Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, parę stron temu prosiłem o pomoc w wyborze koloru na ślubny garnitur i zgodnie wybraliśmy

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-niebieski-g%C5%82adki/P4757.html

Niestety jak widać już niedostępny. Znalazłem więc ten:

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html

 

Kolor wydaje się podobny, ale wełna od różnych producentów - czy ktoś może się wypowiedzieć o różnicach tych tkanin? Czy kompletnie niezauważalna?

 

I przy okazji jeszcze pytanie dot. rozmiaru. Wszystkie pomiary wskazywałyby na 94, gdyby nie szerokość w klatce.

Czy krawiec jest w stanie skorygować marynarkę na tym odcinku? 106 -> okolice 98/100? Będę miał też kamizelkę - może to zniweluje naturalne braki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wapGO: nie idż na łatwiznę i czytaj inne posty w wątku - 6 wiadomości wcześniej komentowałem tą wełnę VBC.

kamizelka potrzebuje trochę miejsca, więc pomoże zniwelować nadmiar - resztę wybierze krawiec. Przy tej różnicy i konfiguracji, nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hargin, oddaje honor. Garnitur athletic z SuSu jest koloru navy blue. Mocno ciemny owszem ale nie jest szary ani grafitowy jak wcześniej sugerowałem. Kwestia światła.

Chyba go zostawiam bo nic lepszego w tej cenie lokalnie nie znajdę.

Dzięki za poradę!

Aszyn, jakbyś sie decydował na to lazio to chętnie obejrzę zdjęcia jak wygląda na żywo. Jak wahasz się nad athletikiem a rozmiar Ci odpowiada to chyba możesz śmiało kupować. Jest bardzo fajny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aszyn, jakbyś sie decydował na to lazio to chętnie obejrzę zdjęcia jak wygląda na żywo. Jak wahasz się nad athletikiem a rozmiar Ci odpowiada to chyba możesz śmiało kupować. Jest bardzo fajny:-)

Czekam tylko na kartę walutową, bo już do mnie jedzie i zamówię 3 garnitury - różne rozmiary, różne modele, różne kolory. Jeszcze nie zdecydowałem. Mam nadzieję, że w ten sposób znajdę ten jeden wymarzony ;)

@Hargin

Piszesz, że w Lazio ta wełna to tropik. Czy na ślub w upalny dzień byłaby takowa dopuszczalna? A możey tylko gdyby byłby to jasny garnitur, a ślub miałby miejsce na plaży, to mógłbym sobie nią zawracać głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł dziś do mnie Athletic z Suit Supply, rozmiar 44 http://eu.suitsupply.com/pl/suits/athletic-niebieski-g%C5%82adki/P2529A.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

 

Krój - jak dla mnie bardzo dobry. Marynarka leży idealnie, a miałem mocne obawy czy nie będzie zbyt obszerna. Spodnie w pasie ciut ciasne ale do ślubu dużo czasu więc może schudnę albo da się poszerzyć - to nie problem. Jedynie nogawki do lekkiego skrócenia.

 

Kolor w zasadzie jest bardzo ciemno granatowy - wpada mocno w kolor grafitowy. Zdjęcie z modelem chyba dobrze oddaje barwę. Bardzo zależało mi na ciemnym granacie do ślubu i zastanawiam się czy ten nie jest zbyt ciemny?

Może ktoś doradzi czy nie lepiej wybrać z poniższych?

 

1. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-granatowy-g%C5%82adki/P4869.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na

2. http://eu.suitsupply.com/pl/suits/washington-granatowy-g%C5%82adki/P2778W.html?cgid=Suits&prefn1=basicDessinSuits&prefv1=G%C5%82adki&prefn2=color&prefv2=Niebieski&prefn3=material&prefv3=We%C5%82na 

 

Proszę o poradę.

 

 

Grafit to ciemny, szary ... na pograniczu z czernią. Ten York jest w kolorze navy -bardzo ciemny, stonowany granat. Obejrzyj go w świetle dnia - mi się bardzo podoba (miałem w rękach York, nosi mój ojciec). Generalnie w mojej ocenie najbardziej "ślubny" materiał z oferty SuSu. 

 

Edit: ten Lazio jest z wełny typu "tropical" - mam identyczny, tylko w szarym odcieniu - materiał nie jest jednolity (delikatny melanż).

 

Jeżeli mówimy o tych garniturach

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-navy-plain/P4869.html

http://eu.suitsupply.com/en/suits/lazio-grey-plain/P4872.html

to też mam ten szary, potwierdzam, że wełna nie jest gładka. Jednak ze zdjęć wynika, że ten granatowy jest z "delikatniejszej" tkaniny. Mam zamiar go zamówić do właśnie zastosowań ślubno - weselnych. Mam nadzieję, że będzie dobrze na żywo wyglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron: no właśnie w mojej ocenie "nie wynika" :-) tkanina będzie na 99,99% o takim samym splocie i właściwościach, a na zdjęciu z przybliżenia widać, że nie wszystkie nitki w splocie są identyczne. Być może efekt będzie mniej widoczny niż na szarościach, ale w mojej ocenie nadal pozostanie daleko od stwierdzenia "jednolity". Myślę, że dla gościa taki garnitur będzie bardzo ok, ale dla pana młodego to jednak nie ten poziom formalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hargin

Piszesz, że w Lazio ta wełna to tropik. Czy na ślub w upalny dzień byłaby takowa dopuszczalna? A możey tylko gdyby byłby to jasny garnitur, a ślub miałby miejsce na plaży, to mógłbym sobie nią zawracać głowę?

 

No tak twierdzi SuSu w opisie tkaniny :) Wełna jest fajna, bo lekka i o dość luźnym splocie - jednak układa się ... hmm... mogłaby się układać lepiej :) Jeśli ta tkanina byłaby jednolitego koloru, to nie widzę przeciwskazań przed formalnymi zastosowaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron: no właśnie w mojej ocenie "nie wynika" :-) tkanina będzie na 99,99% o takim samym splocie i właściwościach, a na zdjęciu z przybliżenia widać, że nie wszystkie nitki w splocie są identyczne. Być może efekt będzie mniej widoczny niż na szarościach, ale w mojej ocenie nadal pozostanie daleko od stwierdzenia "jednolity". Myślę, że dla gościa taki garnitur będzie bardzo ok, ale dla pana młodego to jednak nie ten poziom formalności. 

Być może wrażenie wynika właśnie z innego koloru. Akurat ja będę gościem, ale mam czas więc może pojawi się jeszcze coś innego. Dla mnie Napoli, czy York będą raczej zbyt obszerne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcia SuSu bardzo często przekłamują kolor (co zresztą wiedzą, którzy zamawiali) - trudno jest nawet znaleźć punkt odniesienia, bo czasem w obróbce przyciemniają, a czasami rozjaśniają zdjęcia, a prawie zawsze podbijają kontrast i jaskrawość kolorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak twierdzi SuSu w opisie tkaniny :) Wełna jest fajna, bo lekka i o dość luźnym splocie - jednak układa się ... hmm... mogłaby się układać lepiej :) Jeśli ta tkanina byłaby jednolitego koloru, to nie widzę przeciwskazań przed formalnymi zastosowaniami.

@Hargin

Masz może garnitur Napoli? Co byś powiedział o splocie? Bardziej formalny niż Lazio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mają pytania co do granatowego garnituru Lazio.

 

Tak się składa, że akurat wczoraj przyjechał do mnie ten model tak więc korzystając z okazji wklejam parę zdjęć prosząc o ocenę jego dopasowania...

 

Na pierwszy rzut oka dziwnie układają się plecy... 

 

Moje wymiary:

-180cm

-79kg

- klatka 102cm

- talia 88cm

 

rozmiar garnituru 46

 

Niestety zdjęcia robione są telefonem i nie za dobrze widać kolor jednak jest on na prawdę ciemny.

post-8420-0-65535500-1458731822_thumb.jp

post-8420-0-23989600-1458731830_thumb.jp

post-8420-0-37807500-1458731835_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoich wymiarach to według mnie za mały rozmiar. Nie jest ciasny w barkach? Jestem szczuplejszy i noszę właśnie ten rozmiar. Ponadto przy ostatnim zamówieniu Lazio okazało się, że marynarka jest węższa niż poprzednie. Coś kombinują z rozmiarówką.

 

Fałdy na plecach mogą być spowodowane też zabezpieczonymi rozcięciami marynarki.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się nawet okazać, że o 2 rozmiary marynarka jest za mała. Następny rozmiar (48) ma w klatce 107 cm, a w talii 84 cm, to daje 5-6 cm luzu. Oczywiście jak kto lubi :). Spodnie przy rozmiarze 48 mają 86 cm w talii i tutaj na miejscu jest pytanie @Kovala jak udało się koledze założyć spodnie w rozmiarze 46.

 

@marv0lo

Zmierz jeszcze szerokość barków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy mają pytania co do granatowego garnituru Lazio.

 

Tak się składa, że akurat wczoraj przyjechał do mnie ten model tak więc korzystając z okazji wklejam parę zdjęć prosząc o ocenę jego dopasowania...

 

Na pierwszy rzut oka dziwnie układają się plecy... 

 

Moje wymiary:

-180cm

-79kg

- klatka 102cm

- talia 88cm

 

rozmiar garnituru 46

 

Niestety zdjęcia robione są telefonem i nie za dobrze widać kolor jednak jest on na prawdę ciemny.

Czy możesz zrobić zdjęcie faktury materiału z bliska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron 

jakie masz wymiary?

 

W spodnie ledwo wszedłem... na pewno byłyby do poszerzenia te 4cm.

Marynarka nie wydaje się za ciasna, nie krępuje ruchów. Niestety te plecy słabo się układają :(

Kupiłem jeszcze washingtona z zimowej kolekcji - kolor niebieski, również w rozmiarze 46 i po nałożeniu marynarki nie mogłem nawet poprawić kołnierzyka :D 

Size advisor zaproponował mi 48 lazio i 46 washingtona...

 

Chyba niepotrzebnie zasugerowałem się czyimś wpisem na forum mówiącym, że kupując garnitur z ss, jego wymiary powinny być takie same jak wymiary naszego ciała...

 

No i problem tkwi w tym, że nie planuje przytyć a schudnąć do lata te ~4kg i zrzucić w pasie z 5cm. Boję się, że wtedy 48 z lazio będzie na mnie wisiał... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klatka 90 cm, pas (tam gdzie zapinam spodnie :) ) 80 cm, barki 45 cm. Washington jest chyba jeszcze bardziej dopasowany niż Lazio. Size advisor najczęściej proponuje o jeden rozmiar za mało. Na 100% nie może być tak, że wymiary garnituru odpowiadają wymiarom naszego ciała, musi być luz. Oczywiście ile tego luzu, to już osobiste preferencje, ale skoro nie możesz się ruszać, to nie jest dobre dopasowanie. Spodnie zawsze można dopasować w jedną, czy w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aron

ok dzięki za informacje, w takim razie muszę odesłać obydwa garnitury...

 

orientujesz się może czy w ss jest możliwość wymiany na inny rozmiar czy też trzeba odesłać i złożyć nowe zamówienie? chodzi mi o kwestię straty na przewalutowaniu.

oraz czy jest szansa na to, że uzupełnią rozmiary z kolekcji wiosna/lato? chodzi mi o niebieskie modele lazio

 

@sko

Mogę zrobić ale obawiam się, czy zdjęcie robione telefonem w wątpliwym świetle chociaż trochę odda kolor i fakturę tego garnituru... Na pewno lepiej posłużyć się opcją FABRIC na stronie ss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wymiany na inny rozmiar, ale ten sam model. Uzupełnienia rozmiarówki zdarzają się, ale trudno to przewidzieć. Obsługa sklepu też nie zawsze udzieli poprawnej informacji na ten temat. Wiadomo, że chcą sprzedać to co mają obecnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skompletowaną przez lata dość solidną bazę garniturów i marynarek, ale czas ją uzupełnić. Dlatego moja uwaga zwraca się w stronę Suit Supply - ładne modele, przystępne ceny. Zgrzyt pojawił się wtedy, kiedy chciałem coś kupić - wszystko, co mi się podoba w "moim" rozmiarze (którego w SuSu jeszcze na 100% nie znam) jest już wyprzedane, a przecież sezon dość niedawno się zaczął... I co ja mam teraz począć, czekać do przyszłego sezonu...? Dziwi mnie to, że w marcu już wszystko wyprzedane.

 

Moje wymiary nie są może absolutnie standardowe (182/116/98), ale przecież mieszczą się w normie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.