Skocz do zawartości

Bespoke na ślub


WIliams

Rekomendowane odpowiedzi

*Zjadło mi linijkę.

U MT możesz zobaczyć jak wygląda MTM, usługa jest na dobrym poziomie z tego co mówią moi znajomi- klienci. Jeden właśnie będzie tam kupował granatowy garnitur do ślubu. Z tego co słyszałem można tam przerobić i dopasować wiele rzeczy, więcej niż u innych. Jeśli masz klasyczne proporcje to powinno wystarczyć dopasowanie. Budżet masz na garnitur bespoke. W moim przypadku ( szerokie plecy i umięśnione uda) tylko taka forma zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich proporcji to może być różnie bo mam mocno rozbudowane uda i to zawsze był mój problem ze względu na uprawianą dyscyplinę i mój zawód. Aktualnie jestem po operacji nogi i dochodzę do siebie jednak gdy wrócę do formy moja sylwetka na pewno trochę się zmnieni.

 

Dlatego zdecydowałem się na bespoke, nie wiem tylko jak do końca czasowo dostosować się jeżeli ślub jest w lipcu a wiem, że parametry budowy ciała na pewno się zmienią?

 

Udam się na pewno do Macaroniego bo chce się sam przekonać, jednak wiem że za muszę po tym doświadczeniu udać się do odpowiedniego krawca również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymiary? Bo moze od tego zaczniemy?

Wtedy bedzie prosciej podpowiedziec, czy mozesz dzialac w mtm, czy tez dac sobie spokoj i poswiecic czas na bespoke.

Umowmy sie, MTM jest przeznaczony raczej do standardowych sylwetek, a grube, czy tez zbyt umiesnione uda to pierwsza podpowiedz, ktora daje Ci zielone swiatlo na bespoke.

Popros narzeczona by sfotografowala bok Twojej sylwetki, (i w sumie za jednym zamachem moze przod) wtedy bedzie wiadomo jak wygladasz.

Wzrost, klatka, reka plus udo, biodra, pas i dlugosc nogi  - te dane mniej wiecej powinienes znac, bo kupujesz rzeczy w sklepach wiec wiesz jak to mniej wiecej wyglada i to bedzie idealne uzupelnienie zdjec... Wtedy podpowiedz bedzie w miare konkretna.

Rzucanie hasel typu odwiedz tego a tego jest bez sensu jesli nie wiadomo z jaka sylwetka mamy do czynienia i skonczy sie na tym, ze zaczniesz biegac po calej Warszawie i nic z tego nie wyjdzie.

 

Adam

 

Ps. Jak nie masz metra krawieckiego, to mozesz go dostac w pierwszej lepszej pasmanterii.Koszt niewielki, a jaka frajda z mierzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich proporcji to może być różnie bo mam mocno rozbudowane uda i to zawsze był mój problem ze względu na uprawianą dyscyplinę i mój zawód. Aktualnie jestem po operacji nogi i dochodzę do siebie jednak gdy wrócę do formy moja sylwetka na pewno trochę się zmnieni.

 

Dlatego zdecydowałem się na bespoke, nie wiem tylko jak do końca czasowo dostosować się jeżeli ślub jest w lipcu a wiem, że parametry budowy ciała na pewno się zmienią?

 

Tutaj sposób wykonania ubrania (bespoke czy RTW) nie ma żadnego znaczenia. Jeśli planujesz zmianę sylwetki, wstrzymaj się z zakupem. Nie znam szczegółów, generalnie jednak powrót do formy oznaczał będzie nie tylko zmianę wymiarów nogi; zmieni się mniej lub bardziej cała sylwetka. Oczywiście można zostawić zapas na jakieś poprawki, ale takie "sztukowanie" nie ma sensu. Być może istnieje możliwość rezerwacji terminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

Wystarczy odwiedzić jedno z polecanych tu miejsc i będzie miał jasność.

 

Bo kolega zadal pytanie tutaj a nie w centrum Warszawy.

Zadal pytanie a dostal kilkadziesiat odpowiedzi, ktore w sumie sprowadzily sie do jednej prostej odpowiedzi, odwiedz wszystkich jak popadnie, zastanow sie, kto Ci najbardziej pasuje i wtedy napewno bedziesz zadowolony:)

Poza tym jest poczatkujacy. Lepiej jak sie tutaj czegos dowie na start i bedzie mial juz grunt pod ewentualne dodatkowe pytania, na ktore udziela mu odpowiedzi osoby, z ktorymi osobiscie bedzie sie kontaktowal.

Proste.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję, że założyciel wątku wyciągnął jednak bardziej konstruktywne wnioski... 

 

Pozostaje mieć nadzieję, że założyciel wątku wyciągnął jednak bardziej konstruktywne wnioski... 

Z każdą odpowiedzią wyniosłem wiele konstruktywnej wiedzy i zamierzam ja wykorzystać przy pytaniach w konkretnych miejscach. Gdzie udam się w pierwszej kolejności jeszcze nie wiem, jestem na etapie planowania. Nie wiem tylko czy powinienem zacząć w tym roku czy od stycznia kiedy zostanie mi strikte 7 miesięcy do ślubu?

 

Jeżeli można zarezerwować wcześniej termin na szycie a ja będę zdecydowany bardzo by mi to ułatwiło sprawę.

 

Z pewnością powinienem się skonfrontować już z konkretnymi osobami, które ocenią moją sylwetkę, a ja będę mógł określić może lepiej przybliżyć zmiany w niej, które zajdą w przeciągu 2 do 3 miesięcy. Postaram się również wrzucić swoje zdjęcia i wymiary abyście mogli coś więcej na ten temat powiedzieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Najmocniej przepraszam za brak sprecyzowanych informacji.

 

Miasto - Warszawa

Budżet - o ile nie pójdziemy w kwoty rzędu xdziesiąt tysięcy to nie stanowi problemu, choć chętnie poniżej 8.

Wymiary - 183/85 ale raczej dobrze zbudowany niż z brzuchem, figura trójkąt.

 

Jeśli jest taka szansa to pewna garść inspiracji w formie zdjęć, też byłaby mile widziana.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w Warszawie bespoke to Zaremba, Zukowski i Kaminski. Mozesz tez spróbowac umowic sie z Markiem Markowskim z meyer&mortimer, ktory dosc czesto jest w Polsce. Maciek Zaremba publikuje sporo swoich prac na fb i tumblr, więc garść inspiracji mozesz mieć.

Albo wybierz kogoś z dość juz sporego rynku MTM. Macaroni Tomato obecny i aktywny na forum ma dobre opinie (osobiscie nie korzystalem) i na pewno tez dobrze doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Przeżywając podobne rozterki jak autor tematu podepnę się z pytaniem - kogo do szycia/pasowania garnituru na miarę polecicie w Krakowie - w przewodniku nie wiele znalazłem, liczę na podpowiedź stricte na ślub. Bardzo zainspirowała mnie już jakiś czas temu propozycja Macaroniego, linkowana na 1 stronie tego wątku - tj. oczywiście garnitur, mocno taliowany, kamizelka zdekompletowana np. krata księcia Walii. Byłem u 2 przypadkowych krawców raczej anonimowych i jestem bardzo niezadowolony z przebiegu pierwszej rozmowy, nie chcę myśleć nawet co byloby w przypadku wykonania/zlecenia szycia. Mierzylem Lantiera z nowej kolekcji i na chwilę obecną jest to najlepsza propozycja jaką znalazłem "z wieszaka" (myślałem o garniturze z wieszaka + kamizelka na miarę) budżet na sam garnitur to ok. 3000 zł, jeśli będzie więcej ale przełoży się to na jakość i ostateczne zadowolenie nic się nie stanie nie wściekam się na myśl o weselu, jeśli będzie mniej - tym lepiej ale nie liczę na to. Buty zamawiam Meermina waham się jeszcze między lotnikami a oksfordami, ale prawdopodobnie zdecyduję się na te drugie.
Może Vistula i oferta szycia na miarę ? W salonie Vistuli uzyskałem informację, że szyją minium z Wełny 160s od 1999 zł - coś nie chce mi się wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Vistula i oferta szycia na miarę ? W salonie Vistuli uzyskałem informację, że szyją minium z Wełny 160s od 1999 zł - coś nie chce mi się wierzyć.

 

Jeśli Vistula, to zapewne szycie pasowane, a nie szycie na miarę. MTM z wełną 160s jest możliwe w tej cenie, bo Vistula jest dużym graczem na lokalnym rynku i ma korzystne warunki zakupu tkanin, a poza tym mają własny zakład produkcyjny.

 

W budżecie do 3 tys zrealizujesz zamówienie również w Cafardini - oni specjalizują się w MTM. W Krakowie co prawda nie mają showroomu, ale można się umówić na spotkanie i przyjadą do ciebie.

 

Jeśli garnitur z wieszaka leżał dobrze i w dodatku podobał ci się, to może nie ma ma sensu płacić dwa razy więcej za MTM. Jeśli chodzi o produkty z wieszaka, to spróbuj jeszcze marki Lancerto. Mają outlet w krakowskim Factory. Garnitury tej marki powstają w tych samych szwalniach co Cafardini (obie marki należą do tej samej spółki). Lancerto ma ciekawy model biznesowy, bo oni do swoich outletów wstawiają towar dokładnie taki sam, jak do sklepów firmowych, a sprzedają go 30-50% taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw sięgnąć do podstaw - "marynarka zdekompletowana" czy w kratkę się kompletnie na ślub nie nadaje - chyba, że chodziło Ci o kamizelkę. Jeśli jesteś "zielony", unikaj szukania krawca na własną rękę, bo wtopisz. Idź do wypróbowanej i polecanej na forum pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancreto spróbuję dziękuję za podpowiedź. Jeśli chodzi o garnitury na miarę i MTM w Krakowie jest trochę mniejszy wybór pracowni niż w Warszawie - jeździć na przymiarki pół Polski też mija się z celem. A propo "marynarki zdekompletowanej" - czeski błąd, już poprawiłem. Jeśli zdecyduję się na garnitur nie "z wieszaka" to będzie mój pierwszy więc tak - jestem zielony. Pracownia Turbasy nie na moją kieszeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lancreto spróbuję dziękuję za podpowiedź. Jeśli chodzi o garnitury na miarę i MTM w Krakowie jest trochę mniejszy wybór pracowni niż w Warszawie - jeździć na przymiarki pół Polski też mija się z celem. A propo "marynarki zdekompletowanej" - czeski błąd, już poprawiłem. Jeśli zdecyduję się na garnitur nie "z wieszaka" to będzie mój pierwszy więc tak - jestem zielony. Pracownia Turbasy nie na moją kieszeń.

 

Z tego co piszesz najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z firma Cafardini - konsultant przyjedzie zdjąć miarę.

Nie znam rynku Krakowskiego, także w kwestiach lokalnych się nie orientuję, ale możesz tez coś pogooglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z firma Cafardini - konsultant przyjedzie zdjąć miarę.

Nie znam rynku Krakowskiego, także w kwestiach lokalnych się nie orientuję, ale możesz tez coś pogooglać.

Jeszcze raz dzięki za radę, z ciekawości pojadę zobaczyć Lancerto proponowane przez p. Michała. Co do googlowania - robię to od dwóch tygodni i jestem przekonany, że wiem kilkukrotnie więcej niż wcześniej. Na forum jednak zawsze można uzyskać jakieś bezpośrednie rady - być może mieszkając w Warszawie nie zadawałbym nawet tutaj pytań bo stanowczo łatwiej znaleźć pracownię, która odpowiadałaby oczekiwaniom, wtedy i budżet można byloby zwiększyć. Dostałem jeszcze poprzez wiadomość prywatną propozycję zainteresowania się katowickim tiviano bespoke, któremu też przyjrzę się dokładniej.

Vistula w Krakowie ma 2 lokalizacje gdzie można dopasować coś dla siebie i tę opcję też rozważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za radę, z ciekawości pojadę zobaczyć Lancerto proponowane przez p. Michała. Co do googlowania - robię to od dwóch tygodni i jestem przekonany, że wiem kilkukrotnie więcej niż wcześniej. Na forum jednak zawsze można uzyskać jakieś bezpośrednie rady - być może mieszkając w Warszawie nie zadawałbym nawet tutaj pytań bo stanowczo łatwiej znaleźć pracownię, która odpowiadałaby oczekiwaniom, wtedy i budżet można byloby zwiększyć. Dostałem jeszcze poprzez wiadomość prywatną propozycję zainteresowania się katowickim tiviano bespoke, któremu też przyjrzę się dokładniej.

Vistula w Krakowie ma 2 lokalizacje gdzie można dopasować coś dla siebie i tę opcję też rozważam.

 

Na twoim miejscu nie rozważałbym Vistuli, cena jest nieadekwatna do oferowanej usługi. Tak naprawdę płacisz tylko za to, że na "wzorcowym" garniturze dopasujesz sobie materiał.

 

Edytowane:

Dzięki Üxküll :)

Edytowane przez pol606
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pol606, dnia 12 Lut 2014 - 15:46, napisał:pol606, dnia 12 Lut 2014 - 15:46, napisał:pol606, dnia 12 Lut 2014 - 15:46, napisał:

Na twoim miejscu nie rozważał bym Vistuli, cena jest nie adekwatna do oferowanej usługi. Tak na prawdę płacisz tylko za to, że na "wzorcowym" garniturze dopasujesz sobie materiał.

 

 

 

rozważałbym, nieadekwatny, naprawdę ;) albo ...

 

post-202-0-01999500-1392229128_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w Bytomiu tak jest.

 

W Vistuli we Wrocławiu, jak dowiadywałem się o to "szycie na miarę" to dokładnie tak samo to wyglądało. Takich informacji udzielała mi Pani Kierownik salonu.

Czyli wybieramy garnitur wzorcowy a najlepiej taki, który dobrze na mnie leży RTW i z próbnika materiał, który chcemy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vistuli we Wrocławiu, jak dowiadywałem się o to "szycie na miarę" to dokładnie tak samo to wyglądało. Takich informacji udzielała mi Pani Kierownik salonu.

Czyli wybieramy garnitur wzorcowy a najlepiej taki, który dobrze na mnie leży RTW i z próbnika materiał, który chcemy mieć.

 

Według strony www, MTM mają tylko w Renomie. Tam byłeś? Bo może jest jeszcze jakaś inna usługa podobnie jak w Bytomiu - tam krawiectwo miarowe jest chyba tylko w trzech salonach, a "szyty na zamówienie" w każdym salonie. I ta druga usługa polega właśnie na dopasowaniu do klienta czegoś ze sklepu + wybór tkaniny i kilka detali. Nie ma w ogóle etapu zbierania wymiarów.

 

http://vistula.pl/madetomeasure/made_to_measure.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony www, MTM mają tylko w Renomie. Tam byłeś? Bo może jest jeszcze jakaś inna usługa podobnie jak w Bytomiu - tam krawiectwo miarowe jest chyba tylko w trzech salonach, a "szyty na zamówienie" w każdym salonie. I ta druga usługa polega właśnie na dopasowaniu do klienta czegoś ze sklepu + wybór tkaniny i kilka detali. Nie ma w ogóle etapu zbierania wymiarów.

 

http://vistula.pl/madetomeasure/made_to_measure.pdf

 

Tak dokładnie, w Renomie.

Ponieważ Pani z obsługi nie była w stanie mi udzielić żadnych informacji, zostałem umówiony z Panią Kierownik salonu, która tak usługę mi przedstawiła. Ja nie wiem, czy tak jest wszędzie, czy powiedziała dobrze, czy źle. Takie informacje uzyskałem, uznałem to za całkowicie nieadekwatne (razem) do ceny usługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.