odpowiedzialność za poszczególne etapy zamówienia i efekt finalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpety z czystego kaszmiru - wymysł dla topienia kaski w ... skarpetach. Będą grzały i łatwo się przecierały. Do smokingu czy garnituru wizytowego polecam jedwabne podkolanówki, np. Falke no. 4 z japońskiego jedwabiu.  

Kaszmirowe skarpety świetnieje się sprwadzają ale tylko w czasie snu ;) ,w czasie normalnego użytkowania wyjatkowo szybko się niszczą.

Ceny w Polsce włoskiej odzieży prawie zawsze szybują o 30% więcej  a to chyba oznacza tylko tyle.że szybko nam się społeczeństwo bogaci :D

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Üxküll, też tak uważam. Z własnego doświadczenia wiem, że kilkuprocentowy dodatek kaszmiru w skarpetkach znacznie podnosi komfort noszenia. 100% byłby niepraktyczny, a cena 600 zł za parę jest z deczka absurdalna.

 

PS Gdzie polecacie kupić skarpety Falke? Od dawna mam problem z zamówieniem niestandardowych kolorów podkolanówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@proc

 

najlepszy deal to kupić promocyjny bilet Warszawa-Berlin-Express i można udać się do niewielkiego salonu firmowego Falke na Kudammie. Pełen asortyment pod ręką w tym również dla pań. Najtaniej wychodzi podróż ze Szczecina komfortowym busem w 2h spod dworca głównego. Zakupów online nie robiłem, ale podaję link dla zainteresowanych taką opcją:

 

http://www.falke.com/pl/home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Święta będę w rodzinnym Szczecinie, może pojadę na Weihnachtsmarkt ;) Można kupić rodzinny bilet weekendowy na pociąg Szczecin-Berlin za 25 € (tabor niemiecki, przejazdy po Berlinie w cenie).

Próbowałem zamawiać Falke przez sklep stacjonarny w Polsce (MTM), ale okazało się, że nie opłaca im się sprowadzać mojego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zapytać to jakiej marki są te trzewiki za 3,6 PLN. Ceny widać są bardzo zróżnicowane, bo 3,5 PLN za garnitur, czy 2,5 za marynarkę przy bardzo dobrym materiale i wykonaniu nie jest ceną jakoś specjalnie wygórowaną, ale już swetery nawet jeśli jest to kaszmir za 2,5 PLN czy trzewiki za 3,6 PLN, o skarpetkach nie wspominając to cena bardzo wygórowana. Pamiętam jak kilka lat temu otwarty został salon Church's i JM Weston, gdzie ceny za buty dochodziły wtedy do kielmanowskich. Pytałem właściciela czy nie obawia się konkurencji z rynkiem butów bespoke. Odpowiedział, że w żadnym wypadku i widać po latach miał rację, bo sklep dalej funkcjonuje ceny tylko nieznacznie poszły w górę, zaś rynek butów bespoke też ma się dobrze i ceny tam poszły w górę znacznie bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

 

Buty: Tricker's Shoemakers, Santoni (jakość niskośrednia wg naszych standardów). Przeważnie modne ostatnio ażurowane angielki (różnorakie wersje, przeważnie całkiem klasyczne, czasami skóra fakturowana), w bardzo jasnych lub bardzo ciemnych brązach, na masywnym i szerokim kopycie oraz tęgiej słoninie (skórzanej - krupon mierny - ale i gumowej). Są też czarne podwójne monki, sztyblety (w tym zamszowe na crepe sole)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 tysiąca zł za garnitur RC... Swego czasu mieli różne standardy wykończenia, ale nawet za najwyższy model raka cena to przesada. Lata temu na początku studiów dziennych pracowałem (hobbystycznie:)) w RC na dziale Oscara Jacobsona i Stenstroms. Przeszedłem pare porządnych szkoleń z przedstawicielami tej marki jak i marki własnej RC. Nie wiem czy jakość tak podskoczyła, czy też tobią sobie żarty z klientów.

Do dziś w szafie w rodzinnym domu mam kilkanaście koszul i krawatów, 3 garnitury, 2 marynarki i 2 pary butów RC. Koszule na mankietach i kołnierzyku mają fałdy od kleju, prawie wszystkie po paru praniach straciły znacznie kolor, są szorstkie. Buty zostawiały czarne smugi od gumy. Jednym słowem każdy pracownik miał jak najgorsze zdanie o tej marce. Pracownicy dostawali co miesiąc nowe ubrania do pracy, w dodatku można je było kupić ba -70%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,5 tysiąca zł za garnitur RC... Swego czasu mieli różne standardy wykończenia, ale nawet za najwyższy model raka cena to przesada. Lata temu na początku studiów dziennych pracowałem (hobbystycznie:)) w RC na dziale Oscara Jacobsona i Stenstroms. Przeszedłem pare porządnych szkoleń z przedstawicielami tej marki jak i marki własnej RC. Nie wiem czy jakość tak podskoczyła, czy też tobią sobie żarty z klientów.

Do dziś w szafie w rodzinnym domu mam kilkanaście koszul i krawatów, 3 garnitury, 2 marynarki i 2 pary butów RC. Koszule na mankietach i kołnierzyku mają fałdy od kleju, prawie wszystkie po paru praniach straciły znacznie kolor, są szorstkie. Buty zostawiały czarne smugi od gumy. Jednym słowem każdy pracownik miał jak najgorsze zdanie o tej marce. Pracownicy dostawali co miesiąc nowe ubrania do pracy, w dodatku można je było kupić ba -70%.

Dobre ,bardzo lubię takie rzewne historie.W tym sklepie nie ma produktów pod marka RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Marki garniturów i marynarek oraz spodni to ometkowane RC"

 

@Styleman, rozumiem, że masz inną opinię o jakości produktów z metką RC z pozycji wieloletniego kolegi właściela. Słuchamy zatem.

 

Nie mam nic przeciwko nowym inicjatywom, chętnie odwiedzę sklep oraz zapoznam się z asortymentem, jeśli jakość jest nieporównywalnie lepsza od tego co było kiedyś, może się skuszę na zakup.

Opinia o firmie RC jest znana w całej Polsce, opinia raczej negatywna. Niestety, miałem tą nieprzyjemność poznania negatywów. Swego czasu RC  było nazywane " luksusową biedronką" i było w tym wiele prawdy. To jeśli chodzi o samo zarządzanie, jakość produktów również na minus. Może się zmieniło?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.