Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszej pomocy, sugestii i opinii, bo sam biję się z myślami i już boli :)

 

Mamy zielone światło, konkretną propozycję i możemy zostać ekskluzywnym dystrybutorem wieszaków HangerProject:

http://www.hangerproject.com/hangers.html/

 

... ale mam oczywiście rozterki, gdyż jak się domyślacie - małe ilości w wymianie handlowej z Amerykanami nie wchodzą w rachubę :)

 

  1. Czy myślicie, że jest w Polsce miejsce dla wieszaków tej jakości i w takich cenach?
  2. Które modele są ewentualnie według Was godne zainteresowania, a które nie?

Za każdą opinię w temacie będę wdzięczny.

Z góry dziękuję :)

 

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli różnica symboliczna. Cieżko mi ocenić ogólne powodzenie takiej oferty, ale sam (gdyby takie wieszaki były obecne u was) pokusiłbym się o zamówienie kilku sztuk.

 

Osobiście myślałem o tych modelach:

http://www.hangerproject.com/hangers/mens-jacket-hanger.html

http://www.hangerproject.com/hangers/shirt-hanger.html

http://www.hangerproject.com/hangers/felted-trouser-bar.html

 

 

Te też są interesujące, ale obstawiam, że będą schodziły pojedyncze sztuki (a przynajmniej ja nie potrzebowałbym więcej niż 1-2 z każdego rodzaju):

 

http://www.hangerproject.com/hangers/wooden-suit-hangers.html

http://www.hangerproject.com/hangers/cedar-tie-organizer.html

http://www.hangerproject.com/hangers/cedar-belt-hanger.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty luksusowe mają swoich zwolenników.

 

Z drugiej strony kupując płaszcz, garnitur, marynarkę wieszak dostajemy w komplecie.

Przy ostatnich moich zakupach (płaszcze i marynarki) Vistula, Hugo Boss, tak było.

 

Pozostaje kwestia wieszaków na koszule.

Czasem szukam wieszaków do koszulek polo, swetrów. Ale coś tam udaje mi się znaleźć.

 

 

Jakaś próbna seria...

 

"Wymiana handlowa z USA"  ?

A w Europie nikt nie robi.

Z USA- koszt, cło, podatek VAT...

 

 

 

U nas tak na szybko w kwestii konkurencji:

http://allegro.pl/wieszak-na-marynarke-8-kolorow-szerokie-3szt-i3505327798.html

 

 

Gdyby był popyt to przy takiej różnicy w cenie to można samemu sprowadzać od producenta lub zlecić wykonać jakąś partię.

Sygnować to jakąś nazwą itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty luksusowe mają swoich zwolenników.

 

Z drugiej strony kupując płaszcz, garnitur, marynarkę wieszak dostajemy w komplecie.

Przy ostatnich moich zakupach (płaszcze i marynarki) Vistula, Hugo Boss, tak było.

 

Pozostaje kwestia wieszaków na koszule.

Czasem szukam wieszaków do koszulek polo, swetrów. Ale coś tam udaje mi się znaleźć.

 

 

Jakaś próbna seria...

 

"Wymiana handlowa z USA"  ?

A w Europie nikt nie robi.

Z USA- koszt, cło, podatek VAT...

 

 

 

U nas tak na szybko w kwestii konkurencji:

http://allegro.pl/wieszak-na-marynarke-8-kolorow-szerokie-3szt-i3505327798.html

 

 

Gdyby był popyt to przy takiej różnicy w cenie to można samemu sprowadzać od producenta lub zlecić wykonać jakąś partię.

Sygnować to jakąś nazwą itp.

 

Zgadzam się w 100%, niemniej jednak - biorąc pod uwagę chociażby przywołany link - w cenie, która stanowi połowę ceny wieszaków Hanger'a, mamy 3 szt. wieszaków, które sprawiają wrażenie podobnch jakościowo... Wiadomo, jako takie porównanie możliwe jest biorąc w rękę jeden jak i drugi, niemniej jednak...

 

...nadal uważam, iż są to tylko wieszaki.

 

Poza tym, to jest to co Remy napisałeś --> z reguły wieszaki otrzymujemy w komplecie z garniturem.

 

Sam w ostatnim czasie zakupiłem garnitur (Barutti - ciemny granat _ sztruks) i muszę przyznać, iż wieszak jaki do niego otrzymałem, pomimo faktu, iż plastik, bardzo przyzwoicie wykonany, a i swoją funkcję spełnia w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wieszaki na koszule nie są wcale jakoś szczególnie drogie - w przeliczeniu (dodając te 10% o których mówił Daniel) za sztukę wychodzi jakieś 18 zł (przy czym są sprzedawane w zestawach po 5 sztuk) Ja po ostatnim renamencie mam 10 koszul - czyli łącznie na wieszaki musiałbym wyłożyć jakieś 180 zł.

 

Z kolei wieszaki na spodnie to 27 zł za sztukę (zestaw zawiera 5 sztuk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wieszaki na koszule nie są wcale jakoś szczególnie drogie - w przeliczeniu za sztukę wychodzi jakieś 18 zł. Ja po ostatnim renamencie mam 10 koszul - czyli łącznie na wieszaki musiałbym wyłożyć jakieś 180 zł.

 

...zgadza się. A przy wieszakach Hanger'a... ok. 900 - 1.000 pln.

 

edit: Ponieważ do tego typu tematów podchodzę raczej pragmatycznie, osobiście zainwestowałby w te wieszaki przywołane w w/w link'u z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja pisałem właśnie o wieszakach Hangera :) Przelicz sobie sam ceny.

 

Rozumiem, że miałeś na myśli "Minimum purchase quantity of 3" --> wziąłem pierwszy lepszy: http://www.hangerproject.com/hangers/mens-jacket-hanger.html --> po przejściu do koszyka zobaczysz, że cena, w tym przypadku 22.95 USD przelicza się x3, czyli wychodzi 68.85 USD :/

 

Nie widzę takiego, który kosztowałby 18 zł / szt. ...chyba że źle patrzę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,  po przestudiowaniu cen jednak bym się skusił na 10 sztuk na koszule, 2 na najlepsze marynarki i 10 na spodnie. 

Po prostu mi się te wieszaki bardzo podobają a te na marynarki są jedynie "drogie".

Kibicuję Wam, może uda się wywalczyć jakąś mniejszą partię na start?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprzedawałyby się podobnie do Waszych prawideł, więc sami oceńcie. Jedno i drugie drogie w swojej klasie, przeciętnemu użytkownikowi mało potrzebne, nie ma większego sensu kupno jednej sztuki/pary, ale za to jak już kupimy, mamy praktycznie spokój do końca życia. Ktoś pomyśli: po co mi w ogóle prawidła, inny: po co mi prawidła za 169 zł skoro w Ikei są po 4 zł, a trzeci zważy jakość i wygląd, przeboleje i kupi.

Na Waszym miejscu "poleciałbym Bexleyem", czyli zaproponowałbym bardzo korzystną cenę przy zakupie kilku sztuk. Może też jakiś rabat od RRP na początek, wszak "promocje w markach premium" to nośne hasło;-P

Jeśli ktoś ma urządzoną garderobę tak jak pilot z reklamy Calzedonii szufladę na skarpetki, to jest to idealny wieszak dla niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Czy myślicie, że jest w Polsce miejsce dla wieszaków tej jakości i w takich cenach?
  2. Które modele są ewentualnie według Was godne zainteresowania, a które nie?

Za każdą opinię w temacie będę wdzięczny.

 

Być może zainteresowane byłyby sklepy z luksusową odzieżą (odpowiednia prezentacja towaru). Ekskluzywne hotele itp.

 

Odbiorcy indywidualni - osobiście jestem sceptyczny, choć pewnie trafią się zamożni perfekcjoniści. Problem nie tylko polega na cenie - jedyną przewagą tych wieszaków nad plastikowymi (2.50 z poprzeczką i gumką na Allegro) jest piękny wygląd - a wieszak plastikowy jest lepszy pod każdym innym względem (lekki, nie obije się, nie uszkodzi podłogi przy upadku, można wieszać mokre rzeczy itp.). Odpada zatem argument, jak w przypadku super-skarpet, że to najlepsze wieszaki na świecie. Kolega lubo ma dobry pomysł - ewentualny popyt można ocenić przez pryzmat sprzedaży innych, luksusowych dodatków.

 

Jeszcze jedna rzecz - ile kosztowałoby wykonanie tego typu wieszaków w Polsce, przecież wieszak to nie procesor, dalibyśmy chyba radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedna rzecz - ile kosztowałoby wykonanie tego typu wieszaków w Polsce, przecież wieszak to nie procesor, dalibyśmy chyba radę?

 

Dokładnie o tym samym pomyślałem, tym bardziej, że HP nie jest znaną marką w Polsce, która od razu przyciągnie klientów, więc edukację polskich klientów nt. droższych wieszaków i tak trzeba zaczynać od zera.

 

Poza tym zakup od polskiego producenta to duże ułatwienie logistyczne, księgowe, posprzedażowe (reklamacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zainteresowane byłyby sklepy z luksusową odzieżą (odpowiednia prezentacja towaru). Ekskluzywne hotele itp.

Współpracujemy z wieloma i zaiste jest zainteresowanie. Tu nie mam wątpliwości.

Odbiorcy indywidualni

Tu właśnie mam największy znak zapytania, aczkolwiek poszło krótkie info rozpoznawcze w kilka miejsc i już jest na skrzynce kilka zamówień typu preOrder, więc ... :)

- ile kosztowałoby wykonanie tego typu wieszaków w Polsce, przecież wieszak to nie procesor, dalibyśmy chyba radę?

Może tak, może nie.

Cenię sobie grę Fair Play i dobre relacje z kontrahentami. Być może dzięki temu radzimy sobie na trudnym dziś rynku.

Nawet gdybym miał pewność, że można, to nie miałbym serca po wstępnych rozmowach, odpuścić tematu, a chwilę później rozpoczynać własną produkcję, bazując na cudzych pomysłach.

Pomysły, projekty musiałyby być moje. Kopie mnie nie interesują. Interesują mnie uczciwe, zdrowe relacje i produkt, którego jakość obroni się na rynku.

Zgłaszały się już do nas osoby/firmy, które chciały dla nas w Polsce produkować kosmetyki Saphir :)

Są też na rynku firmy, które kupują na dobrych warunkach francuskiego Saphira od nas, a producenta środków (nie wiedzieć czemu) szukają w Chinach, bo chciałyby taniej z fabryki (tylko kierunek nie ten) :)

Rynek robi się dość dziwny i potrafi zaskoczyć :)

Poza tym wyprodukowanie w Polsce wysokiej jakości towaru i zdrowa współpraca - to wcale nie musi być takie proste, jakby mogło się na pierwszy rzut oka wydawać.

Nie chcę wdawać się w detale, ale mam już kilka przygód za sobą. Nie twierdzę, że jest to niemożliwe, bo jest na liście kilka polskich fajnych firm prowadzonych z pasją, z którymi również prawdopodobnie będziemy współpracować, ale wcale nie łatwo było takie znaleźć. Mamy kilka własnych pomysłów, które być może uda się zrealizować, ale na razie w głowie wieszaki HP ...

Dziękuję za Wasze opinie i jeżeli tylko macie jeszcze jakieś sugestie, z chęcią się z nimi zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum pojawiał się już dwa razy temat wieszaków, głównie wszystko kręciło się koło firmy: http://www.wieszakidrewniane.pl/wieszaki,77.html wykonującej je pod wymiar i w wybranym kolorze, ale przy większej ilości tylko (rzędu 50 sztuk). Stąd pewnie temat umarł dwukrotnie. 

 

Nie wiem czy 100zł za profilowany wieszak to nie jest trochę za dużo (50% ten ceny to już ciekawa oferta), gdyż tak naprawdę płacimy tutaj jedynie za względy estetyczne (plastikowe, popularne działają tak samo), a i tak naprawdę nimi cieszyć się będziemy mogli tylko przy chowaniu / wyjmowaniu marynarki/płaszcza z szafy. Moim zdaniem poziom zainteresowania ofertą może być analogiczny do prawideł saphir, bo to dość podoba sytuacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię sobie grę Fair Play i dobre relacje z kontrahentami. Być może dzięki temu radzimy sobie na trudnym dziś rynku.

 

 

Jedno chciałbym wyjaśnić - oczywiście nie chodziło o imitacje (zrób mi Pan taki sam, tylko taniej), ale o własny projekt luksusowego wieszaka, wyraźnie różny od HP. Pole manewru nie jest duże (wieszak to w końcu tylko wieszak), ale na pewno dałoby się coś wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Moim zdaniem poziom zainteresowania ofertą może być analogiczny do prawideł saphir, bo to dość podoba sytuacja 

Argument, który pojawia się po raz drugi i jeżeli faktycznie tak miałoby być, to zaraz się przekonam ostatecznie, bo prawidła sprzedają nam się doskonale :)

 

Jedno chciałbym wyjaśnić - oczywiście nie chodziło o imitacje (zrób mi Pan taki sam, tylko taniej), ale o własny projekt luksusowego wieszaka, wyraźnie różny od HP. Pole manewru nie jest duże (wieszak to w końcu tylko wieszak), ale na pewno dałoby się coś wykombinować.

mosze, nie miałem wątpliwości, co do intencji. Przypomniało mi się po prostu kilka historii z niedalekiej przeszłości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.